איך אתם ישנים ומה זה מספר לנו על הזוגיות שלכם

 

במהלך הלילה אנחנו לא פעם מחליפים את תנוחת השינה שלנו. לפעמים חם לנו, לפעמים לא נוח. עם זאת, הפסיכולוגים בטוחים שהתנוחות שאנחנו בוחרים באופן לא מודע או מוכנים לישון בהן למרות חוסר הנוחות, משקפות מידע על האופי והדאגות שלנו ויכולות לספר לא מעט גם על הזוגיות שלנו.

להלן 14 תנוחות והפרשנות לגביהן:

 

1. "השטח שלי"

המומחים טוענים שבן הזוג שתפס את רוב המיטה החליט לפתור את הבעיות שלו לבד. זה שפינה את מקומות והתכרבל בקצה המיטה – להיפך, מוותר ומתפשר. לעתים זה סימן לרודנות במשפחה. קשר כזה לא מספיק חזק ובמקודם או במאוחר יתחילו הבעיות.

f1.jpg

 

2. "מלחמה על השטח"

בתנוחה זו אחד מבני הזוג מנסה להתקרב והשני לא רוצה שיגעו בו ולכן ממשיך להתרחק. רוב הסיכויים הזוג הזה רב לא מעט וצריך לעשות עם זה משהו.

f2.jpg

 

3. "מתבונן בך כמו במראה"

זוג שישן בתנוחה זו חי בהרמוניה. שני אלה הם לא רק בני הזוג אלא גם חברים מאד טובים. הם מבינים, מכבדים ומעריכים אחד את השני. שום אירוע שלילי לא ישפיע על שלמות היחסים האלה.

f3.jpg

 

4. "נגיעה קלה"

הפסיכולוגים טוענים שנגיעה קלה עם הרגל או עם היד בזמן שינה מעיד על הרמוניה ואמון ביחסים. הנגיעה מסמלת את הקשר הרגשי, הרוגע והנוחות מהקרבה. תנוחה זו מרמזת שמדובר בזוג שחי חיים חופשיים וחבריים.

f4.jpg

 

5. "צפייה בכוכבים"

זוגות רבים מעדיפים תנוחה זו בתחילת הזוגיות. היא מסמלת קשר חזק בין השניים. אחד מבני הזוג שוכב בתנוחה "מלכותית" שטוענת לרכושנות. השני אוהב תחושת ההגנה והביטחון. זו מערכת יחסים רגועה והרמונית.

f5.jpg

 

6. "הכתף החזקה"

מצב כזה של שני בני הזוג מרמז על זוגיות מגובשת, אהבה, רוך וקשר חזק בין השניים. לבני הזוג הישנים בתנוחה זו רוב הסיכויים יחסים חזקים ומאושרים עם המשך מבטיח.

f6.jpg

 

7. "כפיות"

לרוב תנוחה בשנים ראשונות של החיים המשותפים. אם בן הזוג מחבק את השני מאחור, זה אומר שהוא מראה דאגה ותשומת לב. זוג כזה נהנה יחד ומרגיש בטוח. הם עבדו קשה על הזוגיות שלהם והיא חשובה להם מאד.

f7.jpg

 

8. "אל תעזבי"

אותה תנוחת "כפיות" אבל בני הזוג מרוחקים אחד מהשני. מצב זה יכול להעיד על שני דברים:

א. ייתכן והתשוקה קצת נרגעה ואחד מבני הזוג מחפש מקום חופשי יותר והשני מנסה להרגיש את הקרבה. על כך מעידה היד על הכתף.

ב. הרגשות כבו ובן הזוג שהסתובב מנסה להכריח את הנוגע בו להפגין רגש ורוצה לקבל יותר תשומת לב.

f8.jpg

 

9. "מלך המיטה"

תנוחה זו אופיינית בדרך כלל לאנשים שמחפשים את עצמם ורוצים לבלוט. תנוחה של בן הזוג השני מעידה על ביישנות וסגירות. זוגיות כזאת בדרך כלל לא יציבה ואנוכית. גם בחיים מחוץ למיטה בן הזוג השני נאלץ פעמים רבות להתאים את עצמו.

f9.jpg

 

10. "תנוחה חופשית"

תנוחה זו יכולה להעיד על מספר דברים:

א. משהו לא בסדר ביחסים. היעדר מגע בין הגוף וכיווץ של ידיים ורגליים מסמלים ששני בני הזוג מחפשים לקבל יותר חופש אישי. ייתכן ויש ביניהם אי הסכמה, חוסר הבנה ומתיחות.

ב. אם הזוג ישן עם הגב אחד לשני אבל הידיים והרגלים לא מכווצות, הם פשוט מכבדים את המרחב האישי אחד של השני. הם רגילים ומקבלים אחד את השני.

f91.jpg

 

11. "נקודת מגע"

מגע בין בני הזוג בחלק גוף מסוים – צורך ברור בקרבה. בתנוחה זו יכולים לישון אנשים מאוהבים אשר מכבדים את המרחב האישי אחד של השני. חוץ מזה, תנוחה זו יכולה להעיד על תחילתו של עידן חדש ביחסים. כאשר במקום תשוקה מגיע האמון ההדדי, ההבנה, הרוך והוקרת תודה.

f92.jpg

 

12. "דיאלוג"

זוג שישן בתנוחה זו מחובר בקשר רוחני מאד חזק, אבל שניהם מבלים הרבה זמן בנפרד. ייתכן וזה קורה בגלל העבודה או בגלל התחביבים השונים. הם מתראים רק בערבים ובסופי שבוע. למרות זאת, הם מאד מבינים אחד את השני, מכבדים את הפרטנר ואת הזוגיות שלהם.

f93.jpg

 

13. "קשר אהבה"

המומחים טוענים שתנוחה זו אופיינית לתחילת הזוגיות, כאשר שני בני הזוג לא מסוגלים להוריד ידיים אחד מהשני. תנוחה זו אולי לא נוחה כל כך, אבל לשניהם זה ממש לא אכפת. הכי חשוב להם – להיות קרובים אחד לשני.

f94.jpg

 

14. "תנוחת הזן"

תנוחה של אנשים שעברו יחד דרך ארוכה. אם זוג ישן בתנוחה זו, כל אחד מהם שואף לשמור על המרחב שלו, אבל בלי לאבד קשר עם בן הזוג. סימן לזוגיות חזקה, בריאה ויציבה.

f95.jpg

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 11th, 12:45pm - 2020-08-11T12:45:51+03:00