מהו צבע המזל שלכם?

 

לצבעים יש השפעה מובהקת על החיים שלכם- נשמע לכם הזוי? אז כדאי שתחשבו שוב ותכירו את שיטת האורה סומא- שיטת תרפיה בצבעים. לפי שיטה זו הצבע שאתם בוחרים משקף את האישיות והרצונות שלכם במגוון אספקטים בחייכם. אם זה במישור הפיזי, הרגשי, המנטלי, הרוחני וההתנהגותי. השיטה מתייחסת גם לחודש הלידה שלכם כמאפיין אישיות ומשייכת צבע שולט.

אז מה הצבע שמשפיע לכם על החיים על פי המזל שלכם?

 

מזל טלה: צבע אדום

הצבע האדום מסמל את החיים, את החוזק, התשוקה והבקיעה. זהו צבע של חיבור לחום שבכם: האש והדם, הקשורים באור השמש, באנרגיית החיים, בנתינה, בהתרחבות לבבית, בנשגבות ובאצילות.

הצבע האדום מסמל את אומץ הלב ואת החיבור אל הפחד. הוא הניצוץ המצית את הלהבה הראשונית של האש, זוהי אנרגיה טהורה, גועשת, הנמצאת בתנועה מתמדת, ספונטנית ומלאת רגשות. הצבע האדום מדגיש תכונות כמו אימפולסיביות, והתקדמות לעבר דרך חדשה והארה. האדום שבכם מקרב אתכם לטוהר הטבעי השוכן בכל אחד מאיתנו. אנרגיה זו, היא כוחם של הרגש, הפשטות, האינטואיציה. אלו הם האינטליגנציה הטבעית, הרוח היוזמת, השאפתנות והרצון העז ללכת בביטחון ולהגיע לפסגות.

המשמעות היא להיות קשוב לקול הפנימי שנמצא בתוכנו, המורה לנו על כל העומד להתרחש לנו ולא פעם מזהיר אותנו בפני סכנות.

האדום הבוהק, הבהיר והחי הוא זכרי ומלא אנרגיה, זהו האדום של הטלה שגורם לנו להתעורר ומניע אותנו לפעולה. זהו צבעו של הסנה הבוער, של הנעורים, הפיטר-פן שנמצא בתוכנו, של החופש המבריא והמרפא. לעומתו, האדום הכהה, הוא הצבע של מעמקי האדמה ושל האש המרכזית הפנימית. הוא מייצג את הבגרות, הבשלות, את העיכול על כל משמעויותיו, ובעיקר את יכולת התחדשותו של האדם ושל יצירתו.

e1.jpg

 

מזל שור ומאזניים: צבע ירוק

הצבע הירוק, בהמון מסורות ותרבויות, נחשב לצבע של תקווה, בריאה והתחדשות, הרמוניה ואיזון. הירוק הוא צבע הצומח וצבעה של אמא אדמה. הוא מחדש, מחייה, ומעניק עוצמה, משרת את הצמיחה ולא במקרה שצבעו של הטבע הוא ירוק.

הירוק הוא גם צבע הנעורים אשר מבטא את שמחת החיים בשלמותם . הוא צבעה של אנרגיית הריפוי לנשמה בגלל יכולתו ליצור איזון. הירוק מורכב מהצבעים כחול וצהוב שהם מעניקים לו פעימות אנרגטיות עשירות ואת היכולת לבנות מחדש את תאי הגוף, את הנשמה ואת הרוח. הוא מחזק את החיבור והאהבה לטבע, ליופי ולהרמוניה, מרפא ומרגיע את מערכת העצבים, את כלי הדם והלב, ומעניק שקט, שלווה ורגיעה. ירוק מגן על עולם הרגש ומעניק יכולות מופלאות ביצירת תקשורת. ירוק הוא איזון, יושר, הרמוניה, מרחב וכיוון, מאפשר לנו לקחת אחריות ולקבל החלטות מתוך פתיחות עמוקה של תודעת הלב, מאפשר את היכולת לראות בכל מצב את כל הרבדים שלו.

e2.jpg

 

מזל תאומים: צבע צהוב

הצבע הצהוב הוא צבעו של כוכב מרקורי, הכוכב הקרוב ביותר לשמש, מה שאומר שהוא בעל תכונות שמשיות. זוהי אנרגיה שמשית של איזון, בריאות, חיוניות ואופטימיות.

