למה בגדו בי? כל הסיבות מדוע אנשים ממשיכים לבגוד

 

בגידה נתפסת היום אצל רובנו, כדבר מכוער שלא יעשה. אך למרות ההסתכלות של מרבית החברה על כאלו שבוגדים, עדיין התופעה די נפוצה גם אצל גברים ובניגוד למה שחושבים, גם אצל נשים. רבים טועים לחשוב שאהבה תשמור עליהם מפני בגידה אפשרית, אבל מסתבר שישנם לא מעט גורמים שממש לא קשורים לאהבה שגורמים לאנשים לבגוד.

אז למרות שהצד הבוגד לרוב היו אשם (ודי בצדק) בהריסת מערכת היחסית, סביר להניח שמה שהוביל לבגידה קשור לשני הצדדים. כי כמו שדרושים שניים לטנגו, גם לרוב דרושים שני אנשים על מנת להרוס את מערכת היחסים. מערכות יחסים הסובלות מחוסר תקשורת, מחסור באינטימיות או אפילו חוסר משיכה יכולות להיות בסכנת בגידה. אז למה בעצם ישנם כאלה שלמרות הכל בוגדים?

 

חיפוש אחר הרפתקאות

ישנם כאלה שלא מרגישים בנוח לנוח על זרי הדפנה בתוך מערכת יחסים טובה ויציבה ודווקא כשהמצב כזה, הם מחפשים הרפתקאות בחוץ. אנשים שכאלה נהנים מהריגוש בעשיית משהו אסור וגם מהאפשרות שיתפסו כתוצאה מהמעשים שלהם.

 

מתוך שעמום

כולנו יודעים שהרבה פעמים לאחר שעובר קצת זמן בתוך מערכת היחסים, הזוגיות הופכת להיות הרבה פחות מרגשת וסוערת מאיך שהיא הייתה בתחילת הדרך. השעמום מוביל אנשים מסויימים לחפש ריגושים מחוץ למערכת היחסים, כי הם מחפשים לחוות שוב את הריגוש והסערה שהיו קיימים במערכת היחסים שלהם בעבר.

 

מחסור באינטימיות בקשר

פעמים רבות אנשים בוגדים כתוצאה ממחסור באינטימיות במערכת היחסים שלהם, בין אם כתוצאה ממחסור ביחסי מין, או פשוט בגלל שכבר אין אינטימיות וקירבה מספקת בקשר. פעמים רבות דווקא אלה שבוגדים הם כאלו שיש להם בעיה ביצירת אינטימיות אמיתית ונכונה עם אנשים ועל ידי הבגידה הם מאפשרים לעצמם למנוע קירבה אמיתית לבן או בת הזוג שלהם.

shutterstock_703816942.jpg©shutterstock

 

פערים בתשוקה המינית

במקרים בהם אחד מבני הזוג זקוק ליותר מגע פיזי ואינטימי מהצד השני, כתוצאה מלבידו גבוה יותר, הם ירגישו שבני הזוג שלהם לא חולקים איתם את אותם הצרכים, דבר שיכול להוביל לבגידה. אנשים שכאלה מנסים לחפש תשומת לב ומגע במקום אחר מחוץ למערכת היחסים שלהם, מתוך צורך לממש איזושהי פנטזיה או חוויה מטריפה שאינה קיימת בתוך הזוגיות שלהם. הם מרגישים את הצורך החזק לממש את התשוקה שלהם בכל דרך, גם אם הדבר יבוא על חשבון הזוגיות שלהם ויפגע בבני הזוג שלהם.

 

נקמה בבני הזוג

בני זוג שבוגדים מתוך נקמה, בעצם רוצים להחזיר לפרטנרים שלהם באותו המטבע, או אפילו יותר כתוצאה מפגיעה בהם. אנשים שבוגדים מתוך נקמה בבני הזוג, לרוב נפגעו בעצמם והכעס והפגיעה יובילו אותם לבגוד בבני הזוג שלהם.

 

מתוך שיכרות

אחד התירוצים הכי שכיחים בבגידה, הוא שמי שבגד היה שיכור עד לאובדן הכרה ולא הייתה לו שליטה על המעשים שלו. לרוב גם מי שבוגד מתוך מצב של שיכרות, כנראה מסתיר מניעים נוספים שהוא אפילו לא מודע אליהם שגרמו לו לבגוד. הרי במערכת יחסים טובה ובריאה, גם האדם השיכור ביותר, כנראה לא יבגוד ככה סתם בפרטנר שלו, בתירוץ שלא היה מודע למעשים שלו.

shutterstock_618111128.jpg©shutterstock

 

אז אולי מקובל לחשוב שגברים בוגדים יותר מנשים ושבגידה לרוב מתרחשת באשמה של הצד הבוגד בלבד, אבל לרוב ישנם שני צדדים במערכת היחסים שתרמו להתדרדרות הקשר, מה שהוביל לבגידה.

אז כמובן שאין מה לחשוש מבגידה בכל רגע נתון, אבל חשוב להיות מודעים לקשיים והבעיות שנוצרים במערכת היחסים על מנת לטפל בהם בזמן הנכון. וכן חשוב לזכור, שהנפש שלנו מורכבת והמיניות ביחסים מושפעת ממנה ולכן חשוב שנהיה מודעים לתהליכים שעוברים עלינו וכמובן גם על הצד השני.

Published by MISHTI.CO.IL - September 21st, 1:20pm - 2020-09-21T13:20:19+03:00