אין לי זמן! 5 טיפים ליעול זמן

נכון שלא משנה כמה בגדים יש לך בארון, את תמיד תרגישי שאין לך מה ללבוש? אותו דבר עם זמן. לכאורה יש לנו 24 שעות שלמות בכל יום. זה המון. אבל מצד שני, אנחנו תמיד מרגישות שהיה ממש נחמד אם מישהו היה מוסיף שעה ליממה פה ושם.  לא משנה כמה מהר אנחנו רצות מסידור לסידור וממשימה למשימה, אף פעם, אבל אף פעם לא נרגיש שהספקנו הכל.

אם את מזדהה, הכנו לך חמישה טיפים שיעזרו לך להפיק יותר מהזמן שלך:

 

תעשי פחות

רגע, מה? לא דיברנו הרגע על איך להספיק יותר? אז הכוונה כאן היא לא לשבת על הכורסא ולראות "חברים" בריפיט ושישרף העולם, אלא לתיעדוף. בימים שאת מרגישה שאת טובעת במשימות, תעצרי לרגע ותחשבי מה באמת דחוף לעשות, ומה יכול לחכות למחר. אם תסדרי לך את המשימות לפי סדרי עדיפות, תגלי שלא הכל היסטרי ויש לך הרבה יותר זמן פנוי ממה שחשבת.

 

תפני מקום בראש

לפעמים אנחנו מרגישות הכי עמוסות בעולם אבל תכלס, 90 אחוז מכך זה בלגן בראש. תרשמי לעצמך משימות כדי לפנות תאי זיכרון במוח, תעבדי עם לוח שנה או יומן, שימי לעצמך תזכורות שיקפצו לך במקום שאת תצטרכי לזכור את הכל. בקיצור, כמו הניקיון של הארון שלך כשאת עושה חורף-קיץ. תוציאי מהראש את מה שמיותר.

via GIPHY

 

שחררי את הפייסוש

אין, לא היה ולא יהיה שואב זמן כמו פייסבוק. ודווקא כשאת הכי עמוסה, המוח שלך בורח לפיד כי פשוט אין לו כוח להתמודד עם המציאות. אז או שאת סוגרת את הפייסבוק (ויש גם תוספים לדפדפן שעושים את זה בשבילך), או שאת מחלקת לך את זמן הפייס למנות. סיימת משימה מציקה? קחי 10 דקות בפייסבוק כצ'ופר. אבל תהיי כנה עם עצמך. 10 דקות זה 10 דקות, לא חצי יום.

 

סוף שבוע הוא לא מילה גסה

נכון, סוף השבוע זה קודש. זמן לבראנץ', למנוחה, לספורט. אבל אם תקדישי בכל סוף שבוע מעט זמן למשימה אחת (למשל, לעבור על מיילים במשך שעה אחת ביום שישי או לכתוב עמוד אחד בעבודה שלך ללימודים) תגלי שהשבוע מתחיל הרבה יותר בקלות ועם פחות עומס.

via GIPHY

 

נצלי זמנים מתים

נסיעה ארוכה ברכבת, תור לרופא, הליכה משעממת על ההליכון בחדר כושר. כל אלה אחלה הזדמנויות להתעדכן איזה סלב בגד במי ולמה, אבל זה גם זמן טוב להספיק בו משימות חשובות אחרות. אז אמנם לא תכתבי את כל הסמינריון שלך בתור לגינקולוג, אבל תוכלי להיפטר מכמה מטלות מעיקות ולהרגיש סופר מגניבה ויעילה.

בקיצור בנות יקרות, הזמן לא מחכה לאף אחת. נצלו נכון את מעט הזמן שיש לכן וכך יישאר לכן יותר זמן לדברים הכיפיים בחיים. כמו מרתון "חברים" בריפיט. בהצלחה!

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00