7 עצות פשוטות שיעזרו לכם להישאר בריאים גם אם מישהו מבני הבית כבר חולה

אנשים שמשתעלים או מתעטשים מהר מאד מפזרים סביבם את החיידקים. זאת הסיבה שממליצים להם לקחת חופשת מחלה ולנוח בבית, כדי לא להדביק את הקולגות לעבודה. אבל מה יעשו אנשים שחיים בבית עם אדם מצונן או לא מרגיש טוב? אספנו כמה עצות שיסייעו לכם לא להידבק.

 

1. ניקיון יסודי

כאשר אחד מבני הבית חולה, לא מספיק לנקות ניקיון רגיל. חשוב מאד לעשות ניקיון יסודי – לנגב את הרצפה, את כל המשטחים, את ידיות הדלתות, שלטים, מתגים וכד'. השתמשו לצורך כך בחומרים אנטיספטיים.

אל תשכחו לאוורר את החדרים, במקרים רבים הוירוסים עוברים מאדם לאדם באמצעות האוויר. לכן חשוב מאד לא רק לנקות היטב אלא גם לאוורר את החללים בהם שוהה אדם חולה.

r1.jpg

 

2. כביסה

יש לכבש את הבגדים, את המצעים ואת המגבות של אדם חולה בחום הכי גבוה האפשרי ורצוי עם חומרים אנטיספטיים. בשביל בגדים לבנים יתאימו מלביני כלור, לצבעוניים יש להשתמש באבקות עם תוספת אנטי-בקטריאלית. אם במכונת הכביסה שלכם יש אפשרות ייבוש, אל תוותרו עליה. אפשר גם לגהץ את המצעים ואת המגבות, חום גבוה יחסל חיידקים עמידים למדי.

r2.jpg

 

3. אמצעי היגיינה

שימו לב שכל הטישו שמשתמש בהם החולה מיד נזרק לפח זבל ולא נשאר לשכב על הספה או על השולחן. קנו עבור החולה מברשת שיניים חדשה והעמידו אותה בנפרד מאחרים. אחרי שהוא מבריא, זרקו את מברשת השיניים לפח.

r3.jpg

 

4. "אוגרי אבק"

השתדלו להרחיק מבן אדם חולה את הדברים שאוגרים אבק – כריות נוי, כרבוליות וכל שאר הדברים שבדרך כלל צריך לכבס, כי אפילו ניקוי יסודי לא מנקה אותם בצורה מספקת.

r4.png

 

5. עציצים

עציצים שמפרישים פיטונצידים הורגים או מדכאים התרבות החיידקים גורמי המחלה בחדר, לכן כדאי לשים אחד-שניים כאלה על אדן החלון.

r5.jpg

 

6. ארומטיזציה של האוויר

כאן פועל אותו עיקרון כמו עם העציצים. שמנים אתריים מפרישים פיטונצידים, שלא מאפשרים לחיידקים ובקטריות להתרבות. מומלץ מאד שמן לבנדר, אקליפטוס, בזיליקום, מליסה, וכמובן בצל ושום (שלא צריך את השמנים שלהם אלא מספיק לחתוך ולהניח בחדר).

אפשר להדליק קטורת או להוסיף כמה טיפות שמן אתרי למים ולהשפריץ בחדר באמצעות בקבוק התזה.

r6.jpg

 

7. מסכות

בתקופת האחרונה אנחנו רגילים לראות אנשים לובשים מסיכות בכל מקום ציבורי. גם בבית המסכה לא תזיק, אבל חשוב לשים לב לשני תנאים:

א. לשים מסכה בכל מגע עם בן אדם חולה

ב. יש להחליף מסיכות לעתים תקופות.

אל תשכחו שמסיכה זה לא פתרון אולטימטיבי. כדאי לממש גם המלצות אחרות שנתנו כאן בכתבה.

r7.jpg

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 7th, 1:34pm - 2020-09-07T13:34:41+03:00