התכונה הכי חשובה שיש לחפש בבן זוג

אם את מחפשת אהבה, ישנה תכונה אחת חשובה במיוחד שעלייך לשים לב אליה בבחירת בין הזוג הפוטנציאלי שלך עמו תרצי לבנות מערכת יחסים.

כאשר את נמצאת בעולם ההיכרויות את, צריכה לעבד מידע רב אודות גברים שאת יוצאת עמם, תוך שאת מעריכה בדרך גם את עצמך ושואלת את עצמך שאלות כמו: האם אני מספיק מושכת? האם אני אטרקטיבית או ראויה לגבר מושלם, וחשוב מכל: האם מצאתי את האחד?

ואכן בעולם הדייטינג דברים רבים מתרחשים תוך שאת מעבדת במוחך נתונים אודות הגבר שעמו את יוצאת, אבל בין כל הנתונים שאת בודקת כמו גובהו של הגבר, חוש ההומור שלו ומצבו הכלכלי, ישנה תכונה אחת מאד חשובה שעלייך לשים אליה את הדגש והיא: מודעות עצמית.

מועדת עצמית גבוהה אצל בן הזוג היא זאת שיכולה לבנות מערכת יחסים בריאה ומאושרת ולכן חשוב שתשימי לב שהגבר שעמו את יוצאת ניחן בה.

 

כדי להבין מהי מועדות עצמית גבוהה, חשוב שתדעי בראשית מה אנשים עם מודעות עצמית יכולים לעשות:

הם יכולים לדבר על מערכות היחסים הקודמות שלהם ולפיהם לבנות ולעצב את מערכות היחסיות שלהן כיום.

הם יכולים להפנות את תשומת הלב שלהם לתוכם ולשים לב למה הם מרגישים ולהתנהג לפי הפניית תשומת הלב לרגשות שלהם.

הם יכולים להציג כל בעיה בערכת היחסים תוך שהם יודעים כיצד פעלו לא כשורה ובמה הם דווקא כן פעלו בסדר.

הם יכולים לקבל פידבק אודות ההתנהגות שלהם מבלי לתקוף או לברוח, והם קשובים לכך.

 

אז מדוע מודעות עצמית חשובה מתכונות אחרות?

נושא המודעות העצמית הינו חשוב משום שגבר שיש לו מודעות עצמית הוא כזה שישב עמך ברגעי המשבר וידע לפתור אתך את הבעיות ביחסים שאיתן אתם מתמודדים.

אז איך את יכולה להעריך את רמת המודעות העצמית של גבר שעמו את מתחילה לבסס מערכת יחסים? הנה שתי אסטרטגיות שבהן את יכולה להשתמש על מנת להעריך את רמת המועדות העצמית שלו.

 

צפי בתגובות שלו כלפי הסביבה:

הימים שלנו מלאים ברגעים (גירויים) שבהם אנו צריכים לבחור כיצד להגיב למגוון סיטואציות בחיים. כאשר קורית סיטואציה מביכה או מרגיזה חשוב לבדוק כיצד בן הזוג שלך מגיב, כמו למשל אם מישהו חותך אותו בזמן נהיגה, או כאשר מישהו עוקף אותו בתור, כאשר המלצר מביא לכם את המנה הלא נכונה וכדומה.

 

במקרים כאלה ישנן שלוש דרכים שבהן אנשים מגיבים:

לחימה – בן הזוג  מאשים נלחם ותובעני.

בריחה – בן הזוג מרגיש בושה, נסוג ופשוט עוזב את המקום.

בחינה של הרגע  - בן הזוג עוצר, מתכנס עם הרגע ומציע דרך לעמוד על שלכם מבלי להילחם עם אחרים.

 

זה נכון שרבים מאתנו נוטים להגיב באופן לוחמני, אבל כשאר יש מודעת עצמית ניתן לבחור את האפשרות השלישית והמדהימה והיא הסדרת הרגשות שלנו, טיפול במצב שעונה על הצרכים שלנו מבלי לרמוס את כולם בדרך. בן זוג שעושה זאת הוא אידיאלי עבורך בעיקר כי בשלב מסוים גם במערכת היחסים שלכם יהיו מצבים מאתגרים ואז תרצי שבן הזוג שלך יבחר באפשרות השלישית של תגובה מתוך מודעות עצמית.

 

בן זוג כזה יוכל לומר לך:   "קשה לי עם מה שעשית עכשיו. אני באמת רוצה לדבר איתך על זה בצורה שתעזור לך להקשיב לי, ואני רוצה להקשיב לך באופן שיסייע לך לדבר איתי. "כך מגיב אדם שיש לו מודעות עצמית.  

 

דרך נוספת לבדוק את המודעות העצמית שיש לבן הזוג היא פשוט להקשיב איך הם מדברים על היחסים שלהם, ובמיוחד על מערכת יחסים רומנטית:

 

אנשים שאין להם הרבה מודעות עצמית יחסיים מספרים סיפורים (בעיקר סיפורי אהבה) מלאים באשמה ובושה. הם נוטים להפיל את עצמם כקורבנות ואנשים אחרים כמו פראיירים, מפסידים, או טיפשים.

לעומת זאת, אנשים בעלי מודעות עצמית רציונלית מספרים סיפורים אהבה שיש להם הרבה גוונים של אפור. הסיפורים שלהם כוללים הקשר ("זה לא היה הזמן הנכון עבורנו"), או שהם מציגים את כאב האחר ("היא סבלה ולכן לא הצליחה להתחבר אלי בצורה בריאה"), והתמקדות בצמיחה ("זה היה כואב אבל למדתי מהניסיון ").

אז כדי למצוא בן זוג טוב, תומך מקשיב ונדיב, קחי לך את שני הכלים החשובים לבדיקת המודעות העצמית שלו, וחזרי עמם בחזרה לעולם הדייטים ומערכות היחסים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00