לפרק ב' אין מועד ב'-איך להכניס בן זוג חדש למשפחה, בלי שאף אחד יברח מהבית

אולי חשבתם שזה כבר לא יקרה לכם שוב, אבל פתאום הם הגיעו. הפרפרים האלה בבטן. השיחות לתוך הלילה. המבטים החולמניים. כן, התאהבתם שוב. אתם מאושרים ומתרגשים, רק שפתאום מתברר שהפעם זה מורכב יותר, כי יש גם ילדים בתמונה: שלך, שלו ואולי בעתיד גם שלכם. בקיצור – הרבה ילדים ושני אנשים שבאים עם ניסיון חיים ומטעני עבר  וצריכים ללמוד איך מתחזקים את המבנה החדש והמורכב שנוצר.

אם החלטתם לעבור לגור ביחד, אל תשכחו לקחת נשימה עמוקה. אתם יוצאים למסע ארוך ונפתל, שיכול להיות חוויה מופלאה ומתקנת, אך לא נטולת אתגרים. בניית ושימור זוגיות חדשה כשברקע מתרוצצים ילדים, חלקם גדולים וחלקם לא ילדים ביולוגיים, דורשת הרבה סבלנות, יצירתיות, הבנה ובעיקר אהבה. הנה כמה כללים שכדאי לאמץ כדי לצלוח את הנסיעה הזו על רכבת ההרים שנקראת זוגיות פרק ב':

 

אל תספחו לעצמכם את הילדים של בן/בת הזוג

ילדים הם תמיד אתגר, כל שכן כשלא אתם גידלתם אותם מהתחלה. כבדו את הערכים על פיהם חונכו הילדים. אל תתפתו לחנך, לתכנת מחדש, לעצב בדרככם, או לשנות את הילדים של בן/בת הזוג. יש לכם הזדמנות פז להיות המבוגר המגניב בבית שאתו נהנים וצוחקים, והוא לא מציב גבולות.

 

פשרות ותיאום ציפיות

אם אתם אלה שעוברים לגור בבית של בן/בת הזוג, בבית שכבר מתנהל בדרך מסוימת אליה כולם רגילים, קחו בחשבון שכולם יצטרכו לעשות פשרות כדי להתאים את עצמם לחיים המשותפים. כולם, זה אומר גם אתם, לא רק הם. אם יש דברים שעקרוניים לכם ברמה שאתם מעדיפים לכרות רגל ולא לוותר עליהם (אם למשל אתה מקבל סחרחורת ותחושת עילפון מסל כביסה מלא, והם דווקא יכולים לגדל הררי כביסה ולחשוב שזה נוף כפרי מקסים), דברו על זה מראש. יש דברים שעדיף לדעת לפני שקופצים למים הקרים.  

 

אל תוותרו על זמן זוגי

ילדים זו שמחה, אבל לפעמים אתם חייבים לשמוח קצת לבד, כזוג. הקפידו להגדיר זמנים שבהם אתם מבלים לבד, ללא הפרעות וללא רעשי רקע. כדאי לקבוע יציאות לבילוי רומנטי שיטעין את המצברים ויזכיר לכם שאתם גם אנשים מאוהבים, לא רק הורים.

 

אל תשימו איקס על האקס

אמנם כרגע אתם האהבה הכי גדולה של בן/בת הזוג (חסר להם שלא!), אבל אל תשכחו שבכל זאת, יש להם גם עבר, שכולל את האקס ממנו הם נפרדו, והוא  גם ההורה השני של הילדים שלהם. קבלו בהבנה את העובדה שגם להם יש מקום מסוים בחיי המשפחה שלכם, ונסו להיות כמה שיותר חיוביים כלפיהם, גם אם אתם משוכנעים שהם עשו עבודה גרועה ביותר כבני זוג ו/או הורים.

 

הילדים רבים? נסו לשמור על ניטרליות

גם כשמדובר באחים במשפחה "רגילה", מריבות בין אחים הן דבר טבעי ובלתי נמנע. אל תצפו שהאהבה שלכם תדביק מיד גם את הילדים שהבאתם אתכם לקשר. סביר להניח שבתחילת החיים המשותפים יופיעו מתחים וקונפליקטים בין הילדים. זו כנראה תהיה הנקודה הרגישה ביותר אצלכם, לראות שמישהו פוגע בילד/ה שלכם, אבל נסו לשמור על אובייקטיביות ולא לתת לאף אחד תחושה שהוא מקופח או פחות רצוי.

 

"הילדים שלי והילדים שלך מרביצים לילד שלנו"

אם במסגרת הפרק החדש הבאתם ביחד ילדים משותפים, יכול להיות שהם יספגו ביטויי קנאה מהאחים משני הצדדים. מצד שני, אם שני המחנות לא מסתדרים, אולי זה מה שיאחד ביניהם סוף סוף...

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00