אם אתם לא עושים את הדברים הבאים עם בני הזוג שלכם, אתם פשוט לא מתאימים

 

מיליוני אנשים בעולם מאמינים כי 'האחד' קיים עבורם. על פי סקר שנערך על ידי אוניברסיטת מונמאוט' בניו ג'רזי בפברואר 2017, התגלה כי שני שליש מהמבוגרים האמריקאים מאמינים בנשמות תאומות, כאשר 35% מהנשאלים דיווחו כי הם מאמינים במושג זה 'מאד' בעוד ש -31% דיווחו כי הם מאמינים בקונספט של נשמות תאומות במידה בינונית.

בעוד שהרעיון של "האחד" או של בן-זוג לנצח הוא גדול, בתיאוריה, אין שום הוכחה מדעית שתגבה אותו, ומבחינה ראליסטית, האמונה שיש רק אדם אחד בשבילך בעולם כולו - עלולה להגביל.

בנוסף האמונה ב'אחד' סובלת מסיכויים קשים יותר, בעיקר כאשר בעולם שלנו חיים 7.4 מיליארד אנשים, שרבים מהם יכולים להתאים אחד לשני, בעוד שיישנם אנשים שיותר מתאימים אחד לשני מאד, וכאלה שפחות.

אז לפני שאתם מכריזים על כך שבן הזוג שלכם הוא ה'אחד' הנצחי עבורכם, בדקו אם אתם עושים את 9 הפעולות הבאות מעידות על קשר חזק והתאמה:

 

1. אתם יוצאים לשופינג ביחד

בין אם מדובר בשופינג באיקאה, או בכל רשת אחרת, השותף הנכון עבורכם הוא כזה שיכול להצטרף אליכם לקניות תוך שהוא מסייע לכם לבחור פריטים ומתייחס אליכם בסבלנות וכבוד.

"אם אתם לא יכולים ללכת לקניות עם בני הזוג שלכם, אז הם לא מתאימים לכם!" אומר וינס ברנטלי, מאמן יחסים, "יציאה לקניות יחד מסמלת את היכולת להכיל ולהבין את הרצונות של האחר. זה להיות אחד עם השני ולתמוך במהלך בחירות שונות, תוך שקניות בהרמוניה מעידות על סבלנות ורצון לראות את בני הזוג מאושרים!" הוא מסכם.

r1.jpg©bustle

 

2. אתם עושים יחד 'חיים משוגעים'

זה אולי נראה ברור שאם אתם לא יכולים להשתעשע עם בני הזוג שלכם אז אין בינכם התאמה טוב.  אבל למעשה ישנם כמה זוגות שנמצאים אחד עם השני  שממש לא כיף להם ביחד.  רבים מהאנשים מוצאים עצמם במערכות יחסים קצרות שלא כיף בהן, ובכך מטבע הדברים מערכות היחסים הופכות למערכות יחסים קצרות ולא ארוכות. בשל כך המסקנה היא שמערכת יחסים יכולה להחזיק לזמן ארוך במידה וכיף לכם עם בני הזוג שלכם, ומידה ואתם יכולים לעשות 'שטויות' יחד ולהשתעשע ביחד.

 

3. אתם נוהגים ביושר אחד עם השני

"כנות היא אבן הפינה של מערכת יחסים בריאה, ולכן זה חיוני כי שני השותפים יקפידו להיות כנים במערכת היחסים," אומר ד"ר ג 'סי ד מתיוס, פסיכולוג מורשה. "מערכת יחסים בריאה אינה יכולה להבנות על בסיס חלש, שכולל שקרים, תרמית או העלמת מידע חשוב." הוא מסביר. ולכן אם יש בינכם סודות והעלמת מידע, כנראה שמי שאתם נמצאים עמו במערכת יחסים לא ממש מתאים לכם.

 

4. אתם מרגישים בטוחים אחד עם השני

במערכת יחסים חשוב מאד להרגיש בטוח. הביטחון אינו חייב להיות פיזי אלא רגשי וכמובן מיני. קשר יציב ונכון הוא כזה שבו אתם יכולים להיות עצמכם בכל מצב, תוך שאתם מקבלים גיבוי מלא מהאדם שנמצא עמכם בקשר.

