מחקרים מראים: הצורה בה אתם הולכים מעידה על מצבכם הבריאותי

 

אנשים לא מודעים לכך שבכל צעד שלנו, אנחנו משתמשים במערכת העצבים ובשלד. ישנם לא מעט מיתוסים, הטוענים שהליכה יכולה להעיד עלינו לא מעט. אבל יש שבעה פרטים חשובים שיכולים להיות סממן למחלות שונות וזה אפילו הוכח מחקרית.

אם שמתם לב לאחת או יותר התופעות המפורטות אצלכם או אצל מישהו מהקרובים שלכם – מומלץ מאד לפנות לרופא.

1. צעד קצר

סיבות אפשריות – בעיה עם הברך או עם הירך. כאשר אנחנו צועדים קדימה, הברך צריכה להתיישר במלואה. אם קשה ליישר את הרגל, זה יכול להעיד על הפרעות בעבודת המפרקים. כתוצאה מכך – הצעד יהיה קצר מדי.
המליצו לאותו אדם לבדוק את מפרקי הירך והברך. אם לא פונים לרופא, זה עלול להעמיס על עמוד השדרה המותני וליצור כאבי גב.

2. צליעה

בעיה אפשרית – דלקת מפרק הברך. בן אדם צועד בצורה לא יציבה וכתוצאה מכך לא יכול לדרוך על הרגל במלואה. לפעמים מאבד איזון, במיוחד אם הברך "נתקעת". זה מסוכן כפליים: הברך יכולה להיתקע בכל רגע נתון ואז אפשר ליפול ולהיפצע. חוסר יציבות בהליכה הוא סימן לבדוק את הברך.

צליעה

3. תנועות ידיים מוגבלות

סיבה אפשרית – בעיות גב. כאשר אנחנו עושים צעדי ברגל ימין, השרירים בצד השני של פלג גוף עליון מייצבים את הגוף וגורמים לנו לקחת את יד שמאל קדימה. ככה זה עובד בכל צעד.
אם תנועת הידיים מוגבלת, זה מעיד על בעיות בגב: למשל פריצה של דיסק או הפרעות אחרות. תנועת ידיים מוגבלת בהליכה – סימן שצריך לפנות לאורטופד ונוירולוג.

תנועות ידיים

 

4. דריכה בעייתית

בעיות אפשריות: טרשת נפוצה, בעיות נוירולוגיות, בעיות שרירים. במקום לדרוך בצורה אחידה, הרגל יורדת למטה בפתאומיות, רעש וחוסר יציבות. הסיבות האפשריות לכך: ניוון שרירים, עצב תפוס, בעיות גב או טרשת נפוצה.

בעיות נוירולוגיות

5. התנדנדות

סיבה אפשרית – פגיעת ראש. אם אתם שמים לב שבן אדם מתקשה לשמור על היציבות וקצת מתנדנד בהליכה, אל תמהרו להאשים את האלכוהול. זו יכולה להיות תוצאה של טראומה. חוץ מבעיות איזון, לאחר הטראומה יכולה להיות סחרחורת בעליות וירידות במדרגות.

התנדנדות

6. הליכה איטית מדי

סיבה אפשרית – דיכאון. כאשר אנחנו צופים על בן אדם בדיכאון, אפשר לשים לב לתנועות אנכיות של הראש, נדנוד פלג גוף עליון, צעדים איטיים וקצרים ותנועות ידיים איטיות. אפשר לעזור לאותו בן אדם – פשוט ללכת לידו ולגרום לו ללכת מהר יותר. מצב הרוח שלנו ישתנה ככל שאנחנו נשנה את מהירות ההליכה.

7. הליכה קפיצית

הסיבה האפשרית – שרירי שוק נוקשים. ההליכה יכולה להיראות קפיצית וקטועה. אצל נשים בגלל הליכה תמידית על עקבים, היעדר אימוני מתיחות – אצל גברים ונשים יחד. אם לא מותחים את שרירי השוק, זה עלול לגרום לפציעה באזור הקרסול או הברך.

שררים נוקשים

בונוס: ככל שאתם הולכים מהר יותר, כך תחיו יותר

חוקרים בדקו 34,485 אנשים מעל גיל 65 וגילו שמי שמהם הלך מהם יותר, חי יותר שנים. אנשים שמהירות הליכתם הייתה מעל 1.2 מטר בשנייה חיו כמה שנים יותר מאחרים. צעדים מהירים יאריכו את חייכם.

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 24th, 12:01pm - 2020-09-24T12:01:08+03:00