הסיבה האמיתית לכך שהגבר שלך מרוחק ממך - 6 דרכים לקרב אותו אליך בחזרה

מערכת היחסים שלכם מתפתחת מעולה, שניכם נהנים לבלות יחד, עד שיום אחד, את מרגישה שבן הזוג מרוחק ממך. את כמעט בטוחה שלא את זו שגרמה לבעיה. הוא מתרחק ונראה פחות מעוניין בזוגיות ובמערכת היחסים הזאת.

תתפלאי לגלות, אבל מסתבר שזו התנהגות די נפוצה גם אצל גברים וגם אצל נשים במערכות יחסים.

כן, קראת נכון, גם נשים עושות זאת לפעמים. גם אם אנחנו נוטות לחשוב שמדובר בהתנהגות גברית , בפועל אין מידע המוכיח שגברים הופכים מרוחקים רגשית בזוגיות יותר מנשים. ועדיין, מתברר שהגברים עושים זאת לעתים הרבה יותר קרובות. הם  לוקחים צעד פתאומי אחורה גם אם מערכת היחסים ניראת מושלמת.

זה מאד מאכזב אנחנו תחילות לפקפק בעצמנו וכמובן הביטחון העצמי מתרסק ושואלות את עצמינו:  האם עשינו משהו לא בסדר? הוא לא נמשך אלי? מסתבר שתופעת "הגברים הנבהלים" בשלב יחסים מוקדם זה די נורמלי.

כמה שזה נראה לך מפחיד, הגברים מתרחקים וזה לאו דווקא אומר שהוא איבד כל עניין בך. בפועל, זה יכול להיות לגמרי הפוך!

אנחנו ממהרות להאשים את עצמנו – כן, לפעמים אנחנו באמת עושות משהו שמרחיק אותו. הבעיה יכולה להיות רק אצלו. ייתכן וצנחה לו רמת הטסטוסטרון, הוא מבוהל (כן, גם לגברים יש פחדים במערכות יחסים), לחוץ מהרגשות כלפיך שמציפים אותו או בקטע סטריאוטיפי – הוא פשוט מפחד ממחוייבות.

ישנן המון סיבות מדוע הגבר שלך מתרחק ממך רגשית, לכן אי אפשר לדעת בוודאות את הסיבה, אפשר רק להניח הנחות. ייתכן והוא לא מתכוון להיעלם לך, אלא סתם מתמודד עם הרגשות שלו בדרך שאת לא מבינה.

הנה החדשות הטובות: את יכול לעזור לו.

 

1. תני לו מרחב. אבל לא יותר מדי

אחת הסיבות לכך שהגברים מתרחקים היא צניחה ברמת הטסטוסטרון. נשים אוהבות להתכרבל כי זה מעלה את רמות האסטרוגן בגופן, הבעיה היא שזה עושה את אותו הדבר לגברים (כן, גם להם יש אסטרוגן!), אבל בזמן שעליית האסטרוגן מרגיעה נשים, היא מלחיצה גברים בכך שהיא מורידה את רמת הטסטוסטרון.

תני לו לעשות "דברים של גברים" כדי לבנות את רמות הטסטוסטרון שלו והוא יחזור אליך מוכן להתמודד עם כל דבר. אבל אל תתרחקי מדי, כי הוא יהיה מבולבל ויחשוב שאת לא רוצה שהוא יחזור.

via GIPHY

 

2. אל תאיצי את מערכת היחסים שלכם

תחשבי על מערכת היחסים שלכם ותהיי כנה – האם את מתקדמת מהר מדי? מדובר במעבר מאד גדול מ"אני רווק הולל" ל-"אני במערכת יחסים מעולה עם אישה אחת". זה יכול להלחיץ גברים ולכן כאשר הם פוגשים אישה שנראית מתאימה לזה, הם לוקחים צעד אחד אחורה, כדי להבין את הרגשות שלהם ולקבוע האם היא שווה את ההקרבה הזאת של חיי הרווקות.

אבל אם את לא נותנת לו הזדמנות להתאים את עצמו לאט וקופצת מיד מהדייט הראשון ל"אני אוהבת אותך" ודיבורים על העתיד המשותף שלכם, את רק מפחידה אותו וגורמת לו לברוח.

 

3. תעודדי אותו לחיי חברה משלו ובמקביל שגם לך יהיו חיי חברה 

גברים מפחדים כשמרחיקים אותם מהחברים שלהם. ברמה מסוימת הם אפילו רוצים שתתפסי את רוב זמנם, אבל הם לא רוצים שתשלטי בו באופן בלעדי ותהיי החברה היחידה שלהם.

כן, אתם במערכת יחסים זוגית ובזמן שבן הזוג שלך הוא מרכז  עולמך, העולם שלך לא צריך להסתובב רק סביבו.

תעודדי אותו לצאת עם חברים, או להזמין אותם אליכם לראות משחק. קחי זמן וצאי עם חברות בלי לשלוח לו הודעת טקסט כל כמה דקות. תתעלמי ממנו מדי פעם והוא יבין שלא יכול שלא לחשוב עליך בכל פעם כשאת לא איתו.

via GIPHY

 

4. תציעי לשלם או לחלוק חשבון

גם אם אין להם סיבה אמיתית, גברים מאד דואגים שנשים שהם יוצאים איתן מעוניינות בהם רק בגלל הכסף או הדברים שהם יכולים לקנות להן. תראי לו שאת מעוניינת בו ולא במה שהוא קונה לך. תציעי לחלוק תשלום על הארוחה או לקנות לו משקה בפעם הבאה.

הוא יכול בעדינות לסרב לך, אבל ההצעה שלך מראה לו שאת נמשכת אליו לא רק בגלל חשבון הבנק שלו.

 

5. שמרי על העניין בחדר שינה

גברים רוצים להתחייב לאישה אחת. הם גם רוצים להירדם לידה ולקום לידה. אבל הם גם מאד אוהבים לעשות דברים בחדר שינה לעתים קרובות יותר. הפחד הזה שהם חשים מצביע על כך שהם חוששים שלא יוכלו לשכב יותר עם נשים אחרות. אף פעם.

לכן – פשוט תגווני. שחקי עם הפנטזיות של שניכם, תגרמי לו להיות מעוניין בך כל הזמן, לשגרה אין מקום בחדר שינה!

via GIPHY

 

6. הכי חשוב – אל תרדפי אחריו

אל תרוצי אחריו! זה חשוב, אל תרוצי אחריו.

במקום זאת , עשי דברים שעושים אותך מאושרת, שיסיחו את דעתך עד שבן הזוג שלך, שהתרחק, יחליט לחזור שוב. כמו החוג ההוא לקרמיקה שרצית כבר מזמן להספיק, או לקרוא ספר או לראות סדרה. בלעדיו. פשוט נצלי את הזמן הזה למימוש התשוקות שלך עצמך, כדי שלא תרגישי שאת מבזבזת זמן.

תני לו הזדמנות להעביר נשימה ולהבין כמה מדהימים אתם יחד וכמה שאת שווה יותר מכל הפחדים שלו כולם.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00