הצבע הצהוב הוא לוהט וחם. הוא פורץ מהמסגרת כמו קרני השמש, מתרחב ומתפשט בתכלת השמים כשליחו של האור. צהוב הוא צבע השמחה והצחוק, האינטליגנציה, האינטואיציה ובהירות המחשבה.

לצהוב יש קשר ישיר לאנרגיות של מגע והידברות: האדם מחובר יותר לעצמו ומקיים תקשורת גבוה יותר בינו לבין עצמו, בינו לבין סביבתו, ובינו לבין היקום כולו. הרטט החזק של הצהוב מסמל את התהליך מן "האני הנמוך" להכרת "האני הגבוה", ועוזר לנו להיות קשובים יותר לזהות העצמית שלנו ולקולו של המורה הפנימי שנמצא בתוכנו. הצהוב משפיע בגוף האדם על הלבלב, על הריאות, על מערכת העצבים, על המוח, על חוט השדרה, על הידיים ועל המעיים.

הצהוב הוא צבע של ריפוי וטוהר, הוא מסלק את הרעלים המצטברים בתוך הכבד, הוא דואג לכך שהטחול והמעיים יפעלו טוב יותר ומסייע לתאי הגוף לשמור על חיות,על בריאות והתחדשות.

הצהוב שנוטה לזהוב מסמל את רצף התודעה שאין לו התחלה ואין לו סוף, כשם שהזהב כמתכת מסמל את הנצח. לא בכדי, בתרבויות עתיקות שנים צבע זה שימש מלכים וקיסרים אשר עטו על גופם צהוב-זהוב והכריזו על עצמם כשליטים ואלים.

e3.jpg

מזל סרטן ודגים: צבע לבן

הצבע הלבן נחשב לחוסר בכל צבע, לשקיפות, או למיזוג של כל צבעי הקשת ביחד. הלבן מסמל את כוח האור כנגד כוח השחור, מסמל טוהר, ניקיון, בתוליות וראשוניות, תמימות, את טוהר הנפש ואת צחות המחשבה.

הלבן הוא צבעו המסנוור של אור השמש הנוצץ ובוהק כאמת חותכת ובהירה. הוא אינסוף האור שממנו בראו את העולם, הוא צבע המעבר המקשר בין הסוף וההתחלה, את הנראה לבלתי נראה.

הלבן הוא צבעו של הירח, העוטף אותנו באווירה פסיבית ומעוררת שאלות ואי ודאות. הלבן הוא צבעם של השיבה חזרה והחזרה בתשובה, של השחר העולה ושל כיפת השמיים אשר טוענת בחובה אין ספור תגליות והפתעות מסקרנות. לאור של הצבע הלבן יש שני כוחות, הכוח היורד והכוח העולה, ושניהם נמצאים בגבול בין ההיעדרות לבין הנוכחות, בין היש והאין, בין הירח לבין השמש, בין השמיים לבין הארץ, בין קודש לחול.

הלבן הוא צבע החניכה, מסמל את התרוממות הרוח ותעצומות הנפש. הלבן מייצג את הפוטנציאל החבוי בכל אחד מאיתנו, את ההמשך לבאות, את אם כל ההתחלות, ואת זכות הבחירה.

הלבן הוא צבע קדוש, המשדר אצילות, חמלה חסד וברכה. בצבע הלבן יש את הקשר עם הגבוה המאפשר לאדם למגע עם יסודות המזינים את נשמתו, השופכים אור על רוחו ומאזנים את ההוויה שלו. כל המחשבות דמיונות, תפילות ומשאלות ליבו מתדפקים על שערי החסד של עולם הדקויות.

e4.jpg

 

מזל אריה: צבע כתום

הצבע הכתום מתקבל על ידי ערבוב הצבעים  האדום – צבע החיים, המלחמה והפעולה, הצהוב – צבע האינטילגטציה, וכתום- צבעה של השמש.

הכתום הוא נקודת האיזון בין רוח האדם לבין יצר החיים. הכתום יכול להופיע כאהבה נשגבת, כפי שהנזירים הבודהיסטים לובשים את שמלתם הכתומה, או להיות לסמל בגידה. הכתום מייצג את כוח היצירה, את התזזיתיות והגמישות השמשית, את הבריאות, את הקודש, את האינדיווידואליות, את הגאווה, את היהירות, את העזרה לזולת ואת האמונה. הכתום מחזק ומעצים את החיונית וממריץ את סגולות השמש: אומץ הלב, אופטימיות, יצירה ונדיבות.

