שומר על זכות השתיקה - מה עושים כשבן הזוג לא מדבר על רגשות

ישנם גברים שהאינטליגנציה הריגשית שלהם לא מאד מפותחת. הם יכולים להיות אנשים מאד מצליחים ומשכילים, אבל בכל הנוגע להבעת רגשות, הם מעט מתקשים.

עם זאת, צריך להבין כי אין זו אשמת אותם הגברים שהם אינם מצליחים לתקשר בצורה פתוחה. לעיתים, ישנן סיבות שונות שהפכו אותם לפחות וורבליים ויותר סגורים בתחום הריגשי.

עם זאת, כדי לנהל מערכת יחסים נורמטיבית, חשוב כי שני הצדדים יתקשרו כדי שלא יהיה תסכול או חוסר הבנה בקשר.

אז כיצד תוכלי להפוך את הקערה על פיה ולגרום לבן הזוג להיפתח ולדבר על רגשותיו, תוך שהוא מקשיב גם לדברייך ורגשותייך בתבונה? כמה טיפים בהמשך:

 

via GIPHY

 

הכירי ברגשות שלו

כאשר אתם משוחחים יש לשים את הדגש על רגשות ולא על האשמות. אם אתם משתמשים במילים מביעות רגש כמו "אני מרגישה ככה, כי..." ומאפשרת לו לעשות כמוך (במקום לדבר במילים מאשימות), את מאפשרת לשיחה להגיע ממקום מכיל שבו מדברים אחרת. חשוב לאשר את הרגשות של האחר, ולומר כי אתן מודעות לרגשות אחד של השני.

 

תני לו להתבטא

זה נכון שבשיחה או ויכוח קצב הדיבור עולה וכל אחד רוצה לומר את שעל ליבו. אבל אם תשתהי לרגע, תצליחי להבין מהן הנקודות החשובות אותן רוצה להדגיש. אם תעשי כן, הוא מצדו יגלה אוזן קשבת ולא יהיה אדם שצריך לנצח בוויכוח.

 

נסי להסכים עמו

אם תנסי להסכים איתו על כמה עקרונות בזמן שיחה או ויכוח, בן הזוג יראה בך פרטנרית מעולה. נסי בזמן שהוא אומר משהו שנכון בעינייך לומר לו "אני מסכימה אתך" ותראי כיצד השיחה מקבלת תפנית חיובית ופתוחה.

 

וותרי על האגו

לגברים קשה יותר לסיים וויכוחים משום שהם מרגישים שאם הם יסיימו את הוויכוח הם יצטיירו כחלשים. לעומת זאת, חשוב להבין שמי שיודע להיות זה שמוריד את הטון וזה שמנסה להשקיט את הרוחות, הוא האדם החזק והדומיננטי בקשר. נסי בהורדת הטונים להרגיע את הרוחות וליזום שיחה בריאה יותר.

 

היי ממוקדת

מרבית הנשים נוטות לשוחח תוך שימת לב לכל פרט ולכל דגש באמצע הדרך. גברים לעומת זאת, אוהבים מיקוד, ולכן אם תגיעי לנקודה או לרצונות שלך בצורה ממוקדת, תוכלי לקבל תוצאות טובות יותר.

 

תקשרי איתו

חשוב שלא תהיי פסיבית בזמן שאתם יחד. דברי עימו על רגשותייך, על הלבטים שלך וההתמודדות שלך. בכך תראי שגם הוא מתחיל לתקשר.

via GIPHY

 

אל תתחשבני

חשוב להתנסות בשיחות או בעת קונפליקטים לא להתחשבן. אל תעלי דברים שהוא לא עשה למענך מהעבר, אלה התמקדי בהווה. הסבירי לו באסרטיביות מה היית רוצה שהוא ישנה, והזמיני אותו לספר לך מה הציפיות שלו ממך.

 

דברו רק פנים אל מול פנים

שיחות עמוקות ורציניות חשוב לא לבצע בטלפון או בהודעות טקסט. שבו לשיחה נעימה על כוס תה מרגיע, ואל תגררו להודעות טקסט שאף פעם לא יודעים באיזה טון הן נאמרות.

 

אל תשתמשי במידע שהוא נותן לך נגדו

אם הוא כבר מסכים להיפתח ומדבר איתך על הרגשות שלו או מספר לך אירועים מהעבר,  חשוב שבעת ריב או ויכוח לא להשתמש במידע שבן הזוג העביר לך נגדו. בכך את תאבדי את האמון שלו.

 

היי גם חברה שלו

ככל שתנהגי עימו בצורה יותר חברתית, ככל שתהיי מעורה בחייו ותעשי עמו פעילויות של חברים, כך תוכלי לרכוש את אמונו. אם תהיי החברה הכי טובה שלו, הוא יבטח בך יותר.

 

בלי עם בני המשפחה והחברים שלו

לאחר שהוא מרגיש שראית הרבה מהחיים שלו, הוא ירגיש בנוח יותר לחלוק עימך את הבעיות האישיות שלו.

 

היי שם עבורו

אם את שמה לב שבן הזוג שלך רוצה לשוחח על משהו שמפריע לו, חשוב שתהיי נגישה עבורו. אל תדחי אותו משום שאז הוא יחשוש להיפתח בפנייך בשנית. נסי לדחות מה שאינו חשוב, או לומר לו כי את רוצה לסיים כמה דברים כדי לתת לו את תשומת הלב המלאה. בכך תוכלי לזכות באמונו.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00