7 תסמינים שמרגיש בן אדם כאשר בגופו יש עודף מלח

 

עודף מלח בגוף זה לא משהו כל כך נעים. חלק מהתסמינים ידועים מכולנו, כמו יתר לחץ דם, וחלקם – מפתיעים מאד. מידע זה מיועד להמלצה בלבד, כמובן שאם יש לכם אחד או כמה מהתסמינים האלה עליכם דחוף לפנות לרופא. אז בואו נראה, מה עלול לקרות לכם אם יש לכם עודף מלח בגוף.

1. עצבנות יתר

בגלל שעודף מלח משפיע על הגוף לרעה, ובעיקר על מערכת העצבים ההיקפית והמוח), אנחנו מתחילים להתעצבן ולכעוס יותר. אם שמתם לב שהפכתם לעצבניים וזה לא קשור לדברים אחרים, כדאי לבחון את רמת המלח בדם. הערכים התקינים של נתרן בדם צריכים להיות סביב 135-145 mmol/l.

e1.jpg©adme

2. בצקות מוגזמות

בתמונה מצד שמאל – רגל עם בצקת, מצד ימין – רגל בלי בצקת.
עודף מלח משפיע לרעה על תפקודי כליות ומפר את האיזון בין נתרן לאשלגן. הגוף מתחיל לאגור נוזלים ואנחנו מתחילים לסבול מבצקות, במיוחד באזור הפנים והרגליים.

e2.png©adme

3. כל הזמן רוצים לשתות

בתמונה משמאל – יותר מ-8 כוסות ביום / מימין – 8 כוסות ביום
אחד הסימנים החשובים שמעידים על עודף מלח בגוף – צימאון. אם אנחנו שותים יותר מדי מלח, אנחנו מפרים איזון של מים בתאים וזה מוביל לכך שאנחנו רוצים לשתות יותר ויותר. יובש בפה גם יכול להעיד על כמות מלח גבוהה מדי בגוף.

e3.png©adme

4. האוכל מרגיש לא מלוח מספיק

בתמונה משמאל: כל הזמן ממליח את האוכל / מימין: לא מוסיף מלח לאוכל
אם האוכל שלנו נראה לנו לא מלוח אפילו כשהאחרים טוענים שיש מספיק מלח, זה יכול להעיד על כך שהתרגלנו לאכול אוכל מלוח מדי ולכן אוכל רגיל יכול להיתפס כתפל. נסו להוריד בכמות המלח ולהשתמש ביותר תבלינים.

e4.png©adme

5. הדופק עולה

בתמונה משמאל: דופק מעל 90 פעימות לדקה / מימין: דופק 60-90 פעימות לדקה
לחץ דם גבוה בגלל כמות נתרן גדולה בגוף קורה בגלל סמיכות דם גבוהה מדי. זה גורם ללב לעבוד קשה יותר ובתנאי העומס.

e5.png©adme

6. מאד רוצים לשירותים, במיוחד בלילות

בגלל צימאון חזק שנגרם בגלל עודף נתרן, אנחנו שותים הרבה מים, הכליות עמוסות וזה גורם לנו ללכת לשירותי לעתים קרובות יותר במיוחד בלילה.

e6.png©adme

7. תחושת חוסר נוחות בשרירים

בתמונה משמאל: תחושות כאב בשרירים / מימין: השרירים בריאים
מעבר לכך, בגלל עודף מלח בגוף יכולים גם לכאוב השרירים שלנו. פעילות של משאבת נתרן-אשלגן ונוירונים צריכה להיות תקינה כדי שהשרירים שלנו יעבדו כמו שצריך. עודף מלח פוגע באיזון זה ואנחנו יכולים אפילו להרגיש איך השרירים שלנו "קופצים".

e7.png©adme

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 1st, 1:04pm - 2020-09-01T13:04:46+03:00