דברים שאת חייבת להתחיל לעשות לפני גיל 30

ראשית, שום דבר מיוחד לא באמת קורה כשאת מגיעה לגיל 30… זה נשמע קצת טיפשי, אבל חשוב לציין. המילה שלושים מרחפת ואולי נשמעת קצת מאיימת כשאת בת עשרים ו… אבל ביום ההולדת ה-30 לחייך זה לא באמת ירגיש אחרת. האמת היא שכל מה שברשימה שמיד נפרוש לפניך, הם דברים ששווה לעשות בגיל עשרים אבל... אם עוד לא הגעת לשם, אל תדאגי, זה יקרה מהר ממה שנדמה לך:

 

via GIPHY

 

לקום מוקדם יותר מתמיד

נעים מאד, השעה שש וחצי בבוקר. או לפחות, לא תצטרכי ללחוץ על כפתור הנודניק בשעון המעורר,  כי תתעוררי לפניו. אם זה כדי להספיק לעשות אימון כושר, או להיות כמה דקות עם עצמך לפני שהבית מתעורר. חכי, זה עוד לא השלב שבו את מתעוררת בשש רק כי הגיל עשה את שלו…

 

לחסוך כסף

חיסכון לא רק מבטיח עתיד כלכלי בטוח יותר, אלא משתלם - תעשי חשבון כמה תצליחי לחסוך אם בגיל הזה כבר תשימי בצד כ-12,000 ש"ח בשנה!

 

לשים לב למה שאת אוכלת

רוב האנשים בשנות העשרים המאוחרות לחייהם כמעט כבר מצליחים להבין שחילוף החומרים בגוף משתנה ומאט ככל שעולה הגיל. ללא ספק תשימי לב כי פחות ופחות מתאים לך לאכול פיצה שלמה או לשתות בקבוק שלם של קוקה קולה בלי לעשות הפסקה. בגיל שלושים כדאי להתחיל לעשות יותר חשבון, גם לטובת המראה וגם ובעיקר לטובת הבריאות.

 

פסק זמן

כשאת מגיעה לגיל שלושים, יש סיכוי טוב שאת נמצאת בשגרה של משפחה, עבודה, חשבונות וגבולות לזמן שבעבר היה חופשי יותר. יצירת פסק זמן  לקריאה, טיול או כל דבר אחר שאת אוהבת לעשות , זה משהו שקל מאד לוותר עליו עם האינטנסיביות של החיים הבוגרים. עשי לעצמך טובה: קחי פסק זמן בחיי היומיום שלך, ואל תנסי למלא כל רגע בעבודה ומנהלות.

 

לתת זה לקבל

החיים זה דבר יקר, עם כל החשבונות, הלוואות, רכישת רכב חדש ומה לא. לפעמים לא נשאר הרבה כשכל אלה משולמים. למרות זאת, נסי לבסס לך נתינה קבועה (לעמותות, או לכל מה שנזקק לכך).

 

חיבור עם אנשים מבוגרים ממך

לרוב, בגילאי עשרים פלוס, רוב הקשרים החברתיים הם עם אנשים באותו הגיל והמבוגרים יותר הם לרוב ההורים, המרצים, הבוסים. עד שתגיעי לגיל שלושים תתחילי להתחבר עם אנשים לא רק כדי לקבל מהם עצות, אלא כדי להרחיב את המעגל החברתי שלך.

 

להיפטר ממטען עודף ממערכות יחסים כושלות

אל תקחי איתך מטען מפרידות, ויכוחים עם חברים ותיקים או דברים פוגעניים שנאמרו לך בעבר לתוך חייך הבוגרים. גם אם פיוס לא בא בחשבון, סלחנות תמיד נדרשת.

 

שביעות רצון מהחיים שיש לך (תוך כדי המשך מימוש חלומות)

לעולם לא מאוחר לכתוב את הרומן שרצית לכתוב, להתחיל עסק חדש, לטייל בעולם או לפצוח בקמפיין חברתי שתמיד חלמת עליו. אם מטרותייך טרם הושגו עד גיל שלושים, אין זה אומר כי את צריכה לשבת על זרי דפנה. מציאת האיזון בין שאיפות ושביעות רצון  היא חלק אינטגרלי מחיים מלאי חלומות גדולים.

 

קריאת חדשות בכל יום

לפני שתצליחי לשנות את העולם, את צריכה לדעת מה קורה בו. קריאת כותרות ועדכונים יאפשרו לך להיות מעודכנת במה שקורה סביבתך.

 

להתנתק

קל להישאר תקועה בתבניות של שעות נוספות בעבודה, שיחות טלפון מרובות, או סתם להיתקע מול תוכניות טלוויזיה בנטפליקס בכל דקה פנויה ביום. כל אלה יהיו סבירים כל עוד מדובר במינון הנכון, אבל אם את מבלה את כל שעות היום מול המכשיר המרצד, את עלולה להפסיד חוויות טובות יותר.

 

מטרות לטווח ארוך

חבירה לארגוני צדה או עמותות (כמו: לתת) או מציאת מטרה הקשורה בחינוך, נתינה ועזרה לחסרי היכולת. זה הזמן לתת ולהמשיך לתת. תמיד טוב להיות בצד הנותן.

 

סגנון חיים בריא

את לא חייבת להצטרף למועדון כושר או ללכת אחרי הטרנד הספורטיבי הלוהט הבא כדי להתאמן ולהפוך את החיים שלך לבריאים יותר. רכיבה על אופניים לעבודה או מדרגות במקום מעלית יעשו את העבודה. תוכלי גם להצטרף לנבחרת כדורעף בעבודה או כל ענף אחר שמציעים לך לקחת בו חלק. אבל, כדאי שתבחרי בספורט כלשהו שיכנס לחייך באופן קבוע ורציף כחלק מסגנון חיים חדש ולא כמשימה שיש לבצע.

 

אתגר רוחני

אתגרי את עצמך בעזרת ספרים טובים מהם תוכלי להחכים ולהעשיר גם את חייך הרוחניים כדי להיות רגועה ושלמה יותר.

 

חברות זו עבודה

בעבר, מספיק היה לפגוש את החברים בשיעורים המשותפים או בבילוי משותף. אבל ככל שמתבגרים החיים מתמלאים במשימות, חיי משפחה דחוסים ועבודה. לפעמים, קשה לממש את מערכות היחסים עם החברים והחברות. השקיעי ביחסים הללו ואל תניחי להם להיות בצד בשל מחויבויות אחרות.

 

תכנון עתיד

קני דברים שישמשו אותך גם בעתיד. כשאת צעירה את חושבת על הרגע. וקונה מוצרים שונים רק כי מתחשק לך "בגדים, חפצים, ריהוט. כעת, רצוי שתוותרי על החשק המיידי ותבחרי דווקא בדברים שיחזיקו מעמד זמן רב יותר - לא תמיד יהיה לך זמן להחליף!

Published by MISHTI.CO.IL - September 7th, 5:22pm - 2017-09-07T17:22:39+03:00