כך תזהי גבר שתלטן

כולנו מחפשות אחר מערכת יחסים טובה עם גבר החלומות שלנו, עמו נוכל לבלות תקופה ארוכה ואפילו עד סוף חיינו, בחברות, התחשבות והפגנת אהבה.

עם זאת, לפעמים החלומות מתנפצים וזאת בעיקר כשיש לנו הרגשה כי הגבר שעמו אנו יוצאות או מנהלות מערכת יחסים מראה סימנים של שליטה.

שתלטנות היא תכונת אופי לא מחמיאה במיוחד אשר יכולה להופיע בקרב גברים, נשים ואף ילדים. בשל כך, חשוב להכיר את הסימנים, וכאשר הם מופעים לקבל החלטה- לקחת מרחק או לוותר על הקשר.

אז איך תוכלי לזהות גבר שתלטן? כמה סימנים בהמשך.

 

הוא מחטט לך בנייד

הנייד שלך או המחשב שלך הינם אמצעי תקשורת פרטיים. אם את מגלה שהגבר שאת יוצאת איתו מחטט לך בנייד או בכל אמצעי תקשורת אחר שאת מתקשרת דרכו, ייתכן שהוא מנסה לשלוט בחייך ולהבין מהן התכניות שלך בכל רגע נתון.

 

הוא זה ששולט בכל ההוצאות

אם את נמצאת במערכת יחסים רצינית ואת מרגישה שלאחרונה הגבר שאיתך הוא היחיד ששולט בהוצאות הבית ואפילו בהוצאות האישיות שלך, ייתכן ואת חיה לצד אדם שתלטן. שליטה בהוצאות ובכספים המשותפים מעידה על ניסיון להגביל אותך בפעילויות שלך, ובכך גם להגביל את החופש שלך.

via GIPHY

 

 הוא מרחיק אותך מחברים ומשפחה

כשהתחלתם לצאת הכל היה וורוד. החברים שלך 'הסתחבקו' עמו, והמשפחה שלך הוקסמה ממנו. אך כעת, לאחר כמה חודשים או שנים ביחד, את מוצאת את עצמך מנוטרלת מפגישות עם משפחה וחברים, וזאת משום שאת נקלעת לריב עם בן הזוג בכל פעם שאת רוצה להיפגש עם מישהו ממכרייך, או שבן הזוג טוען שהוא אינו אוהב את אותם האנשים שאת אוהבת ואינו רוצה לבלות איתם. במקרים כאלה, חשוב שתדעי כי הניסיונות שלו הם לבודד אותך ובכך להשתלט על חייך.

 

שחצנות מופרזת

ישנן תכונות אופי שיכולות להעיד על גבר שיש בו נטייה לשלוט. שחצנות מופרזת למשל, היא תכונה שמלווה רבים מהגברים השתלטניים וזאת משום שאנשים שחצנים הם גם בדרך כלל נרקיסיסטים שחושבים כי הם מעל הכל, מחוץ לחוק וכמובן גם מעלייך.

via GIPHY

 

התפרצויות אלימות

גברים שתלטניים בדרך כלל מלווים את התנהגותם באלימות פיזית. גבר כזה, יכול לדבר אלייך בזלזול, לנהוג באלימות מילולית, לשבור חפצים ואף להתנהג באלימות פיזית כאשר הדברים לא קורים כמו שהוא רוצה שהם יקרו. במידה ואת שמה לב להתקפים והתפרצויות אלימות, מומלץ להתרחק מאותו אדם ובמהירות.

אז אם את מרגישה שאת נמצאת במערכת יחסים לא שוויונית, ואם את מרגישה כי את נדחקת לפינה: זה הזמן להבהיר את הדברים, לדרוש שינוי, ובמידה ודברים לא משתנים, לעזוב את מערכת היחסים ומיד!

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 1st, 6:02pm - 2017-10-01T18:02:45+03:00