איך תחזירי לעצמך את האמון בגברים

כולנו נפגענו בנקודה מסוימת בחיינו. בין אם נפגעת ונעזבת, נבגדת, רווקה, נשואה או גרושה, יש מכנה משותף שקשור בפחד להיות שם שוב, במקום הקשה הזה. מה החששות העיקריים שלנו? "איך אני יכולה שוב לסמוך על מישהו?"

זו שאלה שנשאלת על ידי רבות מאיתנו. הדרך היחידה לאפשר לעצמך לסמוך על מישהו, היא פשוט להיפתח ואולי להיפגע. אין מטה קסמים שיכול לגלות לך את העתיד, אלא רק אפשרות לצעוד עם החשש הזה ולאפשר לו לחמוק בשביל צדדי ולא רצוי כשאנחנו בוחרות לחזור לבטוח. זה לגמרי טבעי לחשוש, לפחד מדחייה, לעג, בגידה, חשש  מהלא-ידוע, ניצול, הפחד לאבד משהו מעצמנו, להיחשף ולהיפגע. האגו שלנו אינו מאפשר לנו להתעלם מהעבודה שהושפלנו, נזנחנו, נבגדנו. אבל אלה הם לא דברים שמשפיעים על מי שאנחנו והם אינם מגדירים אותנו.

 

shutterstock_462857875.jpg©shutterstock

 

את צריכה לקחת צעדים קטנים כל יום כדי להיות פתוחה יותר ולבטוח שוב, כשאת מתחילה בלבטוח בדברים הקטנים. חשבי על הכאב ועל הפחד שלך כעל חתך ביד. ככל שתחטטי בו יותר, או תגרדי אותו, כך יקח זמן רב יותר עבורו להחלים. אם תניחי לו, תתני לו להירפא באופן טבעי, בקושי תישאר צלקת. נכון, את לא תפגעי אם תמנעי מכל מערכת יחסים רומנטית חדשה, אבל האם זה מה שאתם באמת רוצה?

האם אנשים אחרים צריכים להרוויח את האמון שלנו? לא בטוח. אנחנו לומדים לבטוח שוב, בעזרת השחרור הזה שמאפשר לנו פשוט לבטוח ולתת לחיים להוביל אותנו. אמון הוא משהו שעובדים עליו כל יום, במערכות יחסים. בוודאי שלא נוכל פשוט לבטוח ולשבת רגל על רגל. אנחנו צריכות להכניס אמון בכל יום, לתקשר, לעבוד יחד דרך הכאב. אנחנו בוטחות באדם כשאנחנו אומרות לו כי עמוק בפנים אנחנו יודעות שהוא אדם טוב עם כוונות טובות ויושרה ואנחנו לא מחפשות אותו בטעויות הקטנות.

מה שחשוב הוא לא לחיות בעבר, אלא לחיות את מערכת היחסים הנוכחית בהווה. העבר לא חייב להיות זהה לעתיד רק בגלל שאת חושבת שאם נפגעת זה חייב לקרות שוב. להפך, בחרי באופטימיות ואמון. מחשבה יוצרת מציאות!

ראשית, אהבי את עצמך וראי בעצמך כמי שנמצאת בראש סדר העדיפויות. נכון, קשה לא להיות מושפעת מחוויות שליליות כמו דחיה, אם בעבודה או אם על-ידי בן-זוג. אבל רבות מאיתנו משתמשות בדחיות הללו כתירוץ ואסור לנו לתת להן לעצור אותנו מלנסות שוב.

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00