שקרים בסמס - כיצד תדעי לזהות אותם

בעידן של הודעת טקסט שהפכו לחלק עיקרי בתקשורת בין אנשים, חשוב לדעת מתי ההודעות שאת מקבלת אמינות, ומתי הן שקריות.

כדי לדעת האם ההודעות שאת מקבלת מעידות על כך שהאדם שאת מסמסת עמו אינו אמין - ישנם כמה סימנים שתוכלו לשים אליהם לב.

עם זאת חשוב לדעת שלמרות הסמנים, את זאת שיודעת בסופו של יום עם מי את מסתמסת והאם הוא באמת משקר. את, באמצעות האינטואיציות שלך, תוכלי לשים לב מה אמת ומה שקר.

 

אז מה הם הסימנים?

 

הודעות מעורפלות

אחד הסימנים לכך שהודעה שקיבלת אינה אמינה, היא כאשר ההודעה מעורפלת. הודעות שאינן אמינות יהיו מעורפלות לגבי המצב, או למשל הודעות שכתובות בצורה לא ברורה כגון: "אנחנו הולכים למסיבה, יהיו שם כמה חברים.." או "אני נוסע לטיול, נדבר כשאחזור" הודעות שאינן אמינות אינן כוללות פרטים, הן אינן ספציפיות או ממוקדות.

 

כאשר המסמס משתמש בשפה שאינה מתחייבת

אנשים שמשקרים אינם רוצים להתחייב ולכן הם גם משתמשים בשפה שאינה מתחייבת. מילים כמו "אני מניח" או "נראה מה יהיה בהמשך", או "אני די בטוח" מעידים על כך שזה שמסמס לך אינו רוצה להתחייב או לציין עובדות, וסביר להניח שיש לו תכניות שלא כוללות אותך.

via GIPHY

 

 

יותר מידי אמפטיה

לעיתים, יותר מידי אמפטיה בהודעות נועדה להסתיר משהו אחר. כשההודעה מלאה מילות אמפתיה וחמלה עבורך, יכול להיות שמי שאת מתכתבת עמו מסתיר משהו.

 

שההודעה מכילה יותר מידי הצהרות

אם האדם שאת מסתמסת עמו שולח לך מידע אך ממלא את המידע בהקדמות שונות כגון: "אני שונא להגיד לך", "אל תיקחי את זה בדרך הלא נכונה", "אני אהיה כנה איתך", "אני רק אומר", "וכדומה, יכול להעיד על הודעה שאינה אמינה.  

via GIPHY

 

 

שינוי נושא

את שואלת שאלה ספציפית כמו "איפה היית אתמול?" ומקבלת תשובה לא החלטית שבה הנושא משתנה: יכול להיות שמי ששולח לך את ההודעה מנסה להעביר נושא. העברת הנושא היא אחד הטריקים הבולטים כאשר הדברים אינם אמינים.

via GIPHY

 

 

כאשר לוקח למסמס יותר מידי זמן לענות להודעה שלך

מחקרים גילו שאם לאנשים לוקח יותר מידי זמן להגיב על הודעות, ייתכן והם משקרים. במידה ואת מסתמסת אם אדם שאינו בעבודה או עסוק מידי בכדי לענות, והוא מתמהמה בהחזרת התשובה, ייתכן שהוא מהנדס את התשובה האמינה ביותר שהוא יכול למצוא. לכן חשוב לשאול "מדוע לוקח לך זמן להגיב?" בכך תוכלי לדעת את הסיבה האמתית לעיכוב.

 

אז בפעם הבאה שאת מסתמסת עם מישהו שלא נראה לך אמין, עברי על הסימנים, ונסי להבין האם הוא משקר או דובר אמת.

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 7th, 11:17am - 2017-08-07T11:17:15+03:00