מארחים? כך תעצבו את שולחן החג בסטייל

אם אתם מארחים חברים ומשפחה בחג, כדאי שתשוויצו בשולחן חג מהמם, שיהפוך את הארוחה שלכם גם לטעימה וגם למסוגננת.
כדי לעצב את השולחן לא צריך יותר מידי, רק קצת תושייה ומעט יצירתיות. אז איך תעצבו את שולחן החג? כמה אפשרויות לקישוט החג עם המון אווירה בהמשך:

בחירת מפה

שולחן החג בדרך כלל כולל מפה לבנה. בחרו מפה לבנה עם שולי תחרה להקניית המראה החגיגי. הניחו פלייסמנטים צבעוניים על המפה, ופזרו אותם בצורה שווה על מנת שתוכלו להניח עליהם את צלחות החג.  

מפיות

מפה

בחרו מפיות מעניינות וקפלו אותן לחצי ולעוד חצי והרימו אותו לקצה העליון של השכבה הראשונה. קפלו את החלק העליון שהרמתם לצורת משולש, הפכו את המפית כדי לעשות את הפעולה של הקיפול גם לצד השני, וזאת על מנת שישאר לכם חלק מהמפית להכנסת סכום.

עוד תוכלו ליצור מניפה על ידי מספר קיפולים של המפית לסוג של אקורדיון, תוך קשירת סרט באמצע ופתיחת קצוות האקורדיון לקבלת מפית מעוצבת.

עריכת השולחן

ערכו את השולחן עם צלחות חגיגיות והניחו סכין בצד ימין, מזלג בצד שמאל וכפית או כף בחלק העליון של הצלחת.

קישוטי שולחן

קישוטים

 קחו ואזה גדולה וריקה עשויה מזכוכית. מלאו את הוואזה בתפוחים, או שתוכלו לקחת כלי מאורך וגבוה שבו תכניסו רימונים אדומים ומגרים. מקמו את הקישוט באמצע השולחן.

עוד אלמנט שנותן אווירה הוא נרות שנמצאים בתוך תפוח. מצאו תפוחים יציבים, רוקנו את תכולת התפוח עד לגובה הנר, העמידו את התפוח בכלי זכוכית ושימו את הנר בתוך הגומה שיצרתם. הניחו את התפוח על צלחת זכוכית.

בנוסף, תוכלו לקנות נרות קטנים וזולים ולהכניס אותם לכלי זכוכית אטומים ובכך להאיר את השולחן.

באמצעות תפוחים תוכלו להכין כלי לדבש. כדי לעשות זאת חותכים את החלק העליון מהתפוח, מרוקנים את תכולת התפוח, שופכים לתוך התפוח דבש ומכסים בחזרה את החלק העליון של התפוח.

לעוד קישוטי שולחן מהממים? צפו בסרטון בסוף הכתבה.

סידור האוכל

טקס הברכות לראש השנה כולל מספר מאכלים מסורתיים. הכינו מנות קטנות לכל אורח באמצעות רכישת קעריות קטנות כמספר הברכות, וסדרו לכל אורח קעריות עם הברכות ליד צלחתו. בכך תוכלו ליצור סידור אוכל מושלם.

פרחים

 הניחו על השולחן זר פרחים אמיתיים. בחרו בפרחים לבנים, אדומים, צהובים ועוד, מה שיתן המון אווירה לשולחן.

תאורה - מלבד התאורה של חדר האוכל, שרצוי שתהיה מעומעמת, תוכלו להוסיף לשולחן נורות לד קטנות שיוסיפו לשולחן המון אור ואווירה.

צפו בסרטון של שירן המוכשרת המדגים איך אפשר לעצב את שולחן החג במינימום עלות ובמקסימום סטייל:

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00