בינינו הבנות: כך תתקרבי לכל חברה

עשינו הכללה וחילקנו את כל הנשים לכמה סוגים. ייתכן ותזהו ביניהן את החברות שלכן, כאלה שעובדות או לומדות איתכן. מישהי גם יכולה למצוא בין התיאורים את עצמה. לא, אנחנו לא השקענו כאן מאמץ כדי שתלמדי לקבל את חולשותייך – הטקסט הזה אמור לסייע לך לסווג את הנשים שסובבות אותך ולמצוא גישה לכל אחת מהן:

 

הקנאית

היא אוהבת הרבה יותר את הבגדים, האיפור, העבודה ואפילו את החבר שלך, מאשר את כל הדברים שלה. את חושב שהיא מקנאה בך קנאה לבנה, אבל לפעמים היא בטוחה שהעולם לא צודק ומסיבה כלשהי מעניק לך דברים טובים ולא לה. היא הופכת את אישיותה לאישיות שלך: היא גונבת לך חלומות ומטרות. הקנאה בולעת אותה.

מה לעשות? נסי להרים את הביטחון העצמי שלה. שבחי אותה על ההצלחות בעבודה, החמיאי לה על הנעליים ושבטח היית קונה כאלה גם לעצמך, אבל היא הייתה ראשונה. לא מיותר להודות שאת מקנאה בה קצת. זה יעודד אותה והיא תבין שהיא לא פחות טובה ממך ויש מקומות שבהם היא אפילו טובה יותר.

s1.jpg©kickymag

 

היריבה

משמעות החיים שלה – להיות טובה יותר מכולם בכל דבר, אפילו בדברים שאפשר לוותר עליהם. קנית תיק יקר? היא תקנה תיק יקר יותר. הולכות יחד למסיבה שווה? היא תעשה הכל כדי שיותר אנשים ישימו לב אליה וזה גם יכול להיגמר בך שהיא רוקדת על הבר. היא רוצה להיות במקום ראשון בכל מקום, להאפיל עליך ולעולם לא לוותר – זה המוטו שלה לחיים, גם אם היא לעולם לא תודה בכך.

מה לעשות? נסי להראות לה שאת לא מתכוונת להתחרות איתה. תהיי שמחה בשבילה כשהיא שוב תעשה משהו יותר טוב ממך. זה ירגיע את רוח היריבות שלה.

 

האנוכית

מי לוקחת את כל הדברים הטובים לעצמה? מי חושבת שהבעיות שלה משמעותיות יותר מבעיות שלך? זיהית אותה? הנה היא – חברתך האנוכית. היא תקטין אותך ואת הצרכים שלך, תציב את עצמה מעל כולם  עם זה צריך וחשוב להיאבק.

מה לעשות? תלמדי את החברה שלך לתת לך זכות בחירה ולחלוק. אם אתן הולכות יחד לאכול, תבקשי ממנה לאפשר לך לבחור. בחנות, אם אהבתן אותו פריט לבוש, אל תחלקו אותו, אלא חפשו אלטרנטיבה.

s2.jpg©kickymag

 

הקורבן

אצלה הכל תמיד רע: לא מרגישה טוב, בעיות בעבודה, אין כסף. בגללה את תצטרכי לדחות פגישה עם גבר חלומותייך, לא תלכי ליום הולדת של אמא שלך וכד'. כמובן, צריך לתמוך בה במצבה הקשה, אבל לוותר על התוכניות שלך ועל עצמך מותר רק במקרים חריגים מאד.

מה לעשות? בקשי ממנה עזרה. היא תרגיש שבאותו רגע את הקורבן והיא דווקא במצב טוב יחסית. תציעי לה לאמץ חיית מחמד שהיא תוכל לדאוג לה ולהרגיש אחריות לא רק על החיים של עצמה.

 

 

ההשתקפות

הסגנון שלכן דומה, אתן לובשות את אותם מותגים וצובעות שיער באותו גוון? כלומר, היא צובעת בגוון שלך. רבים בטוחים שאתן תאומות. אבל כאן מסתיים כל הדמיון ביניכן. אתן מנסות להשיג את אותן מטרות, יש לכן אותם חלומות, אותן תוכניות לעתיד. אתן כאילו השתקפות אחת של השנייה. אבל מי מכן האמיתית?

מה לעשות? קודם כל צאי לקניות ותקנו סוף סוף בגדים שונים. תסתכלו אחת על השנייה טוב-טוב: לאחת מתאימות שמלות באורך ברך, ולאחרת לא. אז למה ששתיכן תקנו אותן? בסוף היום שבו ודברו מה כל אחת מכן רוצה לקבל מהחיים. אולי יש לכן השקפות עולם שונות.

s3.png©kickymag

 

הרקע האפור

כולנו יודעים שברקע אפור כל צבע יהיה עסיסי, בולט ומושך. כך, נשים מסוימות הופכות את החברה שלהן לרקע אפור. הן יוצאות יחד לקניות, כי הרי אין כמו חברה כדי לייעץ מה מתאים ומה פחות. ואז החברה שלך רואה שהחצאית הזאת לא מחמיאה לך, אבל מנסה לשכנע אותך לקנות אותה בכל זאת. למה היא עושה את זה? כי ככה היא תיראה טוב יותר ברקע שלך.

מה לעשות? כאן יש רק שתי אפשרויות. או לדבר איתה ולבקש ממנה לא לעשות זאת שוב. אם היא תבין אותך ותבין מה עשתה – זה נהדר. או שתיאלצי להיפרד ממנה ולמצוא לך חברה אחרת.

 

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00