למדע יש כמה הסברים למה אנחנו נמשכות דווקא למי שעושה לנו רע

למי מאתנו אין אחד כזה בעברה. האקס המיתולוגי שעשה לנו רע. זה שמשכנו אתו יותר מדי זמן למרות שהוא תמיד היה מרוכז בעצמו, אף פעם לא הקשיב ופחד ממחויבות. ובכל זאת, המשיכה, הו המשיכה...

אז אחרי כל מסעות השופינג, הסשנים עם החברות והנבירה העצמית בניסיון לברר: למה אנחנו עושות את זה לעצמנו? למה אנחנו נמשכות למי שמרסק לנו את הלב? יש תשובה לשאלה! אפשר להפסיק להאשים את ההורים והילדות העשוקה ולהפיל הכל על הביולוגיה וההורמונים.  

 

via GIPHY

 

האבולוציה של הדייטים

גברים ונשים שמחפשים פרטנרים ליחסים מזדמנים, בדרך כלל יעדיפו מישהו אטרקטיבי שמשדר מיניות, גם אם זה יהיה על חשבון האישיות שלו. להעדפות אלה, כך נראה, יש קשר ישיר לביולוגיה שלנו. כן כן, גם אחרי שצלחנו את סערות גיל ההתבגרות, ההורמונים עדיין לוקחים פיקוד כשמדובר בבחירות הרומנטיות שלנו.

מחקר מעניין שנערך בנושא בדק אילו פרופילים של גברים באתרי היכרויות יזכו ליותר פופולריות בקרב נשים בימי הביוץ שלהן. התוצאות היו חותכות: נשים אלה בחרו בגברים בעלי המראה הגברי המוחצן. פרופילים של גברים שנראו "רגילים" ו-"ממוצעים", לא זכו להצלחה כלל. יתרה מכך, הנשים העדיפו את "החתיכים", גם כשהם הוצגו בכוונה ובצורה מוקצנת כלא אמינים, לא יציבים וכאלה שבורחים ממחויבות.  

נראה שנשים שנמצאות בימי הביוץ רגישות יותר למאפיינים גבריים בעלי פוטנציאל לייצר ילדים חזקים יותר. מרכיבים כמו קול עמוק, לסת מסותתת וביטחון עצמי רב, נתפסים כחותמת איכות לגנים משובחים.

או קיי. אז הבנו שההורמונים אשמים לפחות בחלק מהדייטים מהגיהינום שנאלצנו לעבור. ועדיין, חלק גדול מנושא זה, של משיכה פיזית בין אנשים, נותר לא מוסבר. למשל השאלה, למה גברים שניחנו במראה מצודד במיוחד, הם פשוט... דושים?

מוזר ככל שזה יישמע, המדענים מסכימים שאכן כך הוא הדבר. ישנן ראיות לכך שאנשים בעלי מראה אטרקטיבי נוטים לגלות יותר מאפיינים תוקפניים ופחות יכולת אמפתית. למה? את זה המדענים לא מצליחים להסביר.

sexyboy

 

עד כאן הבשורה הטובה לדושים חתיכים וצעירים

זה המקום לציין, כי רוב המחקרים בנושא נערכו על נשים וגברים בשנות העשרים המוקדמות שלהם. מכאן אפשר להניח, שנשים בגיל זה מעדיפות גברים מושכים שישברו להן את הלב על פני גברים שניתן לסמוך עליהם, מאחר שהן עדיין אינן ממוקדות בנישואים והבאת ילדים.

בנוסף, נראה שההצלחה של הגברים שמסתמכים על המראה שלהם בלבד, מתפוגגת כשמדובר על יחסים לטווח ארוך, ולא רומן חולף בלבד.

על פי המחקרים, נראה שנשים וגברים שמעוניינים בקשרים משמעותיים לטווח ארוך (ולא רק הרפתקאות חולפות), מחפשים בבני זוגם הפוטנציאליים מאפיינים שאינם מתבססים רק על מראה חיצוני. התכונות שזוכות להערכה במקרה כזה הן אופי נעים, אינטליגנציה, יציבות רגשית וכלכלית ויכולת להתחייב לקשר ממושך.

gick

אז איך אנחנו מוצאות את "האחד"? הגידו די לשלטון ההורמונים! הילדים שלכן יצאו מופלאים בכל מקרה והאבולוציה יכולה לנוח.

אז עשו לעצמכן טובה ותנו הזדמנות לכל הגברים האלה, שנראים חסרי ביטחון ושאינם מרססים את הגבריות שלהם לכל עבר. יכול להיות שדווקא ההוא, זה שנראה לכן שאין סיכוי שתימשכו אליו, דווקא הוא האחד שחיפשתן לאורך כל קריירת הדייטים שלכן.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00