10 דברים מעניינים שלא ידעת על המוח הגברי

מדוע גברים כל כך מתוסכלים כשהם מנסים למצוא פתרונות לבעיות? והאם הם באמת אומללים לבד? איך אלה משפיעים עליהם?

שבירת הכוס

שבירת כוס

לא כל הגברים בנויים לקשר מונוגמי, אבל גם לא כולם בוגדים. עם זאת, התגלה כי קיים גן אשר אחראי לחוסר נאמנות והנושא את אותו גן נמצא כמי שמתקשה להימנע מחיפוש ריגושים, בדיוק כמו אותם ריגושים שניתן לקבל מהימורים או מצריכת אלכוהול.

היררכיה

חוסר בהירות בכל הנוגע להיררכיה ומעמדות יכול לערער את הגבר ולגרום לו לחרדה. לעומת זאת במסגרות כמו בצבא, שם הכל מאד ברור,פחות. סדר והיררכיה מפחית אצל הגבר את רמות הטוסטסטרון וכך גם את הרגרסיות.

 

כשגבר עומד להיות אבא, גם הוא משתנה

אבא

גם פיזית! כשהפרולקטין עולה והטסטוסטרון יורד ההתנהגות משתנה לטובת דור ההמשך.

כשגברים מתבגרים הם מעדיפים חברה של מספר אנשים מאשר חבר טוב אחד. על פי מחקרים נראה כי הדבר נובע מהירידה הטבעית ברמות הטסטוסטרון.  גברים בעלי רמות גבוהות של טסטוסטרון מצליחים יותר בתחרות של "אחד על אחד", בעוד שאלה בעלי הרמות הנמוכות של הטסטוסטרון מצטיינים בתחרויות אשר דורשות שיתוף פעולה ועבודת צוות.

טירונות ילדים

אבות שמשחקים עם הילדים שלהם ומעורבים בחינוכם וגידולם נמצאו בעלי רמות טסטוסטרון נמוכות יותר. נראה שהאבולוציה לטובת המין האנושי- החלק שנוטלים הגברים בגידול הילדים מסייע לילדים לשרוד טוב יותר.

בעוד שנשים זקוקות לחפצים, גברים  יהיו חרדים יותר לחיי האהבה ולטריטוריה שלהם, ויגנו עליה גם אם ירגישו צורך להשתמש באלימות.

טסטוסטרון לא מתקשר רק עם התנהגות פיזית, אלימות או עוינות, אלא גם עם הליבידו. יש שחושבים כי זו עשויה להיות הסיבה לכך שגברים נוטים לנעוץ עיניים בנשים באופן בלתי נשלט.

יש שחושבים כי האינטיליגנציה הרגשית של הנשים טובה יותר, אך לא בהכרח נכון הדבר. גברים חשים אמפתיה כשהם נתקלים במצב של מצוקה אך אצלם המעבר לפתרון מהיר, עולה וצץ מהר יותר. לכן, נראה כי הם עסוקים יותר בפתרון הבעיה מאשר בהבעת הרגש כלפיה.

גברים פחות נוטים לבקש עזרה חיצונית, ולכן גברים סובלים יותר מבדידות. גברים החיים בזוגיות יחיו חיים בריאים וטובים יותר, למרות כל התלונות שאולי ישמיעו מדי פעם!.

גברים אולי נראים פחות רגשניים, אבל לא כך הדבר. כאמור הם נוטים פחות להביע את הרגש בפומבי, ולכן קשה להבחין בכך. גם נערים וגברים צעירים יבחרו בתאוריית "פייט אור פלייט" (הילחם או הימלט) ויעדיפו לפתור בעיות לפני שיביעו רגש עמוק כלשהו כלפיהן.

וס-ק-ס? כן, כמו שחשבתן. הוא כל הזמן שם.

יחסים

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00