10 דברים שאתם חייבים להגיד לעצמכם ולאחרים לפני שיהיה מאוחר מידי

אתם בוודאי מכירים את הסיטואציה הזו, שמישהו נפטר, ובהלוויה שלו המון אנשים בוכים ואומרים משפטים כמו "אהבתי אותו כל כך, כולם כל כך אהבו אותו, הוא היה אדם נפלא". המשפטים האלו מרגשים מאוד, וגורמים לתהות האם גם בזמן שהאדם הזה היה חי הם אמרו לו את אותם המשפטים?

מותו של אגדת הכדורסל קובי ברייאנט, גרמה לרבים מאיתנו לעצור לרגע ולהעריך את הסובבים אותנו, אף אחד לא חי לנצח. הכל יכול להתפרק ברגע אחד. לכן חשוב לאמר את הדברים היום ולא לחכות למחר.

via GIPHY

 

אל תתנו למציאות לדכא אתכם, תנו לה להניע אתכם ולדחוף את עצמכם להגיד את מה שאתם רוצים להגיד לאנשים כל עוד הם בחיים, וכמובן לעצמכם. אז הנה 10 דברים שכדאי שתגידו לעצמכם או לאחרים לפני שיהיה מאוחר מידי :

 

אני אוהב אותך 

ברוב הפעמים, קשה להבין את גודל העוצמה של האהבה עד שמאבדים אותה. אז כדאי לא לחכות עם זה. אם אתם מעריכים מישהו היום, פשוט תגידו לו את זה. אם אתם אוהבים מישהו היום, תראו לו. אולי לא יהיה מחר, אז היום זה היום להביע את האהבה שיש לכם כלפי אותם חברים/ משפחה שאתם כל כך אוהבים!
 

via GIPHY

 

תודה

ביהדות, בבודיהזם ובהרבה דתות מדברים על הוקרת תודה ולא בכדי. כאשר אנחנו מודים על דבר מה שיש לנו בחיים, אנחנו מודים בעיקר לעצמנו ומאפשרים לשפע היקום להמשיך לפעול. התחילו בקטן, אמרו תודה על משהו אחד כל יום וכבר תראו את היום שלך משתנה במהרה. כאשר תתחילו להודות על הקיים אתם תרגישו הרבה יותר טוב פיזית ונפשית.

 

אני אדם טוב הראוי לכבוד עצמי 

בני אדם יכולים לעמוד באתגרים רבים כמו שבוע ללא מים, שבועיים ללא מזון, שנים בלי קורת גג. אבל עם אתגר הבדידות כמעט ואף אחד לא יכול להתמודד. בדידות היא הגרועה ביותר מכל הייסורים. 
ומהי תחושת הבדידות החזקה ביותר אתם שואלים? לא, למרבה הפתעתכם זה לא המצב שבו אין לכם חברים ומשפחה ואתם לבד בעולם. הבדידות הגרועה ביותר היא כאשר אינכם מרגישים בנוח עם עצמכם. כמובן שבן/בת זוג או חבר יכולים להוסיף הרבה יופי ואהבה לחיים שלכם, אבל הם לא יכולים למלא חלל ריק שקיים בתוככם. רק אתם אחראים על הגשמתכם. אם אתם מרגישים בודדים באופן תמידי, זה אומר שאתם צריכים לעבוד על מערכת היחסים שלכם עם עצמכם בתחילה.

 

אני לא תמיד יכול לנצח, אבל אני תמיד יכול ללמוד ולגדול

גם אם אתם עושים טעויות בחיים , למדו מחוויות החיים האלו, הן רק יכולות להעצים אותכם. הידיעה שאתם אחראים על הפעולות שלכם, אומרות שאתם חופשיים לשנות את הגורל שלכם! איזה כיף!
כמובן שהעבר עיצב את הרגשות ואת נקודות המבט שלכם על החיים, אבל כל זה יכול להשתנות אם יהיה לכם את האומץ לבחון מחדש כיצד כל האמונות האלו יצרו אותכם.

via GIPHY

 

