ריח רע מהפה? 8 שיטות מעולות להיפטר ממנו

 

ריח הפה שלנו הוא אחד מהדברים שחשוב לשים אליהם לב, וזאת משום שכאשר אנו מדברים עם אחרים, מתנשקים, ומנהלים מערכות יחסים - אנו רוצים שריח הפה שלנו יהיה רענן ונעים.
ריח פה שאינו טוב עלול לגרום לבעיות שונות החל מבעיות במערכות היחסים הרומנטיות, מהעדר קרבה של חברים, תוך שריח פה רע יכול לגרור גם בעיות חברתיות, אישיות ותעסוקתיות.

אז כיצד ניתן להימנע מריח פה רע? 10 שיטות מעולות שישאירו את המסטיקים בצד:

1.שינוי התזונה

תזונה

 ריח פה לא נעים להיגרם בשל תזונה לקויה, כאשר מקרים של ריח כפה שנובע מתזונה לקויה הם מקרים שבהם סוכריות לרענון הפה וצחצוח שיניים לא מאד יסייעו.  בשל כך מומלץ להתייעץ עם תזונאי ולהבין אילו מאכלים מומלצים לכם ואילו מאכלים גורמים לכם לריח לא נעים ואף לריח רקוב שמקורו לאו דווקא מחלל הפה, אלא מהקיבה. שנו את התזונה שלכם באמצעות אנשי המקצוע ונסו לצרוך מאכלים בריאים יותר.

2. מניעה מדיאטות קיצוניות והרעבה עצמית

גורם נוסף שיכול להוביל לריח רע בפה הוא דיאטות קיצוניות ודיאטות 'כאסח' שרבים מהאנשים מנסים. דיאטות שמובילות לרעב ופעולות של הקאה למען הרזייה יכולות להזיק מאד לשיניים ולהוביל לריח רע בחלל הפה. הימנעו מפעולות קיצוניות להרזיה, ואכלו באופן בריא ומסודר.

3. טיפול שיננית

ריח רע בפה עלול להיגרם גם בשל דלקות חניכיים. בשל כך מומלך להגיע אל טיפול שיננית בכל חצי שנה. טיפול כזה יעזור לכם ליהנות מחניכיים בריאות יותר והוא ימנע נסיגת חניכיים, דלקות וריח רע בחלל הפה.

4. צחצוח שיניים נכון

צחצוח

הקפידו על צחצוח שיניים באופן קבוע של 3 פעמים ביום. התחילו לצחצח את הפה בהתחלה עם מברשת נקייה וללא משחה וזאת על מנת להוציא את הלכלוך מהשיניים. לאחר מכן הניחו על מברשת השיניים משחת שיניים שמסייעת לקבלת ריח נעים מהפה וצחצחו את השיניים מלמעלה עד למטה בתנועות מעגליות. צחצוח על כזה על בסיס יומי יסייע לכם להפטר מריח רע בחלל הפה.

5. הימנעות מעישון ושתיית אלכוהול מרובה

 עישון סיגריות המכילות ניקוטין עלול להכתים את השיניים וגם לגרום לריח רע מהפה. בנוסף, עבור רבים שאינם מעשנים ריח של סיגריות שיוצא מגופו של אדם יכולה להרתיע ולגרום לרתיעה. לכן חשוב לנסות ולהפחית את כמויות הסיגריות שאתם מעשנים, שגם אינן טובות לבריאות, גם גורמות לריח רע וגם מכתימות את השיניים.
בהמשך לסיגריות, חשוב לדעת שגם שתייה של משקאות אלכוהוליים באחוז גבוה יכולה לגרום לריח רע בפה. לכן חשוב לשתות במידה.

6. שתיית מים מרובה

הקפידו לשתות מים וודאו כי המים שאתם שותים אינם מכילים אבנית. שתיים מים נקיים תסייע להגברת חילוף החומרים וניקיון חלל הפה, תוך שמים ללא אבנית יסייעו למנוע דלקות חניכיים.

7. לעיסת בזיליקום

בזיליקום

 השתמשו בחומרים טבעיים ליענון הפה. לעיסת עלי בזיליקום טרי, תקנה לכם פה רענן למשך כל שעות היום. כן, כן, בזיליקום.

8. צחצוח הלשון

 ריח פה רע עלול להיגרם לעיתים בשל לשון שאינה נקייה. לשם כך חשוב לרכוש מברשת מיוחדת ללשון ולצחצח את הלשון לפחות פעם אחת בשבוע.

אז זה הזמן להתחיל לשמור על ריח טוב, על ניקיון השיניים ועל היגיינת הפה!
 

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 21st, 12:23pm - 2020-09-21T12:23:27+03:00