8 עובדות מעניינות על המוח שלנו

 

מוח הוא אחד האיברים המסתוריים ביותר בגופינו. להלן מספר עובדות שיעזרו לכם להכיר אותו טוב יותר.

 

via GIPHY

 

המוח לא יכול לחוש כאב

אין צורך בהרדמה כדי לבצע ניתוח מוח. במוח אין עצבים שמעבירים את תחושת הכאב, אבל הם ישנם ברקמות העוטפות את המוח. לכן כשאנחנו חושבים שכואב לנו הראש, אנחנו חשים כאב ברקמות שמסביב למוח ולא בתוך המוח עצמו.

 

המוח פעיל יותר כשאנחנו ישנים

הפעילות המוחית יוצרת גלים הניתנים למדידה. לכן אנחנו יודעים שבמהלך השינה המוח שלנו עובד קשה. כשאנחנו ערים המוח מייצר גלי אלפא וגלי בטא, ואילו במהלך השינה המוח מייצר גלי טטא והם עוצמתיים יותר מגלי אלפא וגלי בטא.

 

אהבה היא פעילות מוחית

בזמן שמשוררים מדברים על הרגש הנעלה של האהבה, הרופאים מספרים שאהבה היא בעצם פעילות מוגברת של אותם אזורים במוח שאחראים על תחושת ההנאה.

 

המוח מייצר מספיק חשמל כדי להפעיל נורה חשמלית

במהלך היום המוח שלנו מייצר חשמל בכמות שמסוגלת להפעיל נורה חשמלית קטנה. ודרך אגב, המוח שלנו עובד מהר יותר מכל מחשב הכי חזק שזולל חשמל בעצמו.

 

המוח זקוק לחמצן וגלוקוז כדי להמשיך להתקיים

אם המוח שלנו לא יקבל חמצן או גלוקוז במשך 3-5 דקות, הפגיעה תהיה בלתי הפיכה. מאידך, המוות המוחי הוא כמעט אף פעם אינו מידי. גם אם כרתו לבן אדם את הראש, המוח ממשיך להתקיים עוד מספר דקות, כל עוד יש בתאיו חמצן וגלוקוז.

 

היקף הזיכרון של המוח כמעט ולא מוגבל

על אף שאחרי ישיבות מסוימות נראה לנו שאין כבר מקום בראש למידע נוסף, בפועל לא ניתן לצבור כל כך הרבה מידע שלמוח לא יישאר מקום אחסון בשבילו. בשונה מטלפונים ומחשבים, יש לנו זיכרון בלתי מוגבל, הבעיה היא רק עם שליפת המידע.

 

המוח מורכב מ-60% שומן

זה האיבר בעל אחוז השומן הגבוה ביותר בגוף. לכן לבריאות המוח חשוב כל כך לצרוך אומגה-3. השומנים הטובים מחזקים את תאי המוח ומכניסים אליהם ויטמינים. כמו כן, הם מפחיתים דלקות ומסייעים לתפקוד המערכת החיסונית.

 

הזיכרון המידי שלנו מספיק ל-20-20 שניות בלבד

שמתם לב שכאשר מסיחים את דעתנו, אנחנו שוכחים מה רצינו לומר? זה קורה כי הזיכרון המידי שלנו מספיק ל-20-30 שניות בלבד, כאשר המספרים נשמרים ל-7.3 שניות בממוצע.

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 1st, 1:04pm - 2020-09-01T13:04:24+03:00