אחת ולתמיד -מי צריך לשלם בדייט?

כולן מדברות על שוויון אבל בפועל מה הציפיות שלכן בדייט? שהוא ישלם? שאת תשלמי? אולי רק בדייט הראשון?

 

אז מי משלם בדייט- ולמה?

איפה שהוא ומתי שהוא נוצר לו איזה סטטוס קוו תמוה, לפיו אמור הגבר לשלם בדייט, ובמיוחד הראשון. נשים נאורות ומתקדמות, שלא לומר פמיניסטיות מוצאות את עצמן מתאכזבות קלות כשהוא לא ממהר לשלוף את הארנק והאמהות שלהן ממליצות להן בחום לברוח ממנו "כי הוא קמצן".

via GIPHY

 

מה עושים, מה הנכון ומי לעזאזל ישלם את החשבון?

מנקודת המבט הגברית, אנו חיים בעולם פטריארכלי שבו הגברים משתכרים יותר מנשים. זוהי מחשבה גורפת, כי יכול להיות שתצאי לדייט עם איש הייטק מבוסס, אבל גם יכול להיות שתפגשי עם אמן דלפון. אולם העובדות הן כאלו ויש איזוהי שהיא ציפייה, או נכון יותר מוסכמה חברתית, שהגבר ישלם.

התשלום שלו משדר נדיבות ורוחב יד, במיוחד אם השאיר גם טיפ שמן, ונשים רבות מוצאות את הפעולה הזו שלו כדבר סקסי ומושך.

אבל אפשר גם אחרת, ודווקא בדייט ראשון, בו לא ברור עדיין לאן הרוח נושבת.

 

האביר עם הארנק הלבן

מנקודת המבט הגברית, יש משהו אבירי ונדיב בלשלם על הדייט הראשון ואולי גם על אלו הבאים אחריו. אם אתן חושבות כמוהם, גלו לפחות התחשבות ובחרו לשבת במקום סולידי והוגן במחירים והסתפקו במשהו לא מאד יקר מהתפריט.

זכרו שיכול להיות שמחר הוא ייצא לדייט עם מישהי אחרת, במידה ושלכם לא צלח, ושוב יצטרך לממן את הוצאות הדייט.

דווקא הבחירה שלכם במקום לא מאד יקר ומבלי להעמיס על השולחן את כל התפריט, היא נקודה לזכותכן, מאחר ואתן מגלות התחשבות ורגישות למצב.

 

חצויים

אם אתן מרגישות לא בנוח שהגבר משלם בדייט וגם רוצות לעמוד על שלכן ולהבהיר שאתן נשים עצמאיות, מרוויחות ויש לכן אמירה בעניין, נסו להקשיב לצד השני, שיכול להרגיש שבאיזה שהוא מקום נלקחה ממנו הגבריות, דבר שפוגע בבטחון העצמי שלו ומעמיד בספק את הסיכוי לצאת איתך לדייט שני.

הדרך למתן את הגישה הזו היא להציע לשלם חצי חצי אבל מבלי להתחיל לחשב מי אכל ושתה מה וכמה זה יוצא לכל אחד, אלא פשוט לומר, באופן הטבעי ביותר "אני משתתפת" ולהניח על החשבון גם את כרטיס האשראי שלכן.

במידה ואתן חשות שהוא ממש לא רוצה שתעשו זאת, הציעו לפחות לשלם את הטיפ.

 

היא ורק היא

ויש גם את הנשים החזקות, הדעתניות, שרוצות לשלוט במצב ולא להרגיש "חייבות" לגבר עימו הן נפגשות. אם זיהיתן איזו שהיא תכונה כזו בכן ואתן חשות בצורך לשלם עבור הדייט, לכו על זה, אבל זכרו שבצד השני עומד גבר שיכול להיות שחונך אחרת, או שהוא פשוט ג'נטלמן, ואז חבל לפספס הזדמנות איתו.

הציעו לשלם, או לפחות את הטיפ. במידה ומדובר בדייטים חוזרים, אפשר להציע שפעם הוא ישלם ופעם היא, פעם היא תשאיר את הטיפ ולפעמים תשלמו את החשבון חצי בחצי.

לסיכום זכרו שגבר שלא משלם אינו בהכרח קמצן וגבר שכן משלם אינו בהכרח שיא האבירות. יש כאן עניין של חינוך, מוסכמות חברתיות שהשתרשו עמוק בתוכנו ודפוסי התנהגות של דורות רבים המצפים מאיתנו, נשים וגברים לנהוג בדרך מסוימת.

הכי חשוב שתהיו אתן ותצמדו לערכים ולדעות שלכן כל עוד אתן שומרות על ראש פתוח ולא ממהרות להדביק תוויות על הגבר, רק בגלל ששילם, או לא שילם עבור הדייט.

בסופו של דבר, כשהדייטים יהפכו לקבועים, כבר לא יהיה בכלל מקום לשאלה מי משלם, כי הרבה דברים אחרים יקבלו חשיבות ועדיפות ראשונה והכל יזרום טבעי ונינוח.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00