מסתבר שאנשים חכמים בוחרים היכן לשבת בקפידה ויש לכך כמה סיבות

 

אתם נכנסים לכיתה או לאיזושהי הרצאה, לרוב לא ממש מקפידים איפה לשבת ומתיישבים במקום הפנוי הראשון בו אתם מבחינים. מסתבר שאומנם בחירת מקום הישיבה שלנו לא תמיד נעשית באופן אקראי, אלא בצורה קפדנית גם אם אנחנו לא לגמרי מודעים אליה.

אנשים חכמים בוחרים בקפידה היכן לשבת, כי בחירה נכונה של מקום הישיבה שלכם יכולה להראות הרבה על איך אתם חושבים ולגרום לכם להתקרב אל אנשים מסוימים. בנוסף. הבחירה שלנו היכן לשבת יכולה לספר לנו לא מעט על המוח האנושי והיא מעידה הן על האישיות והצרכים שלנו.

 

e1.png©tapoos

 

בחירה נכונה של המושב שלכם יכולה לשנות הרבה

אנשים חכמים יבחרו באופן יעיל ואפקטיבי את המקום בו הם ישבו, כי זה יכול להשפיע עליהם לא מעט. כאשר אנחנו בוחרים בתבונה את המקום בו נשב במהלך ישיבה או פגישה, זה יכול לעזור לנו ליצור רושם חיובי על העובדים או העמיתים שלנו. כך הם יכולים להכיר אותנו יותר טוב, זה יכול לאפשר לנו להתבלט על פני אחרים ולספק גם לנו מידע על הסובבים אותנו.

כאשר אנחנו יושבים במסעדה או בכל מקום אחר עם מישהו קרוב אלינו כמו בן משפחה, או בן זוג, לרוב נוכל לשקול לשבת בכל מקום שנרצה כי כבר קיימת בינינו מערכת יחסים מבוססת ולכן לבחירת המושב תהיה פחות השפעה. לעומת זאת כשאנחנו בוחרים מושב ליד עמית לעבודה שלנו, אנחנו צריכים לשמור על גבולות מסוימים ולבחירת המקום בו נשב תהיה משמעות לכבוד שניתן לו ולמערכת היחסים שתבנה.

 

e2.jpeg©tapoos

 

שבו בהתאם למה שברצונכם להשיג

תכנון נכון של בחירת המקום בו תשבו במקום העבודה, הוא חיוני על מנת שתוכלו להשיג את המטרות שלכם. במידה ואתם רוצים להשיג מידע מסוים ממישהו בעת פגישה גדולה משותפת, מומלץ יהיה לשבת בקרבתו. כך תוכלו לנהל איתו שיחות פרטיות ולהתוודע אליו יותר. מצד שני בזמן הרצאה לבחירת המושב תהיה השפעה על הדרך שבה תקבלו את המידע ועל היכולת שלכם להשתתף בדיון במידה ויתקיים.

 

e3.png©tapoos

 

לבחירת המושב השפעה רבה על היחס שתקבלו

כאשר אנחנו יושבים ליד מישהו, בעיקר אם מדובר על מקום קבוע, לרוב נרצה לשמור על יחסים טובים עם מי שיושב לידנו. היחסים שלנו עם מי שנמצא לידנו יכולים להשפיע על העבודה שלנו, על הדיונים שיתפתחו במקום ועל היחס שנקבל ממי שסובב אותנו.

 

e4.jpeg©tapoos

 

ישיבת בפינה הימנית

כאשר אנחנו יושבים בפינה הימנית של החדר אנחנו נמצאים בעמדה חזקה, כי זה גורם לנו להתבלט מול אנשים אחרים. אצל רוב האנשים הצד הימני הוא הצד הדומיננטי שלהם ולכן מי שימצא מימינם לרוב יקבל עדיפות. ישיבה מימין יוצרת תחושה של היכרות, אנחנו נתפסים כך כפחות מזיקים ומשדרים תחושה שניתן לסמוך עלינו.

 

e6.png©tapoos

 

ישיבה עם הגב לקיר

זאת עמדה מצוינת לראות את כל מה שמתרחש בחלל. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא מפספסים אנשים שמתגנבים לחדר או כל דבר שנמצא מחוץ לשדה הראייה שלכם. לכן ישיבה במיקום כזה היא די אידאלית בשבילכם.

 

e5.png©tapoos

 

ישיבה בראש השולחן

כשאנחנו יושבים בראש השולחן, אנחנו אוטומטית נתפסים כמובילים, שכן ישיבה במיקום זה מקנה לו כוח. הפסיכולוגיה האנושית גורמת לנו להאמין שמי שממוקם במרכז הוא האחראי ולכן באופן אוטומטי תתפסו יותר ברצינות, הדעות שלכם יחשבו ויתייחסו אליכם יותר בכבוד.

אז עכשיו שאתם יודעים היכן עדיף לשבת בסיטואציות מסוימות, נסו ליישם את זה בפעם הבאה שאתם מגיעים לפגישה או להרצאה ותראו איך תהיה לזה השפעה מידית.

 

 

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 31st, 12:26pm - 2020-07-31T12:26:15+03:00