הרשימה לשנה החדשה שלך- איך תגשימי חלום ישן

אל תתני לשנה החדשה להחמוק לה ומבלי שתשימי לב היא תעבור לה במהירות. הנה כמה עצות איך לתכנן את  השנה בצורה נכונה:

בצעי דוח שנתי במבט לאחור: בחני את כל המקומות שבהם היית והעריכי את ההישגים שהיו לך במהלך השנה. נסי להשיב על השאלות הללו:

מה הצליח לי בשנה שחלפה?
אילו הישגים היו לי?
איך שיפרתי את החיים שלי?
איך שיפרתי את מערכות היחסים שלי?
מה הוצאתי מחיי כדי להפוך אותם לשמחים יותר?
מה אני רוצה ולמה להקדיש יותר זמן?

 

via GIPHY

 

עקבי אחר התשובות לשאלות הללו ורשמי את התשובות ביומן

שאלי את עצמך שאלות הנוגעות לכל הדברים החשובים בחייך כגון משפחה, יחסים, הכנסות, קריירה, בית וכו'. השאלות הללו יעזרו לך להעריך את כל ההישגים שלך ולהתחיל שנה חדשה בדרך נכונה עם מטרות חדשות אותן תציבי.

 

סוף לדחיינות!

אילו דברים לא סגרת עדיין? פרויקטים, סידורים, רשימות כלליות של דברים שצריך לעשות. אולי תוכלי להשלים אותם בשעתיים או אפילו פחות? עשי אותם כעת ותתפני לדברים חדשים. מטלות לא גמורות לא עושות לנו טוב ומכבידות עלינו. התחילי התחלה חדשה ונקייה מכל מטלה שאפשר לבצע כעת.

 

היי מציאותית

חלומות זה דבר נפלא, אבל את רוצה להשיג שיפור בחייך ולהתקדם, לכן את צריכה להיות מציאותית.

הפכי את החלומות שלך לדבר שאפשר לממש והתחילו לצעוד לעברו. כך למשל, תוכלי לקחת חלום "ולפרק" אותו לחלקים: אם את רוצה לעבוד מהבית, מה הצעדים הנדרשים למטרה זו? רשמי תוכנית והתקדמי בצעדים מדודים לעבר מימושה. שאלי את עצמך איך נראים החלומות שלך? מה את עושה בהם? איך את חיה? מי נמצא בהם?. שאלות אלה, יעזרו לך להגדיר את סגנון החיים שאת באמת רוצה, ויתנו לך רעיונות אודות הגשמתו. לדוגמא, אם את רואה את עצמך יושבת על חוף הים עם ספר טוב, שאלי את עצמך מדוע את לא מבלה יותר בים כבר עכשיו. מה הפריע לך להגשים חלום זה, ואיך את יכולה לארגן את חייך מחדש כך שיאפשרו זאת. אם מה שאת רוצה זה עוד כסף, חפשי את התשובה. מה היית עושה אם היה לך סכום כסף בלתי מוגבל? האם היית מטיילת? מתנדבת? או פשוט חיה בשקט ללא דאגות. לעתים קרובות אנחנו חושבים שכסף הוא המטרה, כשבעצם מה שאנחנו מחפשים הוא משהו אחר, שאפשר להשיג עם סכום נמוך יותר ממה שנדמה לנו. מצאי את התשובות וצעדי לעבר מימושן.
 

שימי את עצמך בראש הרשימה- בעזרת המידע שהשגת עד כה, הגדירי מה את באמת רוצה. זה נכון, שאנחנו לא יכולים לעזור לאחרים לפני שנעזור לעצמנו. אם תדאגי לעצמך ותפעלי למען מטרותיך, תוכלי לקדם הרבה מעבר לכך.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00