ניתוח השמות שיר, עדן ושחר

ניתוח השם שחר

שחר

השם שחר נעוץ עוד בימי התנ"ך ופונה אל הזמן שמתקיים ממש לפני הזריחה של השמש. הוא מופיע לראשונה בספר תהילים פרק נ"ז במשפט "עורה כבודי עורה, הנבל וכינור, אעירה שחר".

השם שחר מסמל התחלה חדשה, רעננות והתחדשות, יום חדש מלא ציפיה לחוויות חדשות וברכות חדשות הממתינות מעבר לקרן האור. השם שחר מתקשר גם למהות התפילה השחרית, ולכן מתאפיין במשמעות של קדושה ורוחניות גבוהה.

הערך הנומרולוגי של השם שחר הוא 4 ומתאפיין בחשיבות של ארגון וסדר בחיי אותו אדם. אנשים בעלי שם זה הם מאוד מעשיים ומרגישים את הצורך במסגרת ממוקדת שתכיל אותם ותסייע להם לקבל החלטות במהלך החיים. יש להם משמעת עצמית מאוד גבוהה. יש להם תשומת לב מוגברת לפרטים הקטנים ולכן יתאימו למקצועות של בנייה, עריכה וחשבונאות. מצב הרוח שלהם מתאפיין באיזון הרמוני וכזה שאינו נוטה לצאת מכלל לשיטה. הם אנשים מאוד רציונאליים, לכן לא נוטים להרגיש חרדה או בילבול לעיתים קרובות. הם אלו שמעניקים תחושות בטחון ותמיכה לאחרים, לכן אנשים מאוד אוהבים להימצא בחברתם.

כבני זוג הם מקרינים אמון ואהבה חזקה, אך לעיתים יש להם נטיה להיות מעט שתלטנים. חשוב לזכור להתנהל בצורה שלא תפגע בבני הזוג, גם אם הם רואים את צדקת הדרך שלהם כזו הרציונלית.

 

ניתוח השם עדן

ע

בתנ"ך מוזכר השורש ע.ד.ן בספר תהילים פרק ל"ו, בביטוי "ונחל עדניך תשקם". השם עדן מייצג בראש ובראשונה, נועם ועדנה, מקום מלא אושר ויופי רב, ממש כמו בסיפור הבריאה וגן העדן.

המספר הנומרולוגי של השם עדן הוא 7 ומסמל חוש גבוה מאוד של אינטואיציה אישית ותחושת בטן שלא טועה לרוב. האנשים בעלי השם הזה בדרך מאוד מחשיבים את הפרטיות שלהם ככזו שאין להפריע אותה, כי שם נמצא המקום הבטוח שלהם והכוח הפנימי שמאפשר להם שלווה. האינטיליגנציה של בני שם זה מאוד מפותחת, בעיקר הודות לחיבור הרוחני החזק שהם מצליחים לייצר עם העולם. לעיתים ירגישו ביישנות גוברת בהתנהלות מול הסביבה שלהם, אך יחד עם זאת יפגינו מחויבות ומסירות מלאה למי שהם אוהבים, ללא הססנות.

בנוסף, בעלי המספר הנומרולי של השם עדן מיוצגים על ידי פרפקציוניזם חזק שלא נותן להם מנוח אם הם לא חשים כי ביצעו משימה בדיוק באופן בו הם רואים לנכון. בעלי השם עדן הם אנשי תקשורת מעולים היודעים להקשיב באופן מעמיק ונמשרה בטחון, ואינם מגלים סודות לעולם.

השם עדן מסמל מופנמות לצד יכולת הפנמה והכלה באופן רגיש במיוחד. הם יכולים לחוש הזדהות עמוקה עם אנשים סביבם ולייעץ להם מתוך הבנה אמיתי של מצב נפשי קיים.

 

ניתוח השם שיר

ש

השם המסמל יותר מכל את אומנות המוזיקה ורכות המילים. כידוע, היהדות נסובה על בסיס הפיוט והשירה והם דבר מאוד מרכזי בהתווית סיפורי הדת וההלכה. השם שיר מסמל משמעות עמוקה ולעיתים מורכבת של דברים שלא תמיד אפשר לבטא בדיבור שגרתי, והיופי הרב שמוחצן בעת קריאתו מביא את הדברים לרמה רוחנית גבוהה יותר מברגיל.

שיר השירים כידוע מבוסס כולו על טהרת הפואטיקה התנכי"ת, זו שהביאה עדנה וקסם מילולי לתוך לבבות של רבים. שיר, כביטוי עמוק לפנימיות האדם ונפשו, מבטא את מה שהלב חושב באופן מלא רגש והפנמה רוחנית. כל כן בעלי השם שיר הם אנשים רגישים במיוחד, בעלי אינטיליגנציה ריגשית מופלאה שיכולה לתת הסבר למצבים שלעיתים נדמה שהם מסובכים להבנה.

הערך הנומרולוגי של השם שיר הוא 6 ומסמל משפחתיות ויכולת אדירה לאהוב ולהיות נאהבים. הנתינה והדאגה לזולת היא ערך מרכזי עבור שם זה, כאשר בני המשפחה הם בסדר עדיפות עליון. יש בבעלי השם הזה אצילות וקלאסיות שמלווה את ההתנהגות שלהם כבני אדם הרמוניים ומלאי כוח משיכה אישי. הם ממגנטים אליהם את הסובב אותם ונותנים תחושה של אמפתיה עמוקה עם כל מי שנקרה בדרכם מלאת האומנות והמלודיה.

 

Published by MISHTI.CO.IL - March 4th, 10:48am - 2020-03-04T10:48:00+02:00