האם אפשר להיות גם רווקה וגם מאושרת?

לבלות עם חברה, לראות סרט עם חבר, לשבת לארוחת ערב עם מישהו קרוב או להעביר ערב אינטימי מול הטלוויזיה עם בן זוג, זו חוויה מענגת. אבל אפשר לחוות גם לבד, ולהינות מזה. כך, את לומדת על עצמך, על החוזקות והחולשות שלך ומתאהבת יותר ויותר בעצמך.

איך עושים את זה?

 

via GIPHY

 

 

הביני, כי את מספיק טובה גם כשאת לבד

את אדם יקר בעל ערך, ואינך צריכה אישור של אף אחד לכך. כשאת לבד, הזכירי לעצמך כי את לבד כי בחרת בכך. זו בחירה. קל מאד למצוא מישהו או מישהי לבלות את הזמן עמם, אבל כשיש לך סטנדרטים גבוהים גם לבני אדם, לפעמים קל יותר להיות לבד, עד שמוצאים את אותם אנשים מתאימים.

 

העריכי את דעותיהם של אחרים, אך יותר את דעתך

אל תבקשי עצה אלא אם את זקוקה לה. במקום זאת, חפשי את העצה אצלך. כשאת פותרת את בעיותיך בעצמך את שלמה יותר עם הפתרון.

 

למדי להיות משקיפה

צפי באנשים בפארק, בספרייה או אפילו בסופר. צפי ובחני מצבים שונים, איך אנשים מתנהגים בהם ולמדי מהם.

 

עצמי עיניים בחדר חשוך ולמדי להעריך את השקט

העולם הוא מקום צפוף ורועש ובמיוחד בישראל. חדשות, רעש של תחבורה, אנשים קולניים. אם לא תתני לעצמך רגע כדי להתרחק מכל זה פעם בתקופה, יהיה לך קל לשכוח כמה זה נחמד פשוט לשבת לבד וליהנות מהחברה של עצמך.

 

למדי לשוחח עם עצמך

זה לא הופך אותך למשוגעת! לכל אדם יש קול פנימי איתו הוא מדבר שעות, כמעט כל יום, וכדאי להכיר את הקול הזה. כשאת נמצאת עם אנשים, קל להתעלם מאותו הקול. כמו שאת מרחיקה את עצמך מאנשים שמכניסים רגשות שליליים לחייך, כך חשוב להתרחק גם ממחשבות רעות. כשתדברי עם עצמך, תשמעי את הקולות שבפנים, ותדעי יותר טוב למה להתחבר וממה להתרחק.

 

נצלי כל אינטראקציה

לפעמים, רק לאחר שאנשים חווים טרגדיה כלשהי, הם מבינים עד כמה החיים שבירים. ה"לבד" גם הוא חשוב, כמובן כשהוא משולב עם מפגשים עם אחרים. אין אנשים משעממים, יש רגעים שבהם את לא שמה לב לפרטים או לא נותנת לעצמך להקשיב. הבעיה טמונה בגישה שלך. התענייני בכל אדם שאת פוגשת, גם אם זה רק לרגע אחד. הקשיבי למה שאומרים לך.

 

סדרי מחדש את הריהוט בבית

כשאת לבד, קל יותר להיכנס לתבניות ולהרגיש כאילו שום דבר לא משתנה. במקום זאת, כשאת לבד, נסי לארגן מחדש את הבית, עשי מאמץ לשינוי מרענן. לפעמים שינוי הוא דבר שקשה לקבל, אבל כשנותנים לדברים לנוע, גם מה שסביבם נע ואין לדעת לאן השינוי ייקח אותך.

 

תשאלי את עצמך שאלות

נצלי את הזמן לבד לחשוב על חייך ועל הכיוון שאת רוצה לקחת אותם. בדקי עם עצמך האם את במסלול שבו את רוצה ללכת. האם את מאושרת ומסופקת? האם את צריכה להמשיך לעשות את מה שאת עושה? או אולי לשנות? אלה הן שאלות שתוכלי לענות אליהן כשתנצלי את הזמן שלך עם עצמך, בשקט.

 

צרי!

יצירה היא אחד מהדברים החשובים שתוכלי לעשות בחייך. יצירת אמנות, יצירה בעבודה, כל דבר שהוא. כשאת לבד, הדבר היחיד שעוצר אותך מליצור הוא את בעצמך. ותרי על כל התירוצים.

 

תכנני תוכניות לעתיד וממשי אותן!

כמעט בלתי אפשרי להרגיש טוב עם החיים שלך כשאת לא מכוונת אותם למקום שבו את רוצה להיות. את לא חייבת לתכנן תוכניות משנות עול, אבל הן חייבות להתחיל עכשיו. ממשי אותן בהווה, כעת, אל תדחי אותן. תיצרי את ההזדמנויות כדי שאכן יקרו. אולי תרצי לטייל באירופה? אולי ללמוד קורס חדש ומפתיע? כשתעשי זאת, שני דברים יקרו: ראשית, תקבלי ביטחון עצמי ותביני שאת מסוגלת לעשות דברים בעצמך ולממש אותם, ושנית, הביטחון הזה יביא עמו אנשים חדשים ומעניינים לתוך חייך.

 

לכי לסרט לבד

התרגלי לעשות דברים לבד למרות שהחברה לפעמים מרימה גבה. לכי לסרט לבד ותהני ממנו. צאי לאכול משהו לבד, קחי את עצמך לדייט ולמדי עוד דברים על עצמך. תחילה יהיה זה מוזר ואולי מביך, אבל אל תנסי להתחבא מחוסר הנוחות. לאט לאט תביני, שאת יכולה ליהנות מכך ואין בכך שום פסול.

 

בחרי פרויקט משמעותי

היתרון בחירות!  לקחת על עצמך משהו שאין לך מושג איך הוא יקרה, ולחכות לתוצאות יכול להיות  צעד משמעותי בחייך. חשבי על הדבר הכי מטורף שרצית לעשות, ובצעדים קטנים ומדודים נסי לממש אותו.

 

התנדבי בזמנך הפנוי

עשי משהו טוב לעולם,. בחרי משהו שאת מאמינה בו כדי לתת מעצמך. כך גם תוכלי להקיף את עצמך בחברת אנשים טובים.

Published by MISHTI.CO.IL - September 18th, 4:49pm - 2017-09-18T16:49:17+03:00