אחיות או לא להיות- על פי מחקרים, אנשים שיש להם אחיות מאושרים יותר

בפעם הבאה שאחותכם עולה לכם על העצבים, מביכה אתכם בפומבי או מחסלת את מה שתכננתם לאכול בעצמכם, כדאי שתסלחו לה, ומהר...
למעשה, אתם בכלל צריכים להודות לה, כי לפי מחקר חדש, אם יש לכם אחיות סביר להניח שתאמצו גישה מאושרת ואופטימית יותר לחיים.

r2.gif

במחקר שהקיף  571 אנשים צעירים בגילאי 17-25 נשאלו הנבדקים שאלות שונות לגבי חייהם. הממצאים הראו שאלה שגדלו לצד אחיות הם בעלי סיכוי טוב יותר להיות מאושרים.
המשתתפים מילאו שאלונים פסיכולוגיים שנגעו במגוון רחב של נושאים, כולל בריאות נפשית והסתכלות חיובית על החיים.
מסתבר, שאחיות מלמדות את האחים שלהן להיות פתוחים יותר ולהביע את רגשותיהם בקלות, כישורים שתורמים לבריאות נפשית, כך מאמינים החוקרים.

אחד מהחוקרים, פרופ' טוני קאסידי, אומר:
"נראה שבמשפחות שבהן יש אחיות, הן מעודדות תקשורת פתוחה יותר ולכידות משפחתית. היכולת הטובה של ביטוי רגשות היא מרכיב חיוני לבריאות נפשית.

r1.jpg

 

ומה קורה כשיש רק אחים במשפחה?

נראה שהנטייה הטבעית של בנים היא לא להציף נושאים מחיי הרגש ולא לדבר על דברים. כשבנים גדלים יחדיו ללא השפעה של נוכחות נשית בקרב ילדי המשפחה, הם נוטים לפתח "קשר שתיקה" ולא לדון בעניינים אישיים. כשיש בנות בסביבה, הן פשוט שוברות את הקשר הזה, ומלמדות את אחיהן לדבר".

קאסידי הוסיף שממצאים אלה היו בולטים אף יותר במשפחות בהן ההורים נפרדו: "אני מאמין שהממצאים שעלו מהמחקר יכולים לשרת את הסביבה בבואה להציע למשפחות וילדיהן עזרה בתקופות קשות או לוחצות. ייתכן שעלינו לתת על כך את הדעת כאשר אנחנו מטפלים במשברים בקרב משפחות בהן יש אחים בנים בלבד".

מחקר אחר שהקיף 395 משפחות שבהן יותר מילד אחד, העלה כי החיים עם אחות הופכים אותך לאדם נחמד יותר. על פי מחקר זה, גם לאחים בנים יתרונות משלהם, כל עוד נשמרים יחסים אוהבים ולא מתבססים דפוסים לוחמניים.

החוקרת שהובילה את המחקר, לורה פדילה-ווקר, מסבירה:
"המחקר מראה שכאשר גדלים עם אהבה בין אחים – לא משנה מאיזה מין - ישנם סיכויים נמוכים יותר להתנהגות עבריינית וסביר להניח שילדים כאלה יפתחו התנהגויות חברתיות יותר, כגון חביבות ונחמדות, מוכנות להתנדבות וסיוע לזולת".

אז תנו חיבוק לאחיות שלכם... מומלץ גם נשיקה גדולה, ואל תשכחו שבזכותן אתם מאושרים יותר!

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 11th, 12:45pm - 2020-08-11T12:45:51+03:00