שתיקת הגברים: איך להגיב וכיצד להתמודד?

גברים מעולם לא הצטיינו במסתוריות שלהם, אבל את אחד ההרגלים שלהם באמת קשה להבין. מדובר בהרגל השתיקה. אם את נפגשת עם גבר מספיק זמן, בטח שמת לב שמדי פעם הוא פתאום משתתק ושום דבר שתעשי לא יגרום לו לדבר. בואו ננסה להבין יחד, מהי הסיבה לשתיקת הגברים ומה לעשות איתה.

האם זו סיבה לדאגה או שאפשר להשאיר הכל כפי שהוא?

 

תרגישו את ההבדל

קודם כל, יש להבין שגברים ונשים מתמודדים עם הבעיות באופן שונה. אישה נוטה לחלוק את הדאגות שלה, לספר עליהן לקרובים, כדי להוציא את זה "מהסיסטם". גברים לא מכירים את הדבר הזה. אין להם צורך בלשפוך את הלב. הם משתתקים ומתחילים לחשוב על המצב שקרה בשקט.

למה זה קורה? הסוד הוא בגישה לבעיה. בטח שמת לב  שאחרי שהקשיב לבעיות שלך, בן הזוג שלך מיד מציע דרכים לפתרון. אבל את סה"כ רצית לחלוק את הצער, לא ביקשת את עזרתו. כאשר גבר שומע בעיה הוא תופס אותה כהוראה לפעולה – הגיע הזמן להציל את העולם! או רק אותך, בהתחלה. כך הם תופסים גם את הבעיות שלהם. הם יכולים לא לדבר עליהן, אם יודעים שאתן לא יכולות לעזור. לכן אין מה למהר להיעלב.

 

אל תייסרי את עצמך

קורה לנו שאנחנו מודאגות שהבעיה טמונה בנו. חשוב להבין שלא תמיד שתיקת הגבר שלצדנו קשורה אלינו. אל תייסרי את עצמך, אל תמציאי משהו שלא קיים. ייתכן ויש לו בעיות בעבודה, או כואב לו הראש או שהוא פשוט עייף. אל תמהרי להסיק מסקנות.

 

תני לו זמן

אם את בכל זאת מרגישה שלאהוב ליבך יש בעיה בלתי פתורה, תני לו זמן להרהר בה. את מחזירה לעצמך שליטה על המצב כאשר את מדברת עליו, הגבר – כאשר הוא שותק. הוא זקוק לזמן מסוים כדי לחשוב ולנסח פתרונות אפשריים. תני לו מרחב אישי ואל תציקי לו עם שאלות של מה קרה ועל מה הוא חושב.

 

בעדינות תובילי לשיחה

עוד הסבר מדוע לשאול שאלות זה מיותר – את יכולה רק להחמיר את המצב ולגרום לו להסתגר. אם תשאלי באופן ישיר, רוב הסיכויים שהוא ייעלם לתוך עצמו. משכי אותו לשיחה בעדינות, צרי אווירה נעימה והוא ירצה לחלוק איתך את הדאגות שלו בעצמו, רק תני לו להרגיש שאת תומכת בו.

 

תשאלי שאלות נכונות

אם את שמה לב שהשתיקה נמשכת ונמשכת, עזרי לו לצאת ממנה ע"י שאלות נכונות. גברים לא אוהבים לקבל עצות, אבל אפשר תמיד לעזור להם למצוא תשובה נכונה תוך כדי שאנחנו נכוון את המחשבות שלהם.

 

אל תרחמי עליו ואל תתבאסי בעצמך

אם בכל פעם את מרחמת על הגבר שלך, כאשר את מקשיבה לבעיות שלו, זה יכול לדחות אותו ולגרום לו להיסגר. האינסטינקט הראשוני שלו הוא להגן עליך ולשמור עליך מבעיות. והוא בעצמו לא רוצה להיות בשבילך עוד בעיה. לכן כדאי שתהיי זהירה כאשר את מביעה רגשות.

 

אל תיעלבי

קורה גם כשהגבר שלך מסרב לדון איתך בבעיה ושום דבר לא עוזר לך להוציא אותו מהמצב הזה. במקרה כזה פשוט תקבלי אותו כפי שהוא. לכל אחד מאיתנו יש נושאים אישיים שאנחנו לא רוצים לדון בהם עם אף אחד. כבדי את זכותו לחופש אישי ונסי לקבל את ההרגלים שלו. זה לגמרי ישתלם לך.

אם תתנהגי בחוכמה ובהבנה, בן הזוג שלך ייפתח בפנייך יותר ויותר. אי אפשר לבנות אמונה ביום אחד, עבודה זו מצריכה סבלנות ואהבה. אבל אם הכל יצליח לך, את לעולם לא תצטרכי יותר לשאול את השאלה "למה הוא שותק?"

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00