הילד מתקשה לקום בבוקר? רעיונות בדוקים להפוך את הבוקר שלכם לרגוע

 

להעיר ילד בבוקר בלי צעקות ועצבים – זה לא קל. הילדים עדיין לא חזרו לשגרה אחרי החופש הגדול, בסופי שבוע הם קמים מוקדם ומעירים את כולם, אבל באמצע השבוע – נדמה שרק צעקות וניעורים, הבטחות והתחננות יכולים לעזור.

כך תהפכו את הבוקר שלכם לנעים עבור כל המשפחה:

 

1. הכינו את הילד מהערב

אם מדובר בילד מאד קטן, אפשר לארגן את הדברים שלו בעצמכם. אם מדובר בילד גדול יותר, אפשר לעשות לו שיחת מוטיבציה: הכינו יחד את הבגדים או את התלבושת האחידה, עזרו לו לארגן את התיק. אם הוא יידע שהתיק מסודר והבגדים מחכים לו, הוא יחסוך זמן ויוכל אפילו לשחק עוד קצת לפני שיוצאים מהבית.

 

2. עיסוי כפות ידיים וכפות רגליים

כפות הידיים והרגליים מלאות בנקודות רגישות, שמעוררות ומעירות. עשו את העיסוי בעדינות, והילד יקום בעצמו. תוסיפו לזה קצת חיבוקים ונשיקות ואפשר לשכוח מבקרים קשים.

 

3. תנו להם זמן להתעורר

כדי להתעורר, אנחנו זקוקים ל-10-15 דקות. ילדים, כידוע, נוטים לשינויי מצב רוח ולכן עושים דברים דווקא לעתים קרובות. אם לא להאיץ בהם, אלא פשוט להעיר ולאפשר להם להתפנק קצת במיטה, הם יקומו בעצמם אחרי כמה דקות. שימו שעון מעורר רבע שעה לפני הזמן.

 

4. אור בוהק

ידוע שאור חזק עוצר את יצירת מלטונין, הורמון השינה ומעודד את ייצור הורמוני האושר. בחורף, כאשר אנחנו נאלצים להעיר את הילדים בחושך, אפשר קודם כל להדליק את מנורת הלילה ואז את האור "הגדול". תוספת הדרגתית של אור בחדר מחקה את זריחת השמש.

y1.jpg©takprosto

 

5. מוזיקה שמחה

שום דבר לא מעיר אותנו טוב יותר ממוזיקה מקפיצה. הדליקו שיר ותעירו את הילד תוך כדי ריקוד. גם אם הילד לא יקפוץ ישר מהמיטה, הוא בטוח יתעורר.

 

6. ארוחת בוקר מתוקה

זה לא מספיק להקים את הילד מהמיטה, צריך גם להעיר אותו ולמלא אותו באנרגיה. ארוחת בוקר מתוקה – קורנפלקס, תה עם סוכר או יוגורט מתוק זה נהדר. פחמימות מעירות ומשמחות את כולנו.

 

7. תכנון בוקר

הכינו רשימת הדברים שהילד צריך לעשות בבוקר. אפשר לצייר אותו או לכתוב על פתקים נפרדים ולתלות במקומות מתאימים – ליד הכיור, על המראה, על הארון. זה יהפוך את הבוקר שלכם למשחק. כמובן, חשוב מאד לעודד את הילד ולהחמיא לו על הדברים שעשה בזמן.

 

8. עידוד

תבטיחו לילד על הביצוע המדויק של כל המשימות פרס – סרט וידאו או משחק. אבל חשוב מאד שתעמדו בהבטחתכם, אבל אל תיפלו למלכודת המניפולציה של הילד.

y2.jpg©takprosto

 

9. צרו עניין

מדובר בסוג של תוספת לסעיף הקודם. ברור: אם הילד יצפה להרפתקה או בשורה טובה, הוא יתעורר מהר יותר. המציאו סיפור על צעצוע שנסע לטייל בעולם וחוזר בעוד חודש – תנו לו למחוק ימים בלוח שנה, כדי לדעת כמה עוד נשאר.

 

10. הישארו רגועים

השתדלו לא לצעוק ולא להתעצבן. הילד שלכם זקוק ליותר זמן כדי להתארגן ולקבל החלטות. אם תעלו את הטונים, הוא יתחיל לחקות אתכם ולריב.

 

עצה קטנה:

כל הבעיות של הבקרים שלכם הם בגלל חוסר הארגון שלכם ולא של הילדים שלכם. אם תסבירו לילדים בצורה נכונה מדוע חשוב לקום מוקדם ותוכלו לעניין אותו, לא תהיה שום בעיה. ועוד נקודה חשובה: שימו לב, מתי הילדים שלכם הולכים לישון.

ספרו לנו בתגובות – מה הטיפים שלכם להעיר את הילדים במהירות וביעילות?

 

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 1st, 1:03pm - 2020-09-01T13:03:07+03:00