הגיע הזמן לעשות משהו חיובי

בפעם הבאה שיש לכם דחף להתלונן , תשאלו את עצמכם מה אתם באמת רוצים. האם אתם רוצים להמשיך להתלונן ולהתמרר או שאתם באמת רוצים לשנות את המצב שלכם? אי שם בתוך כל תלונה, יש רצון אמיתי לשפר דברים, אבל התלונה לכשעצמה לא נותנת לשינוי לקרות. אז יש לכם שתי בחירות: או להחמיר את המצב על ידי תלונות או לבחור לשפר את המצב על ידי  מחשבות חיוביות, רעיונות ופעולות שאתם יכולים לעשות כדי שזה יקרה.  

אני יכול לעשות את זה!

מספיק שתהיה לכם אמונה ואתם יכולים לעבור כל מכשול. לפעמים הבעיה היא שאנחנו מחכים לתנאים מושלמים כדי ליצור שינוי, אבל התנאים האלו לא יתקיימו לעולם. ההישגים שבאמת מתרחשים בחיים, הם אלו שמתרחשים כאן ועכשיו, במציאות שיכולה לעתים להיות לא מושלמת.  

via GIPHY

 

הדרמה הזאת היא לא שלי, ואני לא צריך להתמודד איתה

בואו נדבר דגורי, אתם לא יכולים להציל אנשים אחרים מעצמם והמהדרמות שלהם. אנשים שעושים מהחיים שלהם תוהו ובוהו תמידי לא באמת צריכים מישהו שיפריע למהומה שהם גם ככה יצרו לעצמם. הדבר היחיד שהם רוצים זה להרגיש "התינוק המסכן" , אבל האמת היא שהם לא רוצים להשתנות. הם לא רוצים לפתור את הבעיות שלהם באמת. בקיצור, זה לא התפקיד שלכם להיות המטפל או הפסיכולוג של אנשים כאלו. אתם כמובן תמיד יכולים  לעזור ולהיות אוזן קשבת, אבל ממש לא לתת לזה לשאוב אותכם כאילו שזה הסיפור שלכם.

אני מצטער

בחיים, כשאתם לא מאפשרים לעצמכם להתנצל, אתם מוצאים את עצמכם מתחננים שיסלחו לכם. ולמה? בגלל תחושת האשמה. אל תעשו את זה לעצמכם. הראשון שמתנצל הוא החזק ביותר שיכול להתקדם מהר יותר ולהיות מאושר יותר. 

 

אני סולח לך

במיוחד במערכות יחסים, לדעת לסלוח היא חוזקה שיכולה לגרום למערכת היחסים לעלות מדרגה. הסליחה, לא בהכרח תביא ריפוי ליחסים, זאת לא הנקודה. מערכות יחסים מסוימות לא נועדו להיות. אבל בכל זאת, כדאי שתסלחו לעצמכם ותתנו למה שאמור להיות פשוט להיות. הסליחה מאפשרת לכם להתמקד בעתיד מבלי להילחם בעבר. ללא סליחה, לא ניתן לרפא פצעים ולא ניתן להתקדם לעולם. 
"מה שקרה בעבר הוא רק פרק אחד, אל תסגור את הספר, פשוט תהפוך את הדף"

החיים טובים, בדיוק עכשיו

כמה אנשים מחכים כל יום לסיום המשמרת בעבודה  או שיגיע כבר סוף השבוע? מחכים כל השנה לחגים, מחכים כל השנה לאושר.
אל תהיו אחד מהם. אל תחכו עד שהחיים שלכם יגמרו כדי להבין כמה טובים הם היו. החיים טובים כבר עכשיו כשאתם מפסיקים לחכות לטוב יותר.
 

via GIPHY

* הכתבה מוקדשת לקובי בראיינט שנהרג בהתרסקות מסוק בקליפורניה. קובי ייזכר לנצח כאחד מגדולי שחקני הכדורסל בהיסטוריה. אוהבים אותך קובי.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 1:19pm - 2020-07-03T13:19:59+03:00