10 עצות לשמירה על מערכת היחסים

מערכת יחסים בריאה יכולה להיחשב כהישג - היא מצריכה מחויבות ועבודה ושני אנשים שמוכנים להיפגש באמצע ולעשות את כל המאמצים כדי לקיים אותה בדרך הטובה ביותר - לשניהם. הנה כמה עצות שיכולות לעזור לך להגיע להישג שראוי להתגאות בו:
 

הרפי מפצעים ישנים באמצעות מחילה

הדרך לשמור על האושר במערכת היחסים שלך תלויה באיזון הנכון של אחיזה - ושחרור. נכון, לפעמים אנשים שאת בוטחת בהם (כולל את בעצמך) יפגעו בך. אי אפשר להימנע מכך לחלוטין אבל הנוכחות שלך בתוך הרגש הזה היא החלטה שלך לחלוטין. סליחה תשחרר אותך - שחררי את מה שכבר מאחוריך כדי לראות את הטוב שלפניך.

 

הודי בטעויות שלך

לב ישר הוא התחלה לכל דבר נכון. האנשים ההגונים ביותר הם לא אלה שלעולם לא טועים, אלא אלה שטועים ויכולים להודות בכך ואף לעשות הכל על מנת לתקן את הטעות שעשו. בסופו של דבר כנות לא תמיד תחבר אותך עם אותם גברים שאת חולמת עליהם, אבל ללא ספק תחבר אותם עם אלה הנכונים עבורך.

 

הפסיקי לרכל והתחילי לתקשר

החוק הוא כזה.. אם את לא יכולה להגיד את זה בפנים - את לא צריכה להגיד זאת כלל. החיים קצרים מדי מכדי לבזבז אותם על רכילות ובחישה בקלחת ללא מטרה. אם את לא יודעת - שאלי. אם את לא מסכימה - אמרי. אם את לא אוהבת את זה - דברי. אבל לעולם אל תעשי את כל אלה מאחורי הגב.

 

תני מקום לאחרים לקבל החלטות בעצמם

עצרי מלשפוט אחרים לפי העבר שלך. לעולם אל תפעלי, תשפטי או תתנהגי לאנשים כאילו שאת יודעת טוב מהם מה טוב עבורם. הם חיים חיים אחרים משלך, שונים משלך, ומה שעשוי להיות טוב עבור אדם אחד לא בהכרח מתאים לאחר. כך גם מה שרע עבור אחד, יכול להיות טוב לאחר. אפשרי לאנשים בחיים שלך לעשות את הטעויות שלהם בדרך שלהם.

 

עשי מה שגורם לך להיות מאושרת

אם את רוצה לעורר את האושר ביחסים שלך, התחילי בכך שתחיי את החיים שגורמים לך להיות מאושרת ושמחה והקריני מהאושר הזה לתוך מערכת היחסים הזוגית שלך. אם את רוצה לשים סוף לסבל במערכת יחסים, התחילי בכך שתעצרי את החלקים השליליים - בעצמך, ואז השליכי זאת על היחסים כאמור. כל שינוי חיובי שתרצי שיקרה במערכת היחסים שלך, יתחיל בשינוי שבך.

 

הראי לבן הזוג את טוב לבך בדברים הקטנים ביומיום

תמיד תהיי קצת יותר נעימה לבן הזוג.. את לא באמת יודעת מה עובר על בן אדם לפני שהוא מספר לך ומעבר לכך, אנשים לא מעריכים מספיק את הכוח שיש למגע, לחיוך פשוט, למילה טובה ולאוזן קשבת וכנות. אפילו המחווה הקטנה ביותר יכולה לעשות המון.

 

אמרי פחות, כשפחות - הוא יותר

לפעמים צריך אומץ כדי לעמוד ולדבר ואף יותר אומץ כדי להיפתח ולהקשיב. שימי לב לצד השני והטי אוזן. האנשים בחייך לעתים רבות זקוקים להקשבה יותר מאשר לעצה. את לא צריכה להקשיב בכוונה להשיב, אלא לשמוע מה נאמר בכוונה להבין.

 

תני לאהבה ולאמון שלך להשתלט על פחדיך

באהבה אי אפשר להפסיד… אלא רק אם נמנעים ממנה. אי אפשר לנהל מערכת יחסים אם מסרבים לתת הזדמנות. אהבה משמעותה לתת למישהו הזדמנות לפגוע בך, אבל להאמין כי לא יעשה זאת. ללא אמון כזה מערכת היחסים לא תשרוד.

קבלה ללא תנאים היא לפעמים משהו שאנחנו רוצים אבל לעתים רחוקות מקבלים. זכרי, אנשים עלולים לעשות דברים שנוגדים את הציפייה והרצון שלך, אבל  תמיד בסופו של דבר מגלים מי הם. או שתקבלי אותם או שתתקדמי בלעדיהם.

 

שחררי את אלה שאינם מתאימים לך - דעי את ערכך!

כשאת מקדישה למישהו זמן והוא אינו מכבד אותך, את נכנעת ומוסרת חלק מלבך - שלעולם לא תקבלי בחזרה. כל מערכות היחסים הכושלות כואבות, אבל לוותר על מישהו שאינו מכבד אותך יכול לשחק לטובתך. יש אנשים שנכנסים לחייך זמנית רק על מנת ללמד אותך דבר מה. הם באים והולכים ועושים שינוי. זה לגמרי בסדר אם הם לא יחזרו לחייך - כך יהיה לך זמן להתמקד באלה שיעשו את השינוי - ויישארו…

 

חשוב שתזכרי - גם מערכות היחסים הטובות ביותר אינן מושלמות ויש בהן פגמים וצריך לקחת בחשבון, שהדרך יכולה להיות קשה ומאתגרת.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00