דווקא עכשיו - להתחבק זה גם נעים אבל מסתבר שגם בריא

חיבוק הוא נעים והוא גם דרך נפלאה להעביר רגש, בין אם בצורה רומנטית או בצורה אפלטונית. כשאנחנו מתחבקים אנחנו מרגישים מחוברים אחד לשני, דבר שמייצר קירבה, ביטחון ואמונה.

אך מעבר לנעימות ולתחושת החמימות שהוא יוצר, לחיבוק יש כמה יתרונות נוספים והם כל כך נפלאים שאנחנו ממש מפצירים בכם לבדוק אותם.

 

עוזר להתמודד עם כאב

בזמן חיבוק מופרש אוקסיטוצין שהוא הורמון המופרש גם בזמן קיום יחסי מין ולידה. האוקסיטוצין עוזר להפיג תחושות של כאב, צער או עצב ולכן כאשר אתם מחבקים ילד שקיבל מכה, אתם לא רק מנחמים אותו אלא באמת עוזרים לו להתמודד עם הכאב.

f1.jpg

 

משפר את תפקודי הלב

החיבוק גורם להאצה של מחזור הדם, אשר עוזר לחזק את הגוף ומשפר את תפקודי הלב. לכן כשאנחנו מתחבקים אנחנו בעצם מאמנים את הלב שלנו ומשפרים על הדרך גם את התפקוד הגופני שלנו.

f2.jpg

מגן על המערכת החיסונית

כשאנחנו מתחבקים אנחנו יוצרים לחץ על עצם בית החזה שלנו שנקרא הסתרנום, לה יש השפעה על הגוף שלנו. החיבוק גורם להאצה של מחזור הדם והפרשות של מולכים עצביים אשר גורמים לגירוי של בלוטת התימוס, אשר מסייעת לוויסות של ייצור כדוריות הדם הלבנות בגוף שלנו. היות וכדוריות אלו משמשות כמגנות על המערכת החיסונית, כאשר הכמות המיוצרת בגופנו מבוקרת אנחנו בעצם עוזרים להגן על המערכת החיסונית שלנו.

 

משפר מוטיבציה

כתוצאה מחיבוק נוצרת אצלנו תחושה של אהבה, חום וביטחון, אשר גורמים לנו להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמנו. לכן חיבוק גם יכול בקלות לעזור לנו לשפר את המוטיבציה שלנו וגרום לנו להרגיש הרבה יותר בטוחים בעצמנו.

f3.jpg

 

מרגיע

מחקרים הוכיחו כי חיבוק אשר נמשך יותר מ 30 שניות, גורם לייצור של סרוטונין ודופמין אשר גורמים לנו להרגשת אושר ורוגע. כך שאנחנו מתחבקים חיבוק חם וארוך, אנחנו לפתע מרגישים הרבה יותר נינוחים ורגועים.

f5.jpg

 

מרפה את השרירים

כשאנחנו מתחבקים הגוף שלנו מתחמם כתוצאה משחרור מטען רגשי, הפרשות של מוליכים עצביים וכמובן מהחום אותו החיבוק מייצר. כל זה גורם להאצה של מחזור הדם, דבר שעוזר להרפות את השרירים ולשחרר את הגוף.

 

גורם לכם להיות כאן ועכשיו

החיבוק מאפשר לנו לעצור ממירוץ החיים המטורף בו אנחנו חיים, כי כאשר אנחנו נשאבים לתוך החיבוק אנחנו לפתע נוכחים ברגע וזה מאפשר לנו להתמקד בהווה ובעכשיו בלי לדאוג למה שיקרה בעתיד.

f4.jpg

 

מפחית כאב ועצב

כאשר אנחנו מתחבקים חיבור ממושך זה גורם להפרשה של אנדורפינים, אשר מטרתם להפחית את הכאב ולשפר את מצב הרוח. חלק מהתפקידים של האנדורפינים הוא חסימה של נתיבי כאב במערכת העצבים והאצה של מחזור הדם. כשאנחנו מאיצים את מחזור הדם אנחנו גורמים להגברה של כמות הדם שמגיע לרקמות השונות, דבר שעוזר בריפוי פצעים וחבלות.

f6.jpg

 

מפחית סיכוי לדיכאון

היות והחיבוק גורם להפרשה של הורמונים ומוליכים עצביים כדוגמת דופמין אשר תפקידו לגרום לכם להרגיש טוב יותר, כאשר אנחנו מתחבקים הרבה אנחנו מפחיתים את הסיכוי לדיכאון. מחקרים הוכיחו כי אנשים אשר בגופם הופרש פחות דופמין, כלומר הם היו פחות מאושרים, היו בסיכון גבוהה יותר לפתח דיכאון או הפרעות נפשיות דומות. כך שחיבוק עוזר להגדיל את מצבור הדופמין בגוף ולהפחית את הסיכוי לדיכאון.

 

אז לא משנה מה אתם חשים עכשיו, בין אם אתם מרגישים נינוחים או בטוחים או דווקא עצובים או מתוחים. זה די ברור שחיבוק אחד קטן יכול לגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב, אז למה אתם מחכים?

Published by MISHTI.CO.IL - August 11th, 12:41pm - 2020-08-11T12:41:35+03:00