אם הסימנים האלה מופיעים, כנראה שאתם צריכים עוד שעות שינה

 

רוב המבוגרים וגם חלק מהילדים ערים הרבה יותר שעות ממה שהם באמת צריכים וכך בעצם ישנים הרבה פחות ממש שהגוף שלהם דורש. הגוף שלנו מאוד מורכב מצד אחד, אבל מצד שני מראה לנו בצורה מאוד פשוטה וברורה כשמשהו מפריע לו.

כאשר שגרת השינה שלנו פגומה, הגוף שלנו מיד יאותת לנו שאנחנו חייבים לספק לו עוד שעות שינה. אם תעברו על הסימנים הבאים, תוכלו לגלות אם גם הגוף שלכם מתחנן אליכם שתשנו קצת יותר.

 

1. אתם עולים במשקל

עלייה דרסטית או בלתי מוסברת במשקל הגוף שלנו, לרוב תעיד על איזושהי בעיה בריאותית. מחקרים שנערכו בקשר שבין אכילה לשינה, הצביעו על כך שאנשים שהיה להם מחסור בשינה צרכו בממוצע 300 קלוריות יותר מאשר היו צורכים אם היו ישנים מספיק. מחסור בשינה משחרר את הורמון הקורטיזול שהוא הורמון מתח, המאותת לגוף שלנו שהוא צריך לצרוך יותר שומנים.

f1.jpeg

 

2. המחשבה שלכם מבולגנת

כאשר אנחנו לא ישנים מספיק המחשבה שלנו הופכת למבולגנת ומטושטשת, מפני שהמוח שלנו נהיה חלוד ואיטי כאשר הוא לא מקבל מספיק מנוחה. לאחר לילה אחד ללא שינה, רמת הריכוז והפוקוס שלנו יורדת בצורה דרסטית ומגיעה ל 30% של תפקוד.

f2.jpeg

 

3. בעיות רגשיות

מחקרים שנעשו בתחום השינה מצביעים על קשר ישיר בין מחסור בשינה לבין היציבות הרגשית שלנו. במידה ואנחנו מחסירים הרבה שעות שינה לאורך זמן, זה אף יכול להוביל לדיכאון.

f3.jpeg

 

4. בעיות בזיכרון

מחסור בשינה מוביל בצורה ישירה לבעיות בזיכרון שלנו, דבר שיכול לפגוע בנו במגוון דרכים. מחקרים שנערכו גילו כי גלי הראם (REM) שאנחנו חווים תוך כדי השלב של השינה הקלה, בזמנים בהם אנחנו דואגים לשינה טובה ומספקת, עוזרים להגדיל את הזיכרון ולשפר תפקודים נפשיים אחרים.

f4.jpeg

 

5. היחלשות המערכת החיסונית

כאשר הגוף שלך לא מקבל מספיק מנוחה, זה מחליש את המערכת החיסונית שלנו וגורם לנו להידבק בקלות רבה יותר במחלות שונות. מחסור בשינה הוא אחד המקורות העיקריים היוצרים מחסור בתאי דם לבנות וטסיות לבנות בגוף, האחראים על שמירת המערכת החיסונית שלנו.

f5.jpeg

 

6. מחלות לב

כאשר אנחנו מונעים מהגוף שלנו את כמות השינה שהוא זקוק לה, אנחנו יכולים להעלות את לחץ הדם, דבר שישפיע על תפקוד הלב שלנו. כך שעל מנת לשמור על תפקוד הלב שלנו, חשוב מלבד לאכול נכון גם לישון נכון.

f7.jpeg

 

7. מחלות כרוניות

היות ולמחסור בשינה יש השפעה רבה על הגוף שלנו, הוא יכול להוביל למחלות כרוניות כמו סוכרת, מחלות לב ועוד. לכן חשוב לשמור על שיגרת שינה מספקת, על מנת שהגוף שלנו לא יפתח אותם.

 

אז כמו שאתם מבינים, מחסור בשינה יכול לגרום להרבה דברים לא כל כך טובים מעבר לסתם עייפות. אך אם רק תספקו לגוף שלכם את שעות השינה להם הוא זקוק, תוכלו למנוע את התופעות האלה או לטפל באלו הקיימות אצלכם.

יש כמה דרכים מאוד פשוטות לעשות את זה:

 

תכננו את השינה שלכם

לכו לישון בזמן, וותרו על עוד פרק בסדרה האהובה עליכם או על משחק אחרון במחשב, גם אם זה אומר שהבלגן בבית יחכה למחר, דאגו לאפשר לעצמכם לפחות 7-8 שעות שינה שמאוד חיוניות לכם.

 

הגדירו זמנים

הגדירו מראש את השעות שמיועדות לשינה. רובנו יודעים באיזה שעה אנחנו צריכים לקום בבוקר ולכן חשוב להתאים את שעת הכניסה למיטה בהתאם. נסו לשמור על הזמנים האלו, על מנת שתוכלו לתקן את שגרת השינה שלכם ולאפשר לכם לישון.

 

עזרו לעצמכם לישון טוב

אל תיקחו אתכם למיטה את הטלפון, או תצפו בטלוויזיה לפני שאתם הולכים לישון. גם לאיכות השינה שלכם יש חשיבות רבה וכשאתם נחשפים למסכים לפני השינה, אתם פשוט פוגעים בה. נסו לנשום עמוק, לעשות מדיטציה או דמיון מודרך לפני השינה, פשוט מצאו את הדרך שעובדת לכם הכי טוב ותראו איך זה ישפיע על איכות השינה שלכם.

 

הימנעו מדברים שמעכבים שינה

מעבר להיחשפות למסכים לפני השינה, חשוב גם להימנע ממזונות שיכולים להשפיע עלינו לפני שאנחנו הולכים לישון ובזמן השינה. וותרו על סוכרים לפני השינה, או על מזון מתועש וכבד והסתפקו בחטיפים קלילים ובריאים או משקאות מרגיעים שיעזרו לכם לישון.

 

זכרו שכמות השינה שלכם והאיכות שלה כל כך חשובים לתפקוד תקין ובריא של הגוף שלכם, אז וותרו על דברים אחרים ולא על שעות השינה.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 1:19pm - 2020-07-03T13:19:59+03:00