כאבי מחזור : 10 טריקים לקיצור ימי המחזור

 

תקופת המחזור היא תקופה שנחשבת קשה למרבית הנשים. בימי המחזור קשה יותר להשתתף בפעילויות ספורטיביות, פחות נוח ללבוש את הבגדים האהובים עלינו, לא כל כך נעים לקיים יחסי מין, וכאבי המחזור כוללים סבל רב: התכווצויות, מיגרנות, כאבי גב ומצב רוח רע שתוקף אותנו.

לעיתים המחזור החודשי עלול גם להיות ארוך מהרגיל, מה שמכביד על התקופה הזו בחודש עוד יותר.

ובכל זאת, ישנן בשורות טובות: באמצעות מספר טריקים מעולים - אפשר לקצר את ימי המחזור וליהנות ממחזור קל יותר וקצר יותר.

 

אז מהם הטריקים?

 

1. שינוי בהרגלי התזונה

בזמן המחזור מומלץ לצרוך מזונות שישפרו את חום הגוף, יאיצו את זרימת הדם ובכך ייסעו לסיים את המחזור מהר יותר. בין המזונות: דלעת, פפאיה, אפרסקים, משמשים, גזר, תרד ובשר אדום. מזון זה עשיר בקרוטן המשפר את חום הגוף, מזרים את הדם ובכך מקצר את ימי המחזור.

f1.jpg©sarcasm

 

2. שתיית תה צמחים

תה צמחים וחליטות תה יכולים גם הם לעורר את זרימת הדם באזור אגן הרחם, ולעורר את זרימת הווסת. בנוסף, חליטות תה טבעיות יעזרו לשפר את כאבי המחזור וימנעו תופעות לוואי שגורר עמו המחזור כמו: כאבי גב, כאבי בטן ומצבי רוח רעים. התאימי את החליטה שמתאימה לך בהתייעצות עם רופא או תזונאית.

f2.jpg©sarcasm

 

3.שתיית מים

שתייה מרובה של מים תעזור לשטוף את הרחם ואת איברי הגוף מדם המחזור. ברגע שאת שותה מים, את יכולה לסייע לרקמות ולגוף להתנקות ואת מרגישה ערנית וחיונית יותר. בנוסף, רצוי להחליף שתייה ממותקת שמשקאות שאינם מכילים קלוריות וחומרים שאינם בריאים לגוף.

f3.jpg©sarcasm

 

4. שימוש בתחבושות במקום בטמפונים

זה נכון שטמפונים נחשבים אסטטיים וקומפקטיים יותר מהתחבושות. אך מוטב לדעת כי הטמפונים עוצרים את זרימת הדם ובכך לא מאפשרים לגוף לסיים את המחזור מוקדם יתר. לכן, כדאי להחליף את הטמפונים בתחבושות לפחות בזמן שאת ישנה או נמצאת בבית.

f4.jpg©sarcasm

 

5. אורגזמה

כן, אורגזמה. הגעה לאורגזמה יכולה לעזור לך לקצר את משך המחזור שלך. זה בסדר אם החבר שלך אינו זמין עבור סקס, את תמיד יכולה לעשות את זה על ידי אוננות.

זכרי: אורגזמה תסייע לנוזלי הגוף לצאת ולמחזור להתקצר.

f5.gif©sarcasm

 

6. קיום יחסי מין

עבור רבות מהנשים קיום יחסי מין בזמן מחזור הם בגדר טאבו. עם זאת, כדאי שתדעי כי קיום יחסי מין בזמן מחזור ישפרו את זרימת הדם, תוך שיחסי המין ייעזרו להפטר מהתכווצויות מעיקות של הבטן בזמן המחזור.

f6.jpg©sarcasm

 

7. פעילות גופנית

זה נכון שבזמן מחזור לא ממש בא לך לזוז. אבל ביצוע פעילות גופנית בזמן מחזור תצמצם את מספר הימים של המחזור, ותעזור להפטר מכאבי מחזור מעיקים.

f7.jpg©sarcasm

 

8. תרופות מדף

בזמן כאבי מחזור אפשר להיעזר בתרופות מדף כמו: אספירין, נפרוקסן, ואיבופרופן שהן תרופות נוגדות דלקת. התרופות יפחיתו את כמות הדם בזמן המחזור ואת ההתכווצות שבבטן.

f8.jpg©sarcasm

 

9. שימוש בגלולות מניעה

גלולות מניעה יכולות לסייע לך לסדר את המחזור, לקצר אותו וליהנות ממחזור קצר יותר.

f9.jpg©sarcasm

 

10. לימון

מציצה של פרוסת לימון במהלך ימי המחזור יכולה לעזור לך להקטין את משך תקופת המחזור.

f90.jpg©sarcasm

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 7th, 1:38pm - 2020-09-07T13:38:47+03:00