איך הירח המלא משפיע על העוצמה הנשית על פי האסטרולוגיה?

בתרבויות עתיקות, בזמנים בהם החברה חיה בהתבסס על הקשבה ובהרמוניה עם הטבע, זמן המחזור החודשי הנשי היה זמן מקודש שנשים וגם גברים קידשו אותו. הם קישרו בין זמן המחזור לירח והתייחסו אליו כאל זמן פוריות של האשה אשר מקביל למחזור הירח אשר נולד, מתמלא ואז מתמעט במהלך חודש ימים.

המילה מחזור חודשי, ווסת, באנגלית, היא נגזרת של השורש היוני men שפירושו ירח ועוצמה.

הירח מוכר כמעט בכל התרבויות כישות נשית, כולל ביהדות (לבנה), וקיימת אף מצווה לברך את הירח החדש בכל ראש חודש, זאת כדי לסמל את ההתחדשות ולידה מחדש.

ובדיוק באופן בו משתנה הירח במהלך החודש, כך גם חלים שינויים בגוף האשה.

 

shutterstock_423203644.jpg©shutterstcok

 

השפעת הירח על גוף האשה

אסכולות רבות מצביעות על כך שביוץ האשה מושפע מהירח ואף שההפריה שלה מגיעה לשיאה בזמן ירח מלא. מחקרים מצביעים על הקשר בין מחזור הירח לבין כל צורת נוזל הקיימת על הפלנטה, כמו ימים, נהרות וכדומה, נוזלים הכוללים גם את אלו המצויים בגוף האדם, שמורכב, כידוע, משבעים אחוזי נוזלים.

אותם המחקרים מצביעים על השפעת האור, הירח והגאות על המחזוריות הנשית. התברר שגוף האשה משדר סימנים יומיים של מצב הפוריות שלו, נתון שמסייע כיום לאבחן ולטפל בעיות פוריות ולפתח שיטות למניעת הריון.

סין העתיקה ייחסה חשיבות לגורמי השמיים ולאקלים, ולהשפעתם על בריאות האדם וגם הדיקור המפורסם- שיטת הטיפול במחטים, מתבססת על בחירת נקודות הדיקור בהתאם להבנת גרמי השמיים והשפעתם על האדם.

הירח באסטרולוגיה מציין את החלק הנשי שבכולם. המחזור הנשי נמשך ברוב המקרים כעשרים ושמונה יום, כמו מחזור הירח. מחקר שבוצע בשוויץ עקב אחר יותר מעשרת אלפים נשים וגילה כי תחילת המחזור החודשי שלהן מתקיים ברוב המקרים כשהירח במלואו וכי שיא המחזור הוא בערב שלפני הירח החדש.

בשנות החמישים של המאה הקודמת בוצע מחקר שבדק כחצי מליון לידות ומצא כי מספר הלידות המרבי התרחש מייד לאחר ירח מלא, בעוד שמספר הלידות בתקופת ירח חדש היה מינימלי.

 

shutterstock_93144652.jpg©shutterstock

 

מחזוריות וטבע

הגוף הנשי ומה שמתחולל בתוכו הוא לא פחות מקסם, במיוחד קסם הבריאה, שמאפשר לאותו הגוף לייצר בתוכו חיים חדשים. גם ממצאים ארכיאולוגיים מעידים על האופן המכבד בו התייחסו בתרבויות קדומות למהות הנשית ולגופה של האשה. אפילו לוחות השנה הראשונים שהתגלו בחפירות היו של תקופות המחזור החודשי של נשים, בעזרתם עקבו הנשים אחרי המחזור שלהן, מסתייעות במעברי הירח.

נשים נחשבו בתרבויות אלו כבעלות סגולות ריפוי וכוח אלוהי בשל כוח הבריאה שטמון בגופן, ממש כמו זה הקיים בטבע, המצמיח לנו מזון מגוון בהתאם לעונות השנה.

בעולם המודרני כבר מייחסים פחות חשיבות לקשר שבין ביוץ האשה למצב הירח, על אף אותם המחקרים שמצביעים על גידול שיא בשיעורי ההפריה בזמן ירח מלא.

אם נבחן במקביל את מחזור הירח ומחזור האשה נגלה שתקופת המחזור הנשי היא התקופה של מולד הירח. תקופה זו מאופיינת בהתרוקנות, התבוננות פנימית והקשבה, התנתקות, התחברות לאינטואיציה, לתובנות ולשחרור כל מה שצריך לצאת מהגוף.

ברבע החודש יש הכנה לקראת הביוץ, הביצית נוצרת וישנו מצב של תנועתיות, גדילה והתפתחות- סימנים שמעידים כי הגוף כבר מגויס למטרת הריון אפשרי.

במחציתו של החודש, כשהירח כבר מלא, זהו גם שיאה של פוריות האשה. הפוטנציאל ליצירת חיים חדשים מקביל לפרק הזמן בו האור החזק ביותר חוזר מהירח. ואז, בשיאו של הירח המלא, ממש כמו בשיא הביוץ, מתחיל התהליך של הנסיגה מהאור, אל החושך. שלב זה הוא שלב ההכנה לקראת המחזור החודשי הנשי, כאשר הגוף הנשי נמצא במצב של המתנה, כמו שהירח מכין את עצמו ללידה מחודשת.

הירח והמחזוריות שלו מסמנים ומאותתים לנו להיות קשובים לעצמו, להתחבר מחדש ולשוב אל הטבע, ובעצם אל עצמנו. בכל חודש הירח מאותת לנו להתקרב שוב אל הגוף, ביתנו ומקדשנו, ולהקשיב מחדש אל מה שהוא משדר, למשל תחושות, מצבי רוח, שינויים פיזיים, אנרגטיים ונפשיים, וכמובן, לחוכמה נשית.

למעשה הירח מאפשר לנשים חיבור לממדים הרוחניים של הנשיות שלהן ולרבדים העמוקים ביותר בהן וזוהי השפה הקדומה ביותר שמתארת את החיבור העמוק והראשוני שיש בין גוף האשה לבין הטבע.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 1:19pm - 2020-07-03T13:19:48+03:00