השאלות שגברים מפחדים שתשאלי אותם

כמה פעמים מצאת את עצמך רבה עם בן הזוג רק בגלל שאלה קטנה שנשאלה? זה נכון שיחסים בריאים כוללים שאלות על נושאים רציניים שחשובים לשניכם, אבל לפעמים, מה שאת חושבת שהיא שאלה קטנה ולא מזיקה יכולה להחדיר בו פחד תהומי, ולהוביל למריבות ואפילו לניתוק היחסים.

אז אם לא מתאים לך לריב, או שפחות בא לך שהוא יתחיל להתרחק ממך, חשוב שתמנעי משאלות חסרות טקט, ואם בחרת לשאול אותם, כדאי שתדעי לנסח אותם נכון.

אז מאילו שאלות כדאי להמנע? הכנו עבורך רשימה נוקבת בהמשך.

 

via GIPHY

 

האם הקשר שלנו מחייב?

זהו אחד הנושאים המפחידים שישנם. נושא שמפחיד גם גברים וגם נשים. עם זאת, נשים בדרך כלל נוטות לחפש את הקן המשפחתי ולחיות חיי משפחה באושר, בעוד שגברים מחפשים את החוזק והעצמאות. בשל כך, שאלה כזאת עלולה ליצור פחדים אצל הגברים ולעורר מבוכה ואפילו ריחוק. אז אם את בכל זאת רוצה לדעת, תוכלי לשאול את השאלה בצורה קצת אחרת שלא מעוררת פחד כמו למשל "מה אנחנו?". שאלי את השאלה בביטחון, ותוכלי לעורר תגובה יותר חיובית מבן הזוג. עצם כך שהשאלה נשאלת בצורה פחות ישירה ושלילית, היא תשנה את הגישה ותוביל לתובנות חדשות.

 

כמה אתה מרוויח?

נושא הכסף הוא נושא רגיש במיוחד. כאשר את יודעת כמה הוא מרוויח, לפחות בהתחלה, את יוצרת הבדלים בינכם.  אם את מרוויחה יותר בעיקר, מה שעלול לעורר אצל בן הזוג חוסר בטחון. לכן, חשוב להמתין לביסוס הקשר כדי לשאול שאלה כזאת, או לשאול שאלה עקיפה כמו: "בא לי לנסוע לחו"ל אבל אני לא יכולה להרשות לעצמי את זה עכשיו, איך אתה יכול להרשות לעצמך כל כך הרבה נסיעות?". בכך, לא תשאלי שאלה ישירה ותוכלי לדעת מי האדם שעומד מולך בכל הנוגע ליכולות הכלכליות שלו.

 

תאר לי את האקסית שלך?

זאת אחת השאלות המיותרות והמסוכנות שיש. זה נכון שטבעי שתהיי סקרנית לגבי האקסית, אבל שאלה זאת יכולה לעורר דווקא אצלך קנאה, מה שיוביל לריב או לנטירת טינה. אז אם את רוצה לדעת איפה היחסים שלכם עומדים ביחס ליחסים של בן הזוג עם האקסית, תצטרכי להבין שלבן הזוג יש עבר, וכדאי שתשלימי עם זה, תוך שאת יודעת כי מה שקורה עכשיו הוא רק בינכם ואין לכך שום קשר לעברו.

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

אל תשאלי את השאלה הזאת. הרי את לא מראיינת אותו למשרה נחשקת, נכון? זה נכון שאת רוצה להבין את יחסיכם לאן, אבל ישנן דרכים אחרות לברר את הנושא ולעשות את זה בצורה פחות נוקבת. שאלי את בן הזוג על המטרות שלו, איפה הוא רוצה לחיות, או על עתיד הקריירה שלו, והסיקי מכך את המסקנות ההגיוניות לגבייך.

 

למה אני לא יכולה לפגוש את ההורים שלך?

שאלה זאת חשובה בכל מערכת יחסים, בעיקר אם אתם יוצאים זמן רב, אך היא יכולה לעורר אצל בן הזוג פחד או דחייה. הרצון לפגוש את הוריו של בן הזוג הגיוני, וזאת כי את בוודאי רוצה לגלות יותר על הדינמיקה המשפחתית שלו. עם זאת, לעיתים ישנן סיבות שונות שבגינן בן הזוג עדיין לא רוצה להכיר בינך לבין ההורים שלו. אז אם את רוצה להתקדם שלב אחד קדימה, תוכלי להציע לו לפגוש את המשפחה שלך, ומשם לנסות להתקדם למפגש משפחתי עם הוריו.

 

מה אתה רוצה לעשות הערב?

שאלה כזאת שנשאלת באמצע היום היא פשוט שאלה מלחיצה. לעיתים בני הזוג כה מותשים מעמל יומם שהם פשוט לא יכולים לתכנן שום תכניות חוץ מלהגיע הביתה ולרבוץ על הספה. לכן, כדאי לשחרר ולראות כיצד הערב זורם. לכי תדעי, אולי תופתעי?

 

אתה רוצה ילדים?

שאלה זאת בשלב מסוים במערכת יחסים, היא שאלה בלתי נמנעת שיש לשאול, רק כדי לוודא ששניכם נמצאים באותו דף. העובדה שאת שואלת את השאלה הזאת אינה אומרת שאת רוצה ילדים מחר, אבל אם היחסים רציניים לטווח ארוך, זה נושא טוב שיש לגעת בו. עם זאת, שאלה כזאת יכולה להיות מפחידה. גברים ונשים במערכת יחסים צריכים לשקול טוב טוב את חייהם לפני שהם מביאים ילדים ולהבין כי הם עושים זאת כי הם רוצים זאת מכל הלב, ולא כי כולם סביבם הולכים בדרך הזאת. לכן, חשוב להבין את יחסו לילדים, לראות כיצד הוא מתייחס לאחייניו, ולגלות לאט לאט את התשוקה שלו לגבי הבאת ילדים לעולם.

 

אתה חושב שהיא יפה?

שאלה מיותרת לחלוטין שהתגובה עליה עלולה לגרום לך לקנא מבלי שתוכלי לעשות משהו עם רגשות הקנאה שלך. זה נכון שאת רוצה לבדוק את הנאמנות של הגבר שנמצא בחייך על ידי השאלה הזאת, אך ליופי האנושי אין שום קשר לכך. בדקי את הנאמנות שלו דרך העזרה שהוא נותן לך, על פי היחס שהוא מקנה לך, ועל פי טיב הבילוי המשותף שלכם.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 28th, 12:06pm - 2020-07-28T12:06:34+03:00