חברה או חברע? כך תדעי שהחברה שלך לא ממש טובה..

לכולנו יש את אותה חברה שהכרנו במהלך הילדות, בתיכון, בצבא או אפילו באוניברסיטה, כאשר חלק מאתנו אף מכירות חברות חדשות במהלך החיים. ואכן חברה טובה שלה אנו יכולות לגלות הכל, להתייעץ עמה בלבטים, ולבלות במחיצתה  - היא דבר נחוץ וגם מהנה.

אבל מה קורה כאשר ישנם רגעים שאת מרגישה שהחברה הטובה הופכת לסוג של 'חברע', או באנגלית ל ''frenemy" משמע: חברה שהיא חצי אויבת, שאת לא ממש בטוחה אם היא שם כדי לפרגן לך ולאהוב אותך או שהיא בעצם שמחה שרע ועצוב לך. אז את תדעי מתי לזהות את החברע ולהוציא אותה מחייך?  כדי שתזהי אותה בקלות, הכנו לך כמה קווים לדמותה:

 

היא אף פעם לא תחמיא לך

גם בימים שאת נראית מושלם ובדיוק יצאת עם פן הורס מהמספרה, הפנים שלך רעננות, והתלבשת בסטייל שיכול לככב במדור של מגזין נחשב, היא עדיין מעקמת פרצוף, ולא מחמיאה. החברע תמיד נשארת אדישה ליופייך, ומבחינתה את תמיד תהיי 'בינונית מינוס' בכל הנוגע למראה החיצוני.

הגברים שאת יוצאת איתם הם "לוזרים"

החברע הכי טובה, תמיד תמצא דרכים לרמוז או אפילו לומר ישירות שהגבר שאת יוצאת עמו הוא לוזר. בזמן שתספרי על הדייט שלכם היא תעטה פרצוף משועמם או תנסה להחליף נושא, היא תמיד תמצא בבן הזוג שלך מגרעות, והיא תלעג לכל מעשה או מחווה רומנטית שהוא יבצע.

היא תזלזל בך בציבור

חברע שכזאת יכולה להיות נחמדה כשאתן לבד, אבל כשאתן בסביבת אנשים היא תעצים את עצמה על חשבונך. היא מסוגלת לצחוק עלייך בחברה ובעיקר ליד המין הגברי, היא עלולה לזלות את תחום עיסוקך, ואף לצחוק על המראה החיצוני שלך – מה שיגרום לך למבוכה רצינית.

Untitled design (22).jpg

היא תמיד תשים עצמה במרכז

עברת פרידה קשה? בדיוק פיטרו אותך ממקום העבודה ומיצי החתול האהוב אבד? החברע שלך תיתן לך בדיוק חמש דקות לדבר על זה. לעומת זאת על הבחור שעשה לה עיניים 3 דקות בבר בליל אמש, היא תספר לך במשך שעתיים.

את תמיד תמתיני לה

החברע הכי טובה לא תתחשב בזמן שלך, ואת תמיד תמצאי את עצמך ממתינה לה. היא תמיד תאחר למפגשים שלכן, היא תמיד תתארגן שעות ליציאה, והיא 'תייבש' אותך לבד בבר ברגע שהיא תכיר בחור שמוצא חן בענייה. הזמן שלך אינו 'פקטור' עבורה.

את תמיד טועה

חברע מדהימה תמיד תגרום לך לחוש חוסר בטחון לידה בזמן שהיא תתקן אותך בכל דבר. היא תנסה לערער אותך ותגרום לך להרגיש שהיא יודעת הכל. היא תתקן אותך כל הזמן בניסוחי לשון, בעובדות מדעיות, ובנושאים אקטואליים בוערים, כאשר המטרה הינה להראות שהיא יודעת הכל!

 

חברע כזאת מתישה, ומייאשת. היפרדי ממנה ושלחי אותה להציק למישהי אחרת. את לא צריכה אנשים שליליים בחיים שלך.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00