איך תדעי שאת מוכנה לסצינת הדייטים

התשובה לשאלה מתי יהיה זה נכון לחזור לסצנת הדייטים טמונה בגוף השאלה, כלומר, רק כאשר את יכולה לומר בבטחה, כי זה מרגיש נכון, מכבד. עם זאת, יש שאלה שלא רבים שואלים, והיא חשובה לא פחות: האם את מוכנה לכך?

הנה 10 דרכים שיעזרו לך לענות על השאלה החשובה הזו:

את זו את - הזמן בו הכל רגיש והדברים עדיין מורכבים ולא פתורים הוא לא הזמן המתאים לקחת על עצמך אתגר נוסף. את חייבת תחילה להתגבר על הפרידה. תני לעצמך את הזמן להחלים מהטראומה גם אם היא מינורית ולעשות סדר ברגשות. נסי להכיר את הבן אדם שאת היום, כעת, ברגע זה.

תביני שאינך אשמה - כשתפקדת בתוך מערכת יחסים כאחת מתוך שניים או שתיים, המחשבה הייתה מותנית באחרים. כעת את ברשות עצמך, יתכן שכשתחליטי להיכנס למערכת יחסים תרגישי אשמה, "בוגדת" בפרוד שלך (ואולי בילדים, ובמשפחה שלו ובחברים..) רגשות אשם זה דבר נורמלי אבל הם יכולים לעצור אותך מלהמשיך הלאה. יש לך זכות מלאה לחיים מאושרים ומלאי אהבה ואת חייבת לקבל את זה ולהניח בצד את רגשות האשם כשאת מחליטה למצוא בן זוג חדש.

היעדר כעס - זה רגיל לחלוטין להרגיש בכעס כשהנסיבות הביאו לסיום מערכת יחסים זוגית. לדוגמא ככל הנראה תכעסי כשבן זוג לשעבר בגד בך, כש"לא מגיע לך". רבות מהנשים בוחרות להישאר כעוסות ומרירות עד לנקודה שבה הן אינן מסוגלות או שאינן מוכנות להתקדם ולזוז מאותו מקום של כאב להשלמה. זהו צעד חשוב לקראת יציאה לדרך זוגית חדשה.

היכולת להניח את העבר - בעבר - כולנו חוטאים ב"זיכרון סלקטיבי" כשזה נוגע למערכות היחסים הקודמות שלנו, וזוכרים רק את הדברים הטובים. זה בסדר, אבל אסור להשתמש בכך על מנת להשוות את בן הזוג הקודם לזה החדש. לדוגמא, "דני תמיד ידע…" או "מיכאל תמיד היה שומר לי.." אף אחד לא "תמיד היה".. נצרי את הזכרונות הטובים אבל שימי אותם בצד ככל שזה נוגע למערכת יחסים חדשה.

האם טוב לך לבד? האם טוב לך לא להיות חלק מזוג או תלויה בילדים על מנת למלא את יומך באושר? האם את מסוגלת לחיות חיים שתלויים רק בך? קריירה משלך, תחביבים, שאיפות, זמן לעצמך.. אם כן את מוכנה להתחיל לחפש בן זוג. אל תנסי למלא את החלל שנוצר בעזרת בן זוג. זה האחרון צריך להגיע למקום "נקי" ולחיים מלאי סיפוק שמוכנים לקבל תוספת של אהבה זוגית.

האם את יכולה ליהנות כשאת יוצאת לבלות לבד? לצפות בסרט, ללכת להצגה.. זה לא מפחיד כמו שזה נשמע. כחברה, אנחנו רגילים לעשות הכל בחברת בני זוג או חברים. עם זאת, רצוי שתלמדי להיות מרוצה מחבת עצמך על מנת שתוכלי לבחור בצורה נכונה וחכמה את בני הזוג עמם תרצי לצאת לבלות ועמם תרצי לנסות לפתח מערכת יחסים חדשה - מהסיבות הנכונות.

האם את פנויה רגשית? אם אינך מרגישה כך, קחי צעד אחורה אבל השתדלי שהצעד הזה לא יארך 30 שנה… אם תקראי את כל הסעיפים הללו, זה יעזור לך להגיע לרגע הזה.

האם את מסוגלת שוב לבטוח באחר? לכולנו שיקרו בעבר, בחלקנו בגדו, והשאלה היא האם לקחת את הניסיון המר הזה וללמוד ממנו. התשובה היא - ודאי. אך האם עלייך לחשוד באופן מיידי בכל אחד שאינך מכירה? בוודאי שלא. אל תאמיני במשפטים כמו "כל הגברים בוגדים", אמנם רצוי לא לבטוח בכל אדם.. אבל רצוי לבטוח במי שמכירים ונכנס לחייך, ולא לשפוט אותם על פי דברים שגברים אחרים עשו בעבר.

האם את מאפשרת לפחדים לשתק אותך? כך למשל האם את חוששת להיפגע שוב? האם קשה לך לאפשר לעצמך מערכת יחסים אינטימית חדשה? ברגע שהבנת מה עוצר אותך ושמת את זה בצד, את יכולה להתחיל להתקדם הלאה בצורה חיובית יותר. כך למשל אם את מרגישה לא נח כי עלית 5 ק"ג.. שימי לב - אף אחד לא באמת רואה את אותם 5 ק"ג…

כשאת מוכנה… את יודעת את זה… איך את מגיבה כשאנשים אומרים לך לחזור "לשוק"? מה את עושה כשאת מרגישה שכולם דוחפים אותך לדייטים ואצלך זה נתפס כאילו את דוחפים אותם.. מהמדרגות? איך את מתמודדת כשנראה שהאושר של החברים שלך תלוי ביכולת שלהם לסדר לך בן זוג חדש כבר בשבת הקרובה? אם את מרגישה שהם לוחצים חזק מדי… אל תתני להם להמשיך בכך.

את תדעי מתי את מוכנה, מתי הגיע הזמן לצאת שוב לדייט, אם תקשיבי לעצמך ותאמיני בעצמך.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00