למה אסור לך לוותר על ארוחת בוקר

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, כאשר ישנו משפט עתיק וחכם שאומר כי 'על מנת לשמור על בריאות הגוף חשוב לאכול בבוקר כמו מלך, בצהריים כמו נסיך ובערב כמו אביון'.

ובכל זאת ולמרות החשיבות של ארוחת הבוקר, קצב החיים המהיר גורם לנו לעיתים לוותר על הארוחה החשובה ביותר.

אבל מדוע חשוב לקום מוקדם יותר בבוקר, לקחת את הזמן, לטרוח מעט והכל על מנת שלא תצטרכו לוותר על ארוחת הבוקר? כמה סיבות טובות בהמשך:  

 

אנרגיה במהלך היום

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום משום שהיא מקנה אנרגיה לגוף. כאשר אנו קמים בבוקר אנו נמצאים במצב של רעב וזאת כי מן הסתם כל הלילה לא אכלנו או שתינו. לכן, חשוב להטעין את הגוף באנרגיה באמצעות אוכל קליל ובריא, יש לשתות לפחות שתי כוסות מים, ולאכול ארוחת בוקר משביעה מלאת חלבונים, פחמימות טובות, וירקות.

via GIPHY

 

מניעת תחושת רעב

כאשר אנו מפספסים את ארוחת הבוקר אנו מרגישים רעב בכל שעות היום. הימנעות מארוחת בוקר תגרום לתחושת של חוסר, בעיקר אם נמשוך את הזמן שבו אנו לא אוכלים עד שעות הצהריים. בשל כך חשוב למנוע תחושת רעב לא נעימה, ולאכול ארוחת בוקר, אפילו אם היא ארוחה קטנה.

 

שמירה על המשקל

כאשר אנו מפספסים את ארוחת הבוקר וחשים תחושת רעב וחוסר, אנו מנסים להשלים את החסר בצריכת מאכלים שונים במהלך היום, שהם לא תמיד כאלה שמטיבים עמנו. אכילת חטיפים, ממתקים, עוגות ומאפים מלוחים על מנת למלא את החסר, רק יגרמו לכם לעלות במשקל ולא יספקו לכם את התזונה שאתם זקוקים לה בבוקר.

via GIPHY

 

מניעת כאבי ראש והרגשת חולשה

אם אתם מרגישים חלשים או שתוקפים אתכם כאבי ראש או מיגרנות, חשוב מאד להקפיד על ארוחת בוקר מלאה. אכלו ארוחה שאינה מכילה סוכר  לדוגמא ארוטחה המורכבת מטונה, ביצה קשה, שתי פרוסות לחם קל, יוגורט ומעט אגוזים ושקדים.

 

כי זה טעים

 ארוחת בוקר זה פשוט טעים! הרי כולנו אוהבים לאכול, ארוחת בוקר מלאה ומזינה בכל טוב היא טעימה ומשביעה. כדי שתהיה בריאה בנוסף, כדאי להתייעץ עם תזונאית. בתאבון!

via GIPHY

Published by MISHTI.CO.IL - September 28th, 2:14pm - 2017-09-28T14:14:38+03:00