אפשר לעשות את זה אחרת

נשים רבות סובלות מכאבים בחדירה, אחרות פשוט מוצאות עצמן בוהות בתקרה משעמום. אנחנו פה כדי לבשר: מין הוא הרבה יותר מחדירה.

 אז מה כדאי לעשות? להקשיב לגוף – ולדבר על זה

הטקסט הזה הולך לשנות את החיים שלכן. המידע בו כל כך מפתיע, שרבות הנשים שפשוט לא יודעות איך להמשיך בחייהן. מוכנות? יושבות?

הנה ההפתעה: מין הוא לא רק עניין של חדירה.

כשאנחנו חושבות על מין, המחשבה הראשונה תהיה לרוב על יחסי מין וגינליים, כלומר – חדירה. אבל בשנה מתקדמת זו, עם הקול הנפלא הזה שנשים לקחו לעצמן בעשורים האחרונים, אפשר להגיד בפה מלא: מין הוא הרבה יותר מזה.

אנו רגילות לחשוב על מין בצורה לינארית, כמתחיל מנשיקה ונגמר בחדירה, ורצוי גם בגמירה – של הגבר. בצורת מחשבה כזאת, אנחנו מתעלמות לא רק משאלות של עונג, אלא משאלות בריאותיות ממש. כך, מוצאות עצמן נשים רבות חוות כאבים בחדירה, ולא רק שהן אינן מדברות על זה, הן פשוט סובלות בלי להבין שהמצב אינו גזירת גורל, תוכנתנו לחשוב שזהו זה, ככה זה מין.

 

shutterstock_684056422.jpg©shutterstock

 

לכאבים בחדירה שמות שונים, ובהם ויסטיבוליטיס, וגיניסמוס, ו-וולוודיניה. זוהי תופעה נפוצה ונורמטיבית לחלוטין, אבל מלווה אליה תחושת אשמה וייאוש, שכן אנו תופסות את פעולת החדירה כמעשה טבעי ואבולוציוני, ואם איננו מצליחות להשתתף בו כראוי, נוצרת התחושה שמשהו בנו פגום.

ובכן, התנערו מן התחושה הזאת. מין אינו רק חדירה, והנשיות לא נמדדת לפי היכולת להחדר ללא כאב. במילותיה של שרון אורשלימי, חוקרת מגדר ומיניות: "הנשיות שלנו היא מה שאנחנו מגדירות אותה. המיניות שלנו היא מה שאנחנו בוחרות שהיא תהיה. אנחנו מעצבות את האופן בו אנחנו מביעות אינטימיות, חשק מיני, עוררות, משיכה, עונג, ואהבה עצמית וזוגית".

אורשלימי מספרת כי הכאבים בחדירה הביאו אותה לקרוא תיגר על הנורמות שנראות לנו מובנות מאליהן, כמו מין עם חדירה. זה לא קרה רק מהמקום של כאב – אלא גם מהמקום שנשים רבות בכלל לא נהנות ממין, ופעמים רבות מוצאות עצמן בוהות בתקרה, ממצמצות בעיניים ורק מחכות שזה ייגמר כדי שיוכלו ללכת לישון בשקט.

הסיבה, מסבירה אורשלימי, היא שמין שמרכזו החדירה -פמפום פנימה והחוצה, הוא משעמם, לא מענג במיוחד ומונוטוני. הוא ממוקד באזור אחד, בעוד נשים רבות וגברים רבים רוצים עונג במקומות שונים בגוף, בקצב משתנה ובאינטנסיביות או עדינות מגוונת.

אז מה בעצם עושות מכאן? מקשיבות לגוף. הוא אומר לנו הכל. הוא אומר אם כואב, ואם בעצם רוצות כרגע דווקא מין אוראלי, או יבש, או סתם ליטוף, או שבכלל בא להן באותו הרגע מגע עצמי או נשיקה. שאלו את עצמכן את השאלות האלה, לימדו לזהות את הסימנים המיוחדים של גופכן (למשל, מתי אתן רטובות, מתי אתן רפויות ומתי מתוחות וכך הלאה).

הדיון הפנימי – "אבל הוא בטוח רוצה חדירה!" – כנראה לא יתפוגג מהר במיוחד. אבל מגיע לכן לשוחח עם הפרטנרים שתוכלו לתקשר עימם, ולא לאפשר להם לחדור כי "צריך". אתן צריכות ליהנות ממין, להיות נוכחות בו, לאפשר לגופכן להפיק עונג ולתת אותו, אולי בדרכים חדשות שטרם חשבתן עליהם. כך, מהמצב הלא-שלם הזה, אפשר להגיע למקום שבו המיניות פורחת וזורחת, וגם אתן.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00