"זה חיוני להרגיש בטוחים עם השותף שלנו", אומר הפסיכולוג, ד"ר וויאט פישר, "במערכת יחסים כל אחד רוצה להרגיש הרגשה נוחה ובטוחה, ואם אין את האלמנט הזה ביחסים, כנראה שמי שאתכם אינו האחד עבורכם."

r2.jpg©bustle

 

5. אתם צופים בסרטים ביחד

אם הטעם שלכם ושל בן הזוג שלכם חופפים בכל הנוגע לסרטים ואף למוזיקה - כנראה שאתם מתאימים. אם אתם לא אוהבים את הבחירות של השותף שלכם בסרטים, סדרות ומוזיקה, אתם כנראה לא משדרים על אותו גל. עם זאת, אם אתם מכבדים אחד את השני מספיק ומאפשרים לבני הזוג ליהנות מהתכנים שהם בוחרים, ייתכן וישנה עדיין התאמה. אבל אם אתם לא יכולים לצפות בסרטים או ללכת לקונצרטים ביחד, כנראה שבני הזוג שלכם אינם ה'אחת, או ה'אחד' עבורכם.

"אהבה דומה למוזיקה וסרטים היא ממש אותו המקרה של שופינג ביחד"  אומר וינס ברנטלי "כאשר אתם יכולים ליהנות מחוויות משותפות ולהיות בטוחים שבן הזוג שלכם נהנה אתכם, אתם יכולים לתת לאני האמתי שלכם לפרוץ!. אם אתם לא יכולים לעשות זאת עם בני הזוג, כנראה שהם לא האחד או האחת עבורכם." הוא מסכם.

 

6. אתם נותנים אחד לשני מרחב

בני אדם הם יצורים חברתיים, אבל כל אחד זקוק למרחב שלו מידי פעם כדי להתעסק בדברים שהוא אוהב, כדי לחשוב או סתם על מנת להירגע. "מרחב ביחסים הוא חשוב באותה מידה כמו הזמן ביחד." אומר פול דה פולומו מטפל התנהגותי מוסמך. "חשוב לתת מרחב לשותפים שלנו ולא לשפוט אותם" הוא מסביר ומממשיך: "אתם לא יכולים לשנות אנשים וגם הם לא צריכים לשנות אתכם, ואם אתם לא יכולים לתת מרחב או שלא ניתן לכם מרחב במערכת היחסים כנראה שהיא לא מתאימה לכם." הוא מסכם.

 

7. אתם מתקשרים טוב אחד עם השני

"תקשורת טובה היא מרכיב בסיסי של מערכת יחסים בריאה", אומרת לסלי דוארס, מאמנת זוגות ומומחית לנישואין, "אין שני אנשים שיסכימו על הכל ולכן לא ניתן לטפל בבעיה בצורה יעילה מבלי להיות מסוגל לדבר על זה. תקשורת טובה פירושה שאתה יכול לעסוק בדיאלוג, ולא במונולוגים הדדיים. בכך אתם יכולים להגדיר את עמדתכם בבירור ובנוחות, תוך שאתם שומעים ומבינים גם את בני הזוג, ומתקשרים טוב מבלי להזהיר יותר מידי או להרגיש שאתם הולכים על קליפות ביצים." היא מסבירה "תקשורת היא הבסיס של מערכות יחסים, כך שאם אתם מתקשים לתקשר במערכת היחסים שלכם, הגיע הזמן לעבוד על זה עם בני הזוג שלכם, או לחשוב מחדש על מערכת היחסים."

 

 

אז אם אתם עושים את כל 7 הדברים האלה עם בני הזוג שלכם, יכול להיות שבאמת פגשתם את הנפש התאומה שלכם.  

אם אתם לא עושים את הדברים האלה, אז אולי הגיע הזמן למצוא את האדם הנכון בשבילכם, או  שאולי הגיע הזמן להתמקד בשיפור הדברים האלה, כך שאתם ובני הזוג שלכך תוכלו להגיע ביחד להתאמה מושלמת!

Published by MISHTI.CO.IL - September 24th, 12:01pm - 2020-09-24T12:01:08+03:00