רבים נכון - איך אפשר לריב עם בן הזוג ולעשות זאת נכון

מי מאתנו שנמצא במערכת זוגית יודע ש 'מה לעשות ריבים הם חלק מהעניין'. ברגע אחד אתם מחובקים ומתכננים את העתיד ואת השמות שתעניקו לילדים שלכם, וברגע השני כל אחד נמצא בקצה אחר של החדר, מטיח בבן הזוג האשמות, מאיים לעזוב, כאשר כל אחד מבני הזוג בכלל לא זוכר מה לעזאזל הוביל לריב הנוראי!

עם זאת, במערכת יחסים יציבה ובריאה, מותר לריב, אבל צריך לדעת כיצד רבים נכון. אז מהם הכללים לריב פרודוקטיבי עם בן הזוג? הכנו עבורכם כמה מהם:

 

קחו הפסקה

– כאשר אתם מתחילים להתווכח והוויכוח מסלים ויוצא מכלל שליטה, מומלץ פשוט לעשות הפסקה. קחו אוויר ואמרו לבן הזוג כי אתם רוצים להפסיק את הרצף ואת הטונים שעולים ועולים. וצאו מהבית או הפרידו לחדרים שונים וקחו את הזמן לנשום ולהירגע. שעה של הפסקה או אפילו כמה שעות טובות של ריחוק, יגרמו לדברים להראות קצת פחות קשים וירככו את ליבכם שהתקשה במהלך הריב.

 

אל תכנו אחד את השני בשמות גנאי

– נסו לשמור בריב על רמת שיח מסוימת. זה נכון שלעיתים היצרים עלולים לגרור אתכם לתהום הנשייה בה אתם מוצאים את עצמכם מעליבים את בני הזוג, מקניטים ואפילו מקללים, אך חשוב לשרטט גבול אדום מאד ברור שאינכם חוצים אפילו בשעת משבר. ישנם מילים שקשה להחזיר לאחר שנאמרו ולכן חשוב כי עד כמה שכועסים, עדיין גם בשעת ריב תשמרו על שיח נאות. בכך תחסכו אחד מהשני צלקות נפשיות.

 

נסו לא לנטור טינה

– לעיתים כאשר ישנו ריב בין בני זוג, ישנה נטייה להעלות באוב ריבים, ויכוחים או תרחישים מן העבר רק כדי להוכיח עמדה או נקודה. כאשר אתם עושים זאת, אתם בעצם פותחים אל הדלת לעוד ועוד ריבים. נסו לשמור את העבר בעבר ולהתמקד בפתרונות של כאן ועכשיו.

 

בלי האשמות

– בזמן ריב חשוב פחות להיכנס למחול של האשמות ולנסות יותר להתקרב לכיוון של הבנה. אם בן הזוג מנסה להסביר ממה הוא נפגע או מה גורם לו להגיב בצורה כזאת, נסו לא לתקוף מיד ולהאשים, אלא לנסות עד כמה שזה קשה, לוותר על האגו, ולנסות להזדהות ולגלות אמפתיה לתחושות שלו.

 

אל תשברו את הכלים

– אם אתם אוהבים ורוצים לבנות מערכת יחסים ארוכה: חשוב לא לשבור את הכלים. אל תצאו בכל ריב בהצהרות ובאיומים מפחידים של פרידה או מעשים קיצוניים. בכך אתם רק מפחיתים מהכוח האמתי של המילים שלכם. אם אין לכם כוונות אמתיות להוציא לפועל את האיומים שלכם: היצמדו לרצון לבנות ולא להרוס.

 

"בלי לערב הורים"

– שמרו את המשפחה מחוץ לריבים שלכם. אם הריב אינו קשור להורים, אחים, אחיות וכדומה, חשוב לנסות להותיר עד כמה שאפשר משפחה וחברים מחוץ לתמונה. אתם לא רוצים לפתוח עוד חזיתות במערכה שאתם נמצאים בה.

 

הבינו את מה יש לשפר

– אם הגעתם למצב של רגיעה, נסו להסיק מסקנות מהריב ומהחוויה הלא פשוטה שחוויתם. נסו להבין מה יש לשפר, מהן הנקודות החלשות של כל אחד, ומהם המוקשים שכדאי לא להתקרב אליהם. בכך תבחינו שהריבים הולכים ומצטמצמים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00