חמשת המזלות שנחשבים בסיכון גבוה יותר להדבקה

 

מה לא נאמר על נגיף הקורונה? ומי טרם התוודע אל הנגיף שפתח את שנת 2020 בתרועה רמה ועדיין מפחיד כמעט כל אדם מבוגר בעולם? נגיף קורונה שייך למשפחת נגיפי RNA והוא שכיח ביונקים, עופות וזוחלים. הנגיף גורם לתחלואה זיהומית והוא מועבר מאדם לאדם באמצעות מגע הפרשתי. מאז התפרצות הקורונה  בסוף שנת 2019 בעיר וואן שבסין - החלו מדינות רבות( כמו גם ישראל) להגן על תושביהם מפני הנגיף. עד כה נספרו לא מעט קורבנות של המגפה העולמית בעוד שהמצב עומד על 111,705 נדבקים עד כה. 

למעשה, על פי אחוזים: אחוז הנפטרים מקורונה עומד על 23% בקרב אנשים בגילאי 70 ומעלה. 3.6% אצל בקרב אנשים בגילאי 60 עד 69, בעוד שהסכנה נחלשת משמעותית בקרב  בני 59 ומטה שעומדים על 1.3 אחוזי סיכון להדבק במחלה. בקרב אנשים בגילאי 40 עד 49, סיכון התמותה יורד ל-0.4%, בעוד שמכאן ומטה עומד סיכון התמותה על 0.2%. וטרם התגלו אנשי מתחת לגיל 10 שנדבקו בנגיף. 

במידה ואתם חוששים מהנגיף, חשוב שתדעו כי אחוז ההדבקה הגדול ביותר הוא בקרב קשישים בגילאי 80 ומעלה, והוא יורד ככל שגיל האדם יורד. לכן אנשים עד גילאי 50 - אינם נחשבים לקבוצת סיכון.

אבל מה אומרים הכוכבים לגבי מצב בריאותי וסיכויי הדבקה. הנה רשימה של 5 מזלות שנחשבים בסיכון, בעיקר בשל מערכות גוף חלשות יותר ממזלות אחרים: 

בני מזל טלה נחשבים בסיכון מול מחלות זיהומיות בעיקר משום שהם נוטים לחלות בכול חורף בשפעת או בצינון. חום הגוף של בני מל טלה גבוה, אבל בשל העקשנות שלהם והרצון לחזור מיד אל השגרה: הם יתאוששו מהר מאד מכול נגיף או מחלה זיהומית. אישה מזל טלה תסבול בעיקר מכאבי ראש וסחרחורות והגברים יחוו דלקות ובעיות בעיניים. ובכול זאת ההתאוששות תהיה מהירה בשל אופיים החזק והמעשי. 

למרות שהרגישות בקרב בני מזל תאומים מגיעה לידי ביטוי בכאבים בגפיים, בכתפיים ובכפות הידיים: בני מזל תאומים עלולים להדבק בקורונה בשל בעיות בקנה הנשימה. תאומים נחשבים קבוצת סיכון (בגילאים מבוגרים) משום שהם אנשים פעילים שאוהבים לבלות בציבור, מה שיגרור חשיפה גדולה יותר אל הנגיף. מלבד חשיפה לנגיף, בני מזל תאומים סובלים לעיתים מכאבי ראש ומגודש באף בימי החורף. לכן חשוב להתמגן באמצעות צריכת ויטמין C ותרופות סבתא כמו שום וג'ינג'ר ודבש. 

 


זה נכון שאריות - גם בטבע וגם על פי גלגל המזלות - נחשבים לאיתנים וחזקים, ובכול זאת עבור מבוגרים במזל אריה קיים סיכון להדבק בנגיף. בני מזל אריה בשל היותם אנשים שאוהבים לעבוד במשרד סגור או לערוך קניות בקניון - חשופים יותר לקורונה. לכן חשוב לטהר את הידיים בכניסה וביציאה למקום סגור. האריות הם אנשים חמים שאוהבים מגע, אבל מומלץ לכבוש את היצר בזמן הקרוב ולנופף מרחוק לאנשים קרובים. 

בני מזל בתולה נחשבים שברירים יחסית לשאר הסמלים בגלגל המזלות. מי שנולד במזל בתולה, יתקשה לחזור לשגרה אחרי מחלה כמו שפעת או אחרי הדבקות בקורונה, בעיקר בשל זמני ההתאוששות הארוכים שלהם לעומת אנשים אחרים. בתולים הם אנשים שסובלים מבעיות בקיבה בטחול ובכבד ומדלקות בסימפונות. לכן בהינתן נזלת וצינון שיעולים וחולשה - חשוב לפנות לרופא המשפחה כדי לאבחן את המחלה. 

בני מזל דגים סובלים מאלרגיות במשך כל ימות השנה והם בעלי נטייה להשמנה. בנוגע להדבקות בקורונה, דווקא בשל החשיפה של הדגים לעולם ובעיקר בעבודות התנדבות ויצירה שהדגים כל כך אוהבים לבצע - בני המזל יהיו בסיכון גבוה יותר להדבק במחלה. עם זאת, לאחר ההבראה הם יחזרו למרצם הרגיל וימשיכו בחיים בריאים ונמרצים כמו תמיד. 

חשוב לדעת! 

זה נכון שעל פי הנתונים נכון לרגע כתיבת הכתבה נמצאו יותר מ81,000 בני אדם חולים בקורונה, בעוד ש מתוכם 2,764 נפטרו. אך חשוב להבין כי 30,158 בני אדם החלימו לחלוטין מהמחלה. 
רשויות בישראל פעולות בכול זמן כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. במידה וישנם תסמיני מחלה, יש לפנות אל קופת החולים ולפעול על פי ההנחיות של משרד הבריאות. אנשים שאובחנו חולים בקרונה - יצטרכו לשהות בבידוד למשך שבועיים לפחות מרגע האבחון. 

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 7th, 9:09am - 2020-07-07T09:09:34+03:00