שבעה סימנים שמערכת היחסים שלך נהרסת בגללך

כאשר משהו במערכת היחסים שלנו לא מצליח, אנחנו נוטים להפיל את האשמה על בן או בת הזוג. אבל כידוע, צריך שניים לטנגו ואי אפשר שרק צד אחד תמיד יהיה צודק.

אנחנו ממליצים לכם לשים לב לשבעה סימנים הבאים, שמעידים על כך שמשהו בזוגיות שלכם לא בסדר. ודווקא זו אשמתך אם...

 

יש לך תלות בגאדג'טים

אם כל רגע פנוי מתבזבז אצל על סמארטפן, יש מצב שמדובר בתלות. חוקרים מאוניברסיטת אריזונה גילה שאנשים שלא נפרדים לרגע מהטלפון החכם שלהם, סובלים מבעיות במערכת יחסים. מומלץ לנסות לעסוק בדברים אחרים – למשל בנסיעה בתחבורה ציבורים לקרוא ספר או לתצפת על הנוסעים ולפני השינה תכננו את סוף השבוע.

q1.png©adme

 

סדר העדיפויות שלך בעייתי

אם החיים שלך עמוסים ואין זמן לחיים פרטיים, מומלץ מאד לשלב את החיים הפרטיים בלו"ז. אחת הדרכים להציל את הרומנטיקה זו שיטת "2/2/2". פעם בשבועיים יוצאים לדייט, פעם בחודשיים נוסעים לצימר, פעם בשנתיים נוסעים לחו"ל יחד.

q2.png©adme

 

יש לך בעיה לפרגן

המילה "תודה" נשמעת מאד בנאלית אבל לפעמים אנחנו שוכחים להגיד אותו. אבל אל תחשבו שאם בן או בת הזוג עושים משהו בשבילכם, זה מובן מאליו. גברים זקוקים לא פחות מנשים במילות תמיכה ופרגון. תביעו תודה גם על דברים מינימליים. "את נראית מעולה", "אני מעריכה את כל מה שאתה עושה", "אני מאמין בך" – המילים האלה מתאימות לשני המינים.

q3.png©adme

 

אם התקשורת ביניכם פורמלית בלבד

תקשורת בין שני אנשים שאוהבים חייבת להיות פתוחה. חלקו אחד עם השני את כל הפרטים של היום שעבר, הקשיבו אחד לשני. במקום השאלה התורנית "מה נשמע?" אפשר להמציא סדרה של שאלות קבועות. למשל "מה היה הכי מעניין ביום שלך?" או "על מה צחקת היום?"

אם משהו עצבן אתכם בבן או בת הזוג, תגידו זאת בצורה רגועה, בלי לנזוף. במקום "אל תעז להגיד כלום" – "המילים שלך העציבו אותי".

q4.png©adme

 

אם מפלס העצבים שלך עולה בגלל שטויות

אין למה לנסות לחנך מחדש אדם קרוב. תודות לייחודיות שלו הוא זה שאהוב עליכם. אם המצב מרגיז מאד כדאי לשאול את עצמך מדוע. אולי הסיבה בכלל לא במשחת שיניים. ותנו לחצי השני שלכם להבין את התוצאה של הפעולות שלהם באופן עצמאי. למשל, אם בן הזוג מפזר את הגרביים שלו בכל מקום רק לא במכונת כביסה, תעדכני שהגרביים יגיעו לכביסה רק ממקום מסוים. כאשר ייגמרו לו הגרביים הוא יבין הכל בלי מילים.

q5.png©adme

 

אם בגללך יש ביניכם אי הסכמה

תתרכזו בפתרון משותף של הבעיה. הצעקות, הסחיטה הרגשית וההתעלמות הן בדרך כלל תוצאה של ציפיות מוגזמות. האם זה משהו שקיים בזוגיות שלכם? אל תנסו להגיע לשפל המדרגה, נסו לפתור את הבעיה קודם. כאשר אתם אומרים משהו חשוב, געו בבן או בת הזוג – הוא ירגיש שאתם יחד. שימו לב: בעיה אחת – שיחה אחת.

אם רבתם, עזבו את החדר גם אם זה לחצי דקה. אחרי שתירגעו, השיחה תהיה טובה יותר.

q6.png©adme

 

יש לכם בעיית אמון

דאגה או ניסיון העבר לעתים קרובות מפריעים לנו לסמוך על בן או בת הזוג. אבל אם אתם רצים זוגיות חזקה באמת, צאו מנקודת הנחה שבן או בת הזוג שלכם כנים ופתוחים בפניכם. אל תדרשו דין וחשבון על הזמן שביליתם בנפרד. אל תבדקו את הטלפון או את המייל שלה או שלו ואל תבקשו מהם להצטדק. חשדות מיותרות יכולים בהחלט לגרום לבן או בת הזוג שלכם לעשות משהו שרק חשדתם שהוא עושה. תתרכזו בטוב.

q7.png©adme

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 2nd, 4:15pm - 2017-08-02T16:15:51+03:00