10 דברים שאנשים חזקים מנטלית לא עושים

 

כולנו היינו שמחים להאמין שאנחנו אנשים חזקים מנטלית, כאלה שיכולים להתמודד עם אתגרי החיים בשלווה וחן. לצערנו, הרבה פעמים החיים מושכים אותנו לכיוונים אחרים ומאתגרים יותר, כאלה שקשה לנו לקבל אותם. אבל מה הופך בן אדם להיות חזק מנטלית? הנה הרשימה שלנו:

1. הם לא מבזבזים זמן ברחמים עצמיים

אנשים חזקים מנטלית לא יושבים ומרגישים רע בגלל המצבים והנסיבות שהביאו אותם למצב בו הם נמצאים. הם תמיד לוקחים אחריות אישית ומבינים שהחיים לא תמיד הוגנים או קלים.

2. הם לא מוותרים על שליטה

אנשים חזקים מנטלית לא נותנים לאנשים אחרים לנצל אותם, או מוותרים על השליטה שלהם בחייהם. לעולם לא תשמעו אותם אומרים "הוא גרם לי להרגיש רע" כי הם יודעים שהם אלה שבשליטה מוחלטת על הרגשות שלהם, ולהרגיש רע בנוגע למשהו היא החלטה שהם לוקחים.

3. הם לא מפחדים משינויים

שינויים הם חלק מהחיים, ולמעשה שינוי יכול להיות ברכה. אנשים חזקים מנטלית מחבקים שינויים, הם יודעים שגמישות היא ערך עליון בחיים, ויודעים להסתגל לנסיבות חדשות בלי להתלונן.

4. הם לא מבזבזים אנרגיה על מה שאינם יכולים לשנות

לא תשמעו אדם חזק מנטלית מתלונן על פקק בדרך הביתה, או שפוטר מהעבודה. במקום, הם מתעסקים בדברים שהם כן יכולים לשנות, כמו הגישה שלהם לחיים.

חזק

5. הם לא מנסים לרצות את כולם

אנשים חזקים מנטלית מבינים שהם לא יכולים לספק את כולם באותו הזמן, ואינם מפחדים לומר 'לא'. הם תמיד הוגנים ונעימים עד כמה שהם רק יכולים, אבל הם יודעים איך להיות אסרטיביים כאשר מישהו לא מסכים עם הפעולות שלהם.

6. הם לא מבזבזים זמן על העבר

לאנשים חזקים מנטלית אין חרטות על העבר, והם אינם מתעסקים יותר מידיי במה יכלו לעשות אחרת. הם מזהים את הטעויות שלהם ולומדים מהן, אבל הם לא מבזבזים זמן בחלומות בהקיץ על מה היה יכול להיות. אנשים חזקים מנטלית חיים בהווה, עם מבט לעתיד.

7. הם לא שופטים אחרים

אנשים חזקים מנטלית שמחים כאשר מישהו אחר מצליח. הם לא מקנאים ולא נפגעים אם מישהו אחר מצליח יותר מהם. הם מבינים שהצלחה מגיעה עם עבודה קשה, והם מוכנים לעבוד קשה כדי להשיג את המטרות שלהם בסופו של דבר.

8. הם לא מוותרים לאחר כישלון

אנשים חזקים מנטלית מבינים שכישלון הוא לא סיבה טובה מספיק כדי לוותר. הם רואים בכישלון כהזדמנות ללמידה ולגדילה, והם ימשיכו לנסות עד שישיגו את מה שהם באמת רוצים.

מנטלי

9. לא מפחדים להיות לבד

אנשים חזקים מנטלית מכירים את עצמם טוב מספיק כדי להיות לבד. הם לא מפחדים להיות בשקט ועם עצמם, ולא מפחדים להתמודד עם התחושות שעשויות לעלות בזמן שלהם לבד. הם פשוט נהנים בחברת עצמם.

10. הם לא מצפים לתוצאות מידיות

בין עם זה לפתוח עסק או לחזור לכושר, אנשים חזקים מנטלית יודעים שלפעמים להצלחה לוקח זמן להגיע. הם תמיד עושים את הטוב ביותר ועובדים קשה, אבל הם לא מצפים שהתוצאות יהיו מידיות, יש להם סבלנות. 
 

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 21st, 12:23pm - 2020-09-21T12:23:27+03:00