הבטן כואבת? כל הסימנים שיעידו שהכבד שלכם רעיל

 

הגוף שלנו לא יכול לתפקד ללא הכבד שלנו, אך למרבה הצער רבים מאיתנו לא מתייחסים אליו בחשיבות הראויה. כאשר אנחנו מתרשלים בשמירה על הכבד שלנו, אנחנו ממלאים אותו ברעלים דבר שיכול להוביל לסיבוכים רבים.

כדי למנוע זאת, ישנם כמה סימני אזהרה שכדאי לנו להיות מודעים אליהם:

 

1. כאבים

הכבד ממוקם בחלק הימני העליון של הבטן ולכן אם אנחנו חשים כאבים באזור זה, זה יכול להעיד על בעיות מסוימות בכבד. אך היות וכאבים באזור זה הם שכיחים ביותר, כאשר מדובר על כאב חד וצורב זה כנראה יעיד על משהו אחר. הכבד משמש לניקוי הרעלים מהמזון שאנחנו צורכים ולכן כאשר אנחנו אוכלים מזונות שומניים מאוד, אנחנו מעמיסים על הכבד יתר על המידה. כאשר הכבד עמוס ברעלים, הוא אינו מסוגל לסנן את הרעלים מהגוף ולכן לא נעכל את המזון שאנחנו אוכלים בצורה טובה. דבר זה גורם לכבד להתנפח ולכן הכאב שנחוש יכול להעיד על רעילות בכבד.

d1.png©tapoos

 

2. הרגשת נפיחות

כאשר אנחנו לא מקפידים על תזונה בריאה, אנחנו גורמים לכשל בכבד, דבר שיכול להוביל לנפיחות גם באזורים אחרים בגוף כמו הרגליים או הקרסוליים. אם נתעלם מבעיות שהכבד מאותת לנו, הוא ינסה לרפא את עצמו, על ידי ייצור רקמות נוספות דבר שיגרום לנפיחות. אך ריפוי זה אינו באמת מועיל לכבד והוא גורם לו להיות פחות ופחות פונקציונלי עבורנו.

d2.png©tapoos

 

3. עלייה במשקל

אם אתם מבחינים שאתם עולים במשקל ללא סיבה מיוחדת, זה יכול להעיד על רעילות בכבד. כאשר אנחנו צורכים ממתיקים מלאכותיים, מזונות שומניים או אלכוהול בכמות מופרזת, אנחנו מעמיסים על הכבד שלנו והוא לא מסוגל לנקות את עצמו כראוי. לכן הגוף שלנו מייצר תאי שומן חדשים, על מנת לייצר מקום לכל הרעלים שהכבד איננו יכול לסננן.

d3.png©tapoos

 

4. גירודים ועקצוצים

סממן נוסף של בעייתיות בכבד, הוא התפרצות של אלרגיות. כאשר הכבד שלנו עמוס ועייף, רעלים חדשים הנכנסים לגוף מזוהים כאלרגנים ולא כרעלים שהכבד יכול להתמודד איתם. במצב זה הגוף שלנו פועל על מנת להתמודד עם האלרגנים החדשים על ידי יצירת של נוגדנים ווכימיקלים אחרים, דבר שיוצר לנו תחושה של עקצוצים וגירודים.

d4.png©tapoos

 

5. עור צהבהב

כבד פגוע יכול לגרום לצהבת, אשר מעידה על בעיה גופנית מסוימת. הכבד אוסף פיגמנטים צהבהבים שמשתחררים כאשר תאי דם אדומים מתים ומתפרקים במצב תקין. כאשר הכבד אינו פועל בצורה תקינה, הוא אינו יכול להיפטר מהכימיקל שגורם לגוון הצהבהב וכתוצאה מכך העור שלנו נצבע בגוון זה.

d5.png©tapoos

 

6. עייפות כרונית

תסמונת העייפות הכרונית נוצרת כאשר הכבד שלנו מלא ברעלים והיא גורמת לנו להרגיש כמו במצב של שפעת מתמשכת. הכבד אחראי על הרבה מהאנרגיה בה אנחנו משתמשים במהלך היום, על ידי הפיכה של הגלוקוז לגליקוגן ואחסון שלו לשימוש עתידי. כאשר הכבד שלנו חלש, הוא אינו יכול לייצר גלוקוז, דבר שמוריד את רמות האנרגיה שלנו ולא מאפשר לנו לתפקד באופן תקין.

d6.png©tapoos

 

אז מה אנחנו צריכים לעשות?

1. להיות מודעים לתסמינים הללו ולנסות להיות עם היד על הדופק, כמובן שאין מה להילחץ מכל בעיה קטנה שנוצרת, כי לכבד יש יכולות מופלאות לרפא את עצמו.

2. לדאוג לאורח חיים בריא, הכולל תזונה מלאה ובריאה ופעילות גופנית קבועה.

3. להפסיק להרוס את הכבד והגוף שלנו, על ידי צריכה של מזון מתועש, וניקוי של הכבד והגוף. ניתן לעשות זאת על ידי ניקיונות כבד או דיטוקסים מסוימים, על מנת להתחיל לשקם את ההרס שנוצר בגופנו. כמובן שחשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים לפני התחלה של תהליך ניקוי שכזה.

4. לצרוך באופן קבוע מזונות שעוזרים לנקות את הכבד כמו תה ירוק, מים עם לימון או כורכום, חליטות סרפד, מזונות ירוקים ועוד.

d7.png©tapoos

 

זכרו שהכבד הוא אומנם איבר יחסית שולי בגוף שלנו ולכן אנחנו לא מייחסים לו מספיק חשיבות, אך יש לו לא מעט פונקציות החשבות ויעילות לגופנו. לכן, חשוב לשים לב לסימני האזהרה ולשמור עליו מפני כל הדברים שפחות טובים לו.

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 21st, 12:23pm - 2020-09-21T12:23:27+03:00