סימנים לכך שאת לא מספיק דומיננטית במערכת היחסים

כשאת נמצאת במערכת יחסים, את בוודאי רוצה ל'שדר על אותו גל' עם בן הזוג שלך ולתמוך בבחירות ובהחלטות שלו.

עם זאת, במערכות יחסים שבהן בן הזוג דומיננטי מידי ואת פסיבית מידי - את יכולה למצוא עצמך ביחסים חד צדדים שבהם מכתיבים לך מה לעשות ואיך לחשוב, ומכאן את הופכת לכזאת שנוטרת טינה לבן זוגך והיחסים בינכם מתחילים להתדרדר.

אבל איך תדעי אם את לא מספיק דומיננטית במערכת היחסים? קבלי 5 סימנים לכך:

 

הבחירות הן אף פעם לא שלך

כאשר אתם תמיד הולכים לסרט שבן הזוג רוצה לראות, אוכלים את האוכל שהוא רוצה ואת מוצאת את עצמך עושה ופועלת רק לפי הרגשות והתחושות שלו – סימן שאת פסיבית ולא מספיק דומיננטית במערכת היחסים. זה נכון שבמקרים כאלה קל לוותר על החלטות ולהיות פסיבית, אך מהר מאד תמצאי עצמך שואלת "מה עם הרצונות שלי?"

 

הדעות שלך לא נחשבות

אם דעתך לא נחשבת במערכת היחסים שלך, רוב הסיכויים שאת לא מספיק דומיננטית במערכת היחסים. כאשר  אם אין לך דעות חזקות על מה שאת אוהבת לאכול, על ספרים שאת אוהבת לקרוא, על מוזיקה, סרטים ופוליטיקה: את הופכת לפסיבית מידי במערכת היחסים.

 

את מתחילה להרגיש טינה

כפי שהזכרנו, מערכת יחסים שאין בה שוויון תגרום לך בסופו של דבר להרגיש טינה. אם את כועסת או מתנהגת בצורה של תוקפנית,  סימן שהגיע הזמן שתהיי פחות פאסיבית במערכת היחסים.

 

את מרגישה שאת מנותקת יותר ויותר מבני המשפחה והחברים שלך

אם את באמת לא מספיק דומיננטית ובן הזוג שלך מספיק תובעני, עם הזמן תתחילי לשים לב שהפגישות עם החברים שלך ועם משפחתך הולכות ומתמעטות. לעומת זאת, על הבילויים עם הסביבה הקרובה לו הוא לא יוותר.

 

את מרגישה שאת צריכה לקבל כל הזמן אישור על דברים שאת עושה

אם את מבקשת ממנו אישור לכל דבר שאת עושה, סימן שמערכת היחסים אינה בריאה ויש בה אדם אחד ששולט. הוציאי את עצמך מדפוס חשיבה זה, וקחי את המושכות לידיים.

אם תשימי לב לפאסיביות שלך ותהפכי ליותר דומיננטית - תוכלי להפוך את המערכת יחסים לשווה ולכך שבה את עושה מה שאת רוצה, דעותייך נחשבות, ורצונך ממומש.

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 4th, 10:24am - 2017-08-04T10:24:55+03:00