האם את מאוהבת בבחור חולה שליטה?

החיים עם בחור חולה שליטה אינם ממש תותים. בן הזוג שלך ממש עונד תג "קונטרול פריק" על דש החולצה כמו אות הצטיינות שהוא קיבל במבצע צבאי גדול. את מצדך קרובה להתחרפנות, אבל את בכל זאת אוהבת אותו והאמת שגם דואגת לו. אם רמות השליטה אינן נוסקות לגבהים קיצוניים מדיי, תוכלי בכל זאת להתמודד עם הבעיה בעדינות וביעילות:

 

1. אם הוא שולט בעניינים הכספיים שלך, תפסיקי להיות עצלנית. נהלי את ההכנסות וההוצאות שלך בעצמך או שתשכרי את שירותיו של רואה חשבון.

via GIPHY

 

2. אם הוא כל הזמן מעיר לך על דברים שאת צריכה לשפר בעצמך, את יכולה להגיד לו בעדינות שגם לו יש פגמים. תזכירי לו שגם לטעות זה אנושי.

via GIPHY

 

3. אם הוא מונע ממך לקנות דברים שאת רוצה, תקני יותר, עד שהוא יבין את המסר.

via GIPHY

 

4. אם הוא מבקש ממך להפסיק להסתובב עם החברים שלך, תגרמי לו להצטרף לחבורה במקום לכבד את בקשתו המרגיזה.

via GIPHY

 

5. אם הוא דורש לדעת עם מי את מבלה כשאת לא אתו, תגידי לו שהוא יכול לסמוך עלייך ואל תנדבי יותר מדיי מידע. הוא לא חייב לדעת הכול.

via GIPHY

 

6. אם הוא מתעקש לשמור על המסמכים האישיים שלך במגירה שלו, כי הוא לא סומך עלייך שאצלך הם לא ילכו לאיבוד או משהו, קחי אותם ותנעלי אותם במגירה שלך.

via GIPHY

 

7. אם הוא רוצה שהדברים יישארו בבית בדיוק במקום שבו הוא הניח אותם, אל תתווכחי אתו. זה רק יבלבל אותו וילחיץ אותו יותר.

via GIPHY

 

8. אם הוא מבקש סיסמאות לאימייל שלך או לחשבונות המדיה החברתית, אל תסכימי. תסבירי לו שזה עניין בסיסי של פרטיות.

via GIPHY

 

9. אם הוא מחטט בטלפון שלך כדי לבדוק יומני שיחות והודעות, תעצרי את זה עם סיסמת נעילה. אין שום סיבה שהוא יעקוב אחרייך בצורה כזו.

via GIPHY

 

אם גם לאחר שאת מנסה מצדך לטפל בבעיה, הוא מפגין שתלטנות בעוד ועוד עניינים, תחשבי עם עצמך, האם אני מוכנה להמשיך בקשר הזה? שלא יהיה לך ספק שהוא חולה וצריך עזרה, ואת לא פסיכולוגית אלא בת זוג

 

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 9th, 2:19pm - 2017-07-09T14:19:27+03:00