כצבעה של הבריאות, הוא קשור בהכרח ליכולות ריפוי ומצית בתוכנו את התשוקה ואת הצורך בתקשורת אנושית. הוא פותח את שירותיו לעזרה לכל אדם אשר חפץ בה. שימוש יתר על המידה בצבע כתום עלול ללבות אמביציה רדומה, התנשאות, בוז לזולת, תשוקות ומתח מיני, ולהגביר את חום הגוף.

לצבע הכתום, השפעה טובה על מערכת העיכול, על בעיות בגזרת המיניות אצל שני המינים, על אלרגיות, על בעיות אכילה, ומחלות אוטואימוניות, קשיים בתנועה, ועל מצבים של ירידה באנרגיית החיות.

e5.jpg

 

מזל בתולה: צבע כתום זהב

צבע הכתום זהוב הוא הצבע שדומה ביותר לצבע האדום מתוך קשת הצבעים, אך האנרגיה שלו רגועה יותר, תומכת ומאופקת יותר. מכיוון שהוא ממורכב משני צבעים, צהוב ואדום, מהווה הכתום צבע חברותי היוצר הזדמנויות. הוא טומן בחובו את החום, האנרגיה וההתלהבות של האדום, וביחד הם מתמזגים עם הידע והיצירתיות של הצהוב. כינוי של הכתום "חותם הנפש". הכתום מאפשר את יצירת האיזון בין המוח לבין הגוף שלנו.

צבע המשמש לטיפול בבעיות בכיס המרה ובכליות. הוא עוזר מאוד במקרים של כיווץ בשרירים ופועל כמו אנטיביוטיקה טבעית ובכך מסייע בכל מחלות העיכול. הצבע הכתום חודר מתחת לשכבות נפש האדם וכך מסייע גם במצבי דיכאון. בנוסף, הכתום מזכיר את זמן הקציר ואת צבעם של פירות האדמה, סמלים של גמול על יגיע כפיים. הוא מכיל את האושר והשמחה ולכן, בשביל חלק מן האנשים, הכתום מגביר את היכולות המיניות. הכתום-זהב מזכיר את צבע השלכת המשתנה בחילוף העונות, את היערות הצובעים את המשטחים בגוונים השונים של כתום, זהב וצהוב.

e6.jpg

 

מזל עקרב: אדום כהה

הצבע האדום הכהה  מייצג את האסרטיביות ואת הצורך העז בהישרדות, את הכח הגברי ואת האלימות. האנרגיה של מרס מתבטאת דרך הגוף הפיזי, ואין באפשרותה להתמיר את עצמה לגופים מעודנים יותר, כל עוד לא מושגת שליטה עצמית מלאה. האנרגיה של הצבע האדום היא אנרגיה חיונית אשר מעודדת את החייתיות שנמצאת באדם , את התשוקה שלו, הלהט, קשת הרגשות והתענוגות.

הצבע האדום - אנרגיה של אהבה וחיים. צבע  הדם הוא אדום ואף הוא מסמל את האנרגיה של הזרימה עם החיים, ההישרדות, הפרקטיות ובניית הדימוי העצמי שלנו. בתוך הצבע האדום גועשת אנרגיה אשר מפעילה את הידיים ואת הרגליים, ועוזרת לגמישות המחשבתית, והגברת כוח הרצון. תהליך הלידה הוא התנסות אדומה, האנרגיה החזקה שיוצאת מהצבע האדום טומנת בחובה תשוקה, מחויובות ואהבה, כוח, חוזק, אומץ ואיכויות של קריאה לשינוי ה"אני" שבתוכינו.

e7.jpg

 

מזל קשת: צבע סגול

סגול הוא צבע המתקבל מערבוב של הצבעים אדום שמסמל את העולם הפיזי והחומרי וכחול אשר מסמל את עולם המחשבה.

הצבע הסגול מייצג את שיווי המשקל המאפשר איזון בין השמים והארץ, מסמל את הדעה הצלולה והמעשה המחושב, האינטלגנציה, הלהט והאהבה – הסגול הוא הצבע הרוחני ביותר מבין קשת הצבעים.

הצבע הסגול מאפשר התפתחות של ההליכים והשינויים המתרחשים ברובד הפנימי של האדם, זהו צבע של כוכב הלכת צדק. הסגול הוא צבע המחבר את הנראה עם הבלתי נראה.

הסגול משקיט, מרגיע מזכך וממתן הוא מאפשר את המרצת הדם וממיס מחסומים פיזיים ונפשיים. לכן, לצבע הסגול סגולות ריפוי המאפשרות התמרה לשינוי.

סגול הוא צבע ההשראה והאינטואציה, הוא טומן חזון נרחב ונושא את פניו לעבר משימות ומטרות גבוהות ושואף להתפשטות במרחב. סגול מעניק עקביות, יציבות ומאפשר את הבחירה הנכונה לאדם.

הסגול במזל קשת הוא הצבע המשלים של הצבע הצהוב של מזל תאומים. הסגול מסמל את הדיאלוג המתמיד בין החומר לרוח, בין ההתרחבות לבין ההצטמקות. זוהי המחזוריות הקיומיות בין המוות והחיים, בין שינוי והתעלות. סגול הוא צבע האבל, אשר מרמז על הרעיון שמוות הוא אינו, אלא מעבר, מצב הכרה חדש ושינוי תצורה. לא בכדי, הסגול הוא צבע מיסטי ומקודש, אשר מסוגל לממש את הנעלם ואת הבלתי נתפס, ומסמל את אלכימיית ההשתנות.

e8.jpg

 

מזל גדי: צבע אינדיגו

צבע האינדיגו מאחד בין השמיים והארץ, בין העולם הלא נראה והעולם הנראה. צבע זה מבטא את העולם הרוחני שנמצא בכל אחד מאיתנו. האינדיגו משלב את הצבעים כחול כהה עם מעט אדום, זהו צבעו של סאטורן ושל הספירה בינה. הוא קשור ישירות לגוף האינטואיטיבי, לצ'אקרת העין השלישית ולרוח האמת. האינדיגו הוא צבע המבטא את עוצמת הרוח והמלכותיות. הוא צבעם של האינטואיציה, החזון, וההשראה.

בתוך גופינו הוא משפיע על בלוטת יותרת המח, עיניים, אוזניים, עמוד השדרה, השלד והעצמות. הוא מסייע ביציבות, מטהר את החושים מקל על הכאב, ומחזק בעיקר את החוש השישי.

האינדיגו הוא צבעו של מצולות הים מלא עוצמות המאפשרות להירגע, הוא צבעו של המדיטציה ושל ההתבוננות הפנימית, הוא מקשר בין המופשט לממשי, את העולמות הגבוהים עם העולמות התחתונים, את העבר עם העתיד "בכאן ועכשיו".

צבע האינדיגו הוא צבע מלא ברכה אשר משקיט את מערכת העצבים ומרפא את מחלות הנפש, כדוגמת דיכאון ואובססיה. קרני האור הכחול בתוך צבע האינדיגו שייכות לרוח האמת, לאמון והאמונה, לנאמנות, לבריאות וליציבות הגוף, להרמוניה ואיזון , לצדק ואיחוד.

 

מזל דלי : צבע כחול

הצבע הכחול הוא צבע אלוהי, רוחני ונשגב, הוא מקל על כבדות החומר, משחרר את הדמיון, פורץ את גבולות המציאות, ופותח את הדרך אל שער האינסוף בשמיים למרחבים פתוחים שלא נגמרים.

הכחול מאפשר לפתוח את השמיים, ואת העולמות הנסתרים שהם טומנים בחובם. הכחול הוא צבעה של הכנות והאמת. הכחול מקרב את האדם לרצונות נפשו, הוא נושא עימו למימדים גבוהים ובלתי רגילים. הוא משרה על האדם אווירת טוהר ושלמות, מאפשר לאדם לחקור את הלא נודע ולחפש דרכים להגיע אל הבלתי מושג. הכחול הוא צבעו של כוכב הלכת אורנוס, אשר מסמל את מרחבי האין סוף (בגלל המרחק מכדור הארץ) המושכים אליו את רוחניות האדם ומוליכים אותו לעבר רמות הכרה נעלות וגבוהות יותר.

הכחול משרה רוגע, ונחשב לצבע מרפא לנשמת האדם ונשמת החיים. מאפשר שיח קשוב ואמיתי ברמות הגשמיות והרוחניות. הכחול אחראי לשינוי בין מימדים ברמות השונות, לתהליכים של חיים ומוות. הוא משפיע על מערכות יחסים ותקשורת.

e9.jpg

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - March 5th, 2:48pm - 2020-03-05T14:48:24+02:00