13 מצבים שהורסים כל מערכת יחסים וכדאי להיזהר מהם

 

מערכות יחסים מודרניות הפכו להיות עדינות במיוחד. כיום, כל זוג מנסה להציג תמונה ורודה אל הסביבה, בעיקר ברשתות החברתיות. במציאות, הדברים שונים בתכלית.

לעיתים, זוגות שנראים מושלמים, סובלים מבעיות רבות במערכת היחסים שעלולות להפריד ביניהם.

לכן, חשוב להפסיק להשקיע בתמונות ברשתות החבריות ולשים את הדגש על שיפור ההתנהגות בתוך הקשר.

אז אם אתם רוצים לשמור על קשר בריא, תוכלו להמשיך ולקרוא את 13 המעשים שיכולים להרוס קשר ולהבין כיצד להימנע מהם:

 

לא לצפות לכלום מבני הזוג שלכם

לצאת מנקודת הנחה שבן הזוג אינו יכול לעשות שום דבר תביא בסופו של יום לסיום מערכת היחסים שלכם. חשוב לשמור על אמון בבן הזוג במידה הנכונה ולחלק בינכם משימות. אם תיקחו הכל על עצמכם מבלי לסמוך על בני הזוג, תמצאו את עצמכם עצבניים, מתוסכלים וממורמרים. כדי להמנע מחשיבה כזאת, מומלץ לתאם ציפיות עם בן הזוג ולהסביר לו מה הייתם רוצים שהוא יעשה למענכם ולמען הקשר. כך, תוכלו למנוע קרבות וויכוחים מיותרים.

אי הבנת האחר

כדי לשמור על יחסים בריאים וארוכי טווח, חשוב לקחת את הזמן כדי להבין את האחר. לעיתים, אנו מתרכזים רק בכך שבן הזוג חייב להבין אותנו. חשוב לדעת כי אחת הדרכים העיקריות להשיג הבנה היא להבין שאתם שני אנשים שונים. לשניכם יהיו מוזרויות והרגלים משלכם  ולכן, גם אם זה לוקח זמן, חשוב לשנות את הגישה .למשל, בזמן שאתם רבים, שימו לב לצרכים של האחר, קבלו את פגמיו, תוך כדי הבנה של השונות בינכם.

להמנע מהבעת רגשות

מערכת יחסים מצליחה כאשר בני הזוג אוהבים ומטפלים זה בזה. אם אתם לא מביעים חיבה אחד לשני ייתכן שתהיה לכם בעיה במערכת היחסים. מעשים מתחשבים וקטנים כמו לטפל באחר בעת מחלה, לחבק ולנשק מהווים משמעות גדולה יותר ממתנות יקרות. לכן, קחו את הזמן, צאו לבלות יחדיו, בצורה זו תגלו כי אתם יותר קרובים יותר ונהנים מהזוגיות.

ויתור על התקשורת   

כאשר קיים חוסר תקשורת, הקשר שלכם עלול להיות בסכנה. זה נכון שאנו נוטים לחסום לעיתים את האנשים הקרובים אלינו ביותר וזאת משום שאנו תקועים בשגרה או כאשר אנו רוצים להרגע. עם זאת, לחסום את האחר ולא להפתח אליו יגרום לבעיות במערכת היחסים בסופו של דבר. לכן, חשוב להקדיש זמן מיוחד לאדם שאתם אוהבים בכל יום, לדבר על רומנטיקה ועל העתיד ולהפוך את מערכת היחסים שלכם לשיתופית וכנה.

ריב

נסגרים

ישנם זוגות שפשוט נסגרים זה מול זה כאשר הדינמיקה במערכת היחסים כבר השתנתה ולרעה. חסימת האחר במערכת יחסים יכולה להתבטא בהתמקדות בילדים, במשפחה, בתחביבים ועוד עד כדי שכחה כי אתם נמצאים במערכת יחסים. אם אתם חוסמים את בן הזוג ורוצים לסיים את הקשר,פשוט סיימו אותו. אבל אם אתם רוצים להשאר יחד מבלי להפוך לאויבים לכל החיים, חשוב שלא תחסמו את בני הזוג. הפכו אותו להיות שותף בחייכם.

לנסות להיות מושלמים

הניסיון להיות מושלם מתרחש במערכת יחסים שבה יש אדם אחד שאינו רוצה להראות חלש או לא מושלם. אנשים כאלה מסתכלים על אחרים, מושפעים מרשתות חברתיות וממערכות יחסים של אחרים ומנסים למצוא את הדרך לשלמות וריצוי בן הזוג. עם זאת, חשוב לדעת שאף אחד לא מושלם וכי העמדת פנים מצריכה המון אנרגיה. לשם כך חשוב לשחרר, להרפות ולמתן את הפרפקציוניזם אשר הופך את מערכת היחסים לגרועה יותר.

הזנחה עצמית

זאת אולי דוגמא שתראה לכם רדודה, אבל לאחר זוגיות ארוכת שנים קיימים אנשים שמזניחים את מראם החיצוני עד לרמה של אי שמירה על היגיינה בסיסית. כדי לא להזניח את עצמינו, חשוב לשמור על גופכם נקי ולהשקיע בו, להתלבש יפה מידי פעם, וזאת כדי לא לאבד את המשיכה וההתרגשות שהייתה בפעם הראשונה.

התעלמות הדדית

כולם מכירים את השלב הזה בו אתם מתייחסים לבן הזוג שלכם כמו אל רהיט: אתם ממש מתעלמים ממנו ויכול להיות שאתם כבר חסרי רגשות אליו. במקרים כאלה חשוב להקפיד על הקשר והיחס האישי אחד לשני. להיפרד לשלום עם נשיקה לפני העבודה, לתת מחוות קטנות של חיבה ולא לשכוח יחס שווה לאדם שמולכם.

לא מקשיבים

 

שמירת טינה

שמירת רגשות שליליים כלפי האחר גורמת לזוג במערכת יחסים להיות במלחמה תמידית. אם אתם מוצאים את עצמכם במצב שבו אתם לא יכולים לסמוך על השותף שלכם לחיים, חשוב שתטפלו בעניין בצורה מקצועית. אם אתם רוצים להמשיך להיות יחד ולחיות באהבה, שחררו את רגשות הטינה לגבי מעשי העבר והתמקדו ב"כאן ועכשיו".

הערות על כל פרט קטן

יתכן שיש לכם סטנדרטים גבוהים מאוד שלא כולם יכולים לעמוד בהם תמיד. לדוגמא, שטיפת כלים באופן מידי או עמידה תמידית בזמנים שלכם, יכולות להעכיר את האווירה ואת מערכת היחסים. אז גם אם קצת לא נוח לכם כשהאדם שעמכם לא מבצע הכל לפי הציפיות שלכם, חשוב לנסות למצוא את אמצע הדרך שבה תוכלו להגיע להבנה.

התעלמות מהחלומות והרצונות של בני הזוג

כל זוג במערכת יחסים מחזיק בשאיפות אינדיבידואליות ובציפיות משותפות. אבל ברגע שאתם מתעלמים מהרצונות אחד של השני, אתם גורמים לתסכול וטינה. נסו למצוא את הדרך להשיג את מה ששניכם רוצים.

התמקדות בקריירה בלבד

בין אם זה בבית או במשרד, העבודה היא הכרח עבור רובנו. אנחנו צריכים את הקריירה שלנו כדי להרוויח כסף, כדי להישאר פעילים ואפילו כדי למלא צרכים רגשיים. עם זאת, כאשר העבודה הופכת להיות במקום הראשון, אתם מסכנים את הקשר שלהם. לכן, חשוב לפצות את בני הזוג על שעות אבודות ולהוריד עד כמה שניתן משעות העבודה שדורסות את מערכת היחסים.

אז אם מערכת היחסים שלכם חשובה ומשמעותית עבורכם, אל תהססו לנקוט צעדים לפני שהיא מתפוררת. זה נכון שהעומס של החיים המודרניים יכול להיות מסיח דעת מאוד, אבל אם תשמרו על המודעות שלכם, תוכלו לעזור לעצמכם לשמור על מערכת יחסים בריאה ומאושרת.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00