דייט ראשון- על מה לדבר ואיך להתגבר על שתיקות מביכות

מכירים את הסיטואצייה הזו, שקורית בדרך כלל בדייט,  אתם נפגשים עם מישהו שמוצא חן בעינכם, הדברים זורמים בצורה חלקה, אתם משוחחים וצוחקים, ואז משום מקום-דממה מביכה שנראית אינסופית?!

ברגעים של שתיקות מביכות בדייטים ראשונים, המוח שלכם הופך ריק, אתם לא יודעים מה לומר, ובזמן שאתם מחשבים צעדים  אתם כבר שמים לב כיצד הדייט שלכם מתחיל להתאדות ולאבד בכם עניין.

אז אם גם אתם נתקלים מידי פעם במצבים של שתיקה מביכה, הנה כמה שיטות שיחזירו את שרירי המוח שלכם לפעולה ויחיו את השיחה!

via GIPHY

 

מלאו את החלל הריק בזיכרונות

אם אתם מתחילים לשתוק, זה הזמן למלא את החלל בזיכרונות. נסו להיזכר בסיפורים מצחיקים, מעניינים או באנקדוטות משעשעות, ונסו להתמקד במה שהדייט שלכם אומר כדי להיזכר בסיפורים כאלה. התחלה של סיפור במילים 'זה מזכיר לי' תסייע לזיכרון שלכם, תוליד סיפורים חדשים, ותעורר את השיחה מחדש.

 

שאלו שאלות פתוחות

על מנת לשמור על שיחה זורמת ללא שתיקות מביכות, חשוב לשאול את הדייט שלכם בעיקר שאלות פתוחות. כאשר אתם שואלים שאלות פתוחות כמו "תאר לי איך זה מרגיש לגדול רק עם אחיות?" "או "וואו! העבודה שלך מסקרנת אותי ספר לי עוד.." אתם בעצם נותנים מרחב תנועה גדול יותר לתשובות שלו. כאשר אתם שואלים שאלה פתוחה שאינה כוללת תשובה אחת של 'כן' או 'לא', אתם גורמים לזה שמולכם להיפתח, ובכך אתם גם יוצרים חיבור עמוק יותר.

via GIPHY

התעניינו באדם שיושב מולכם

אם אתם מרגישים שהשתיקה לא עוברת ואף מחמירה, החייו את השיחה על ידי התעניינות אמתית באדם שיושב מולכם. נסו לשאול שאלות גדולות כמו :"מה התוכניות שלך לעתיד?" או "מה השאיפות שלך?" תוך הצגת שאלות אודות חוויות שונות ומסעירות שהדייט שלכם עבר.

 

העניקו מחמאה

אחת הדרכים לשבור את הקרח בדייט קפוא היא באמצעות מחמאה. אם השתיקה מעיקה מידי, תוכלו להעניק מחמאה אמתית ואישית לזה שמולכם. לדוגמא, אם אתם יוצאים לדייט עם אדם שמרבה לחייך, תוכלו להחמיא לו על חיוכו, אם הדייט שלכם התלבש יפה לפגישה תוכלו להחמיא לו על טעמו הטוב בביגוד. בכל מקרה, תוכלו תמיד לשלוף מחמאה מתאימה, שגם אם היא תיראה לכם מטופשת באותו זמן, אנו בטוחים שהיא תעורר את האווירה.

 

הפכו את השתיקה ליתרון

אם אתם נמצאים במצב של שתיקה מביכה, תוכלו תמיד למנף אותה תוך שאתם מקבלים את השתיקה באהבה. נשמו נשימה ארוכה, שמרו על קשר עין עם הדייט שלכם, ומנפו את הרגע למגע קל ואינטימי כמו חיבוק על גבי המותן, ליטוף או אפילו נשיקה. אם תרצו לעודד את האדם שמולכם לדבר, תוכלו לחזור על המילים האחרות שהוא אמר, מה שיצור אפקט שיקוף שיעודד שיחה מחודשת.

via GIPHY

 

כעת אתם כבר חמושים בכמה שיטות מעולות לשבירות הקרח וליציאה משתיקות מביכות. אבל אם השתיקות נמשכות מדייט לדייט, ואתם לא מוצאים יותר מידי נושאים במשותף עם הדייט שלכם, ייתכן שזה פשוט לא נועד להיות.

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 3rd, 10:35am - 2017-10-03T10:35:09